Odmítnutí procesů po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GoldGirl
Kecalka 243 příspěvků 26.12.18 17:28
Odmítnutí procesů po porodu

Zdravím, mezi vyběrem porodnice jsem našla spoustu informací které mě zaujaly. Např. že vitamín K není nutné píchat po porodu, stejně tak jako vykapávání očiček miminka. Dále to že natahování nožiček při měření je nepříjemné jelikož je zvyklé být v klubíčku. Je tu maminka, která tyto věci odmítla?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Elephantka
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 26.12.18 17:37

Memu synovi nic takoveho nedelali. Ani jsme nemuseli nic tedy odmitat. Rodila jsem v Pisku.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 26.12.18 17:39

Kdyz to dite budes oblikat, budes mu taky natahovat nohy. To dite to prezije, neni to zadna drastarna, nech doktory delat svoji praci. Zadny dite na tyhle veci neumrelo a polovina u toho ani nebreci. Zas nebud precitlivela

GoldGirl
Kecalka 243 příspěvků 26.12.18 17:40

@Elephantka Oni se prave vubec neptaji zda mohou diteti dat K a vykapat oci. Pry je to automaticky v souhlasu k porodu 8o

GoldGirl
Kecalka 243 příspěvků 26.12.18 17:42

@Micaella22 Driv jak 2 hodiny po porodu ho oblekat nebudu. Vitamin K neni banalita a vykapani oci ktere dite podrazdi tez nechci. Lekari nemaji vzdy a ve vsem pravdu a je toho vic co si budu delat po svem. Ptam se kdo o tomto vi a odmitl

hospodki
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 26.12.18 17:43
@Micaella22 píše:
Kdyz to dite budes oblikat, budes mu taky natahovat nohy. To dite to prezije, neni to zadna drastarna, nech doktory delat svoji praci. Zadny dite na tyhle veci neumrelo a polovina u toho ani nebreci. Zas nebud precitlivela

Asi tak :palec: na K se mě zeptali. Buď to, nebo budu každý den čtvrt roku kapat. Dostal to v injekci. Natáhnutí nožiček??? Jako vážně řešíš takovou blbost? :lol: 2 vteřiny na změření. Násilím to nedělají a můj pediatr říkal, že přesně měření je stejně až po pár dnech i něj, kdy už mají uvolněné kycle. A

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11599 příspěvků 26.12.18 17:44

@GoldGirl odmítnout můžeš cokoli. Je to tvé dítě.

Teresa.p
Kecalka 347 příspěvků 26.12.18 17:46

tak si to napis do porodniho planu a
proberete to pri prijmu s porodni asistentkou a porodnikem. k mereni-sestry nenatahuji nozky uplne-centimetr sem, centimetr tam. vitamin K
se uz vetsinou dava peroralne. vykapat oci-zo
mu taky neublizi. byvala to prevence kapavky, aby deti neosleply. to muzes probrat s pediatrem.

Uživatel je onlineanavi13
Závislačka 3269 příspěvků 26.12.18 17:52

@GoldGirl napiš si to do porodního plánu nebo se domluv na příjmu na porodnici, ale zjistila bych si jak to v porodnici chodí. Vitamín K se dnes už většinou jen kape do pusinky ( to bych já neodmítla), měření mě nepřijde tak strašné, ale není to důležité- v některých nemocnicích ale neměří už standardně. Ale třeba ti dítě hned umyjí to mi přijde mnohem horší a zbytečnější fakt to stačí vše až po těch dvou hodinách kdy tě vezou na šestinedělí. Vykapaní očiček je na zvážení. Dříve se to dělalo kvůli syfilis, teď spíš jako prevence zánětu očiček, oni ty děti někdy ty očka mají hodně zalepené od mazku, tak se oko vykápne a otře. Možná se ptejte na konkrétní nemocnici a pak si zajděte do své porodnice na prohlídku jestli to nabízí ať víte jestli neodmítáte něco co ani nedělají.

mikes89
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 26.12.18 18:00

Myslim si,ze si opravdu jeste neresila zadny vazny problem u sveho ditete,protoze resit takovehle kraviny jsou trochu pohrdanim pro ty,co resi opravdu dulezite veci ohledne zdravi svych deti. Jedine,nad cim by se dalo polemizovat je natahovani nozicek,ale kapani ocicek a pichani vitaminu opravdu neni vec,kterou by lekari delali z dlouhe chvile.

Teresa.p
Kecalka 347 příspěvků 26.12.18 18:01

pardon spletla jsem kapavku a syfilis. to je jedno i blbe chlamydie, ktere se bezne nevysetruji muzou udelat paseku. :think:

Aduš8
Závislačka 3037 příspěvků 26.12.18 18:06

Jen se mi líbí, jak jsi přesvědčená, že nebudeš svoje dítě po porodu oblékat. Náš malý měl chvilinku po porodu nižší apgar skóre, musel do inkubátoru a zůstal tam šest hodin. Samozřejmě oblečený. U nás, když ho měřili, tak nohy nenatahovali, ale vedli metr podél tělíčka. A vitamín K mu dávali kapičkou do pusinky při propouštěcí kontrole, potom ještě i na prohlídce u pediatra. Řešíš opravdu malichernosti, abys nebyla jednou z těch, co pak musí vyhledat pomoc psychologa, protože porod neproběhne podle jejich představ. Si představ, že dojde k akutnímu císaři, tebe uspí a miminko uvidíš až několik hodin po porodu :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 26.12.18 18:14

Odmítla jsem vše ;) jako spoustu dalších věcí a v pohodě.

Cvrčínek
Kecalka 178 příspěvků 26.12.18 18:15

Pracovala jsem na porodnim sale a za nekolik let se nenasla matka, ktera by to odmitla :roll:
Kapicky do oci jsou dezinfekcni. Mereni zabere cca 2 sekundy. Opravdu se diteti nic nestane.

Uživatel je onlineanavi13
Závislačka 3269 příspěvků 26.12.18 18:21

@Cvrčínek ono je to dnes moderní odmítat :D ale když už tak si aspoň zjistit všechny informace a mít pádné důvody proč to či ono ne a ne jen důvod, že jsem to četla na internetu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >