Jak odmítnout pracovní místo od Úřadu práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 12:27
odmítnutí prac. místa

Ahoj, jsem krátce vedena na úřadu práce, vychovávám sama čtyřleté dítě. Včera mě přišla od UP doporučenka na pozici obchodní asistent. Malýho vodím na osmou do školky a vyzvedávám ho sama. Zaměstnavatel nabízí pružnou pracovní dobu, jednosměnný provoz atd. Je dostatečný důvod říct, že ji nemůžu vykonávat, protože se starám o dítě?
Na doporučence jsou kolonky-není přijata z důvodu… -prac. místo odmítla z důvodu… -aj.
když to napíše do kolonky prac. místo odmítla z důvodu… je to důvod ukončení registrace na UP? Děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 17.10.18 12:34

a proč bys to nevzala ? Pružná pracovní doba je super, běž tam, řekni, jak jsi na tom, že máš dítě, a zda by ti nenabídli 6ti hodinovou pracovní dobu ? na druhou stranu 8 hod. pracovní doba je taky v pohodě. dítěti jsou 4 roky …

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 17.10.18 12:37

Pokud nemáš zájem o práci, nechod na UP..zajdi si na pojištovnu a zaeviduj se jako osoba pečující o dítě… :roll:

jinak ano, pokud odmítneš z důvodu který se pracáku nebude líbit, mají důvod tě vyřadit..to že máš dítě není důvod, chodí snad do školky.. :nevim:

Příspěvek upraven 17.10.18 v 12:38

ka2ka
Extra třída :D 12960 příspěvků 1 inzerát 17.10.18 12:38

vždyt je to naprosto ideální , to by mi vyhovovalo

kadlina
Neúnavná pisatelka 17231 příspěvků 17.10.18 12:42

Podle mě tě ÚP nemůže vyřadit za to, že odmítneš práci, která se nedá skloubit s provozní dobou školky. Ovšem argument, že vodíš dítě na 8 a pak nestíháš ho odpoledne vyzvednout, bych ani nevyslovila, to neprojde zcela jistě. Šla bych tam zjistit podmínky, vzít tě nemusí ani oni. A třeba ti umožní pracovat od 7 do 15,30, což se dá se školkou skloubit v pohodě.

Keyllah
Echt Kelišová 9495 příspěvků 17.10.18 12:45
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem krátce vedena na úřadu práce, vychovávám sama čtyřleté dítě. Včera mě přišla od UP doporučenka na pozici obchodní asistent. Malýho vodím na osmou do školky a vyzvedávám ho sama. Zaměstnavatel nabízí pružnou pracovní dobu, jednosměnný provoz atd. Je dostatečný důvod říct, že ji nemůžu vykonávat, protože se starám o dítě?
Na doporučence jsou kolonky-není přijata z důvodu… -prac. místo odmítla z důvodu… -aj.
když to napíše do kolonky prac. místo odmítla z důvodu… je to důvod ukončení registrace na UP? Děkuji za odpovědi

a nechceš si zjistit co se skrývá pod pojmem „pružná pracovní doba“? třeba by to skloubit šlo a takové místo se nemusí hned tak objevit. Od sedmi můžeš malého nechat v družině a třeba by jsi to stíhala ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 17.10.18 12:45

školky bývají otevřené většinou od půl sedmé..no tak ho povedeš do školky dřív..průžná pracovní doba znamená že nemusíš sedět od nevidím do nevidím v kanclu ale odejít a přijít..případně jeden den pracovat 4 hodiny, druhá den šest a jindy 8
Když už tak at ti tam napíšou nějakou výmluvu, jakože nejsi vhodná uchazečka, - že něco nesplnuješ..a máš klid..

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 17.10.18 12:47

Zbytěčně to hrotíš předem, zajdi tam, třeba tě ani nevyberou. Vodit do školky můžeš i na dřívější hodinu a třeba by ti i upravily pracovní dobu. Dokud to nezkusíš, tak to nezavrhuj

a12
Vesmírná mluvilka 32202 příspěvků 17.10.18 12:48
@Anonymní píše:

A proc tu praci nechces zkusit? :think: to jsem moc z tvyho prispevku nepochopila kdyz pises, ze zamestnavatel umoznuje pruznou pracovni dobu..
Do skolky preci muzes vodit i driv, urcite neotviraj az v 8,ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 12:51

pružná prac. doba myšleno- práce do 17 hodin, taky jak odejdou poslední zákazníci, malýho musím vyzvednout nejpozději v 16 hodin ze školky.Práce sobota ráno. V dnešní době obchodní asistent=prodavač v obchodě.

Martassek
Kecalka 206 příspěvků 17.10.18 12:51

.

Keyllah
Echt Kelišová 9495 příspěvků 17.10.18 12:52
@Anonymní píše:
pružná prac. doba myšleno- práce do 17 hodin, taky jak odejdou poslední zákazníci, malýho musím vyzvednout nejpozději v 16 hodin ze školky.Práce sobota ráno. V dnešní době obchodní asistent=prodavač v obchodě.

a od kolika? To se mi nějak nezdá :think: to jsi si domyslela, nebo už jsi to s nimi řešila?

Kriss Tina
Kelišová 5482 příspěvků 17.10.18 12:53

A proč si na pracáku, když nehledáš práci a odmítáš i místa, kde by ti vyšli vstříc aby si s pracovní dobou stíhala i školku? Tak nebudeš vodit na 8, ale na 7 no, dítě si zvykne. Pokud práci nechceš tak se zaeviduj na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let a nepřidělávej práci lidem na pracáku i těm kteří vedou pohovory :nevim:

Kriss Tina
Kelišová 5482 příspěvků 17.10.18 12:56

pokud pracovní doba kterou nabídnou nebude delší než provozní doba skolky, tak nemáš důvod místo nevzit, jdi na ten pohovor a uvidíš na nabídnou, já si pod pojmem pružná pracovní doba nepředstavuju práci kde musím být každý den do 17 hodin :think:

a12
Vesmírná mluvilka 32202 příspěvků 17.10.18 12:58
@Kriss Tina píše:
pokud pracovní doba kterou nabídnou nebude delší než provozní doba skolky, tak nemáš důvod místo nevzit, jdi na ten pohovor a uvidíš na nabídnou, já si pod pojmem pružná pracovní doba nepředstavuju práci kde musím být každý den do 17 hodin :think:

Asi je pruzna tim, ze do 17 h nebo i dyl :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >