Odmítnutí účasti na hypotéce či úvěru

Anonymní
19.5.21 06:40

Odmítnutí účasti na hypotéce či úvěru

Dobrý den, ahoj…
S přítelem jsme spolu skoro 8 měsíců. Přítel nyní bude kupovat pozemek u něj ve vesnici, bude brát pravděpodobně hypotéku nebo úvěr. Přítel počítal s tím, že by úvěr nebo hypotéka byla na nás oba. Najednou stranu jsem si říkala, že to vypadá, že semnou do budoucna asi počítá, ale na stranu druhou, jsem z toho dobrý pocit neměla. Příteli jsem řekla, že do toho nejdu. Jeho rodina bude klidnější, když bude pozemek na něj a taky mám pocit, že jsme spolu příliš krátce, na to, abych s ním šla do hypotéky nebo úvěru. Navíc mám práci bohužel jen na dobu určitou a splácím své auto. Mám obavy, že bych hypotéku nebo úvěr nebyla schopna platit. Řekla jsem mu ale, že bych se samozřejmě na domácnosti podílela, nebo kdybych pak sehnala práci na dobu určitou splácela bych s ním i když bude hypotéka na něj.
Mám pocit, že od té doby mi přítel nevěří, že bych s ním chtěla do budoucna být. Taky se semnou o celé té záležitosti kolem půjčky a tak nebaví.
Mám prostě pocit, že jsem u něho klesla a nevěří mi.
Vy byste do hypotéky po tak krátké době vztahu šli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
19.5.21 06:45

Ani omylem.. Dobře jsi udělala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9812
19.5.21 06:50

Do hypotéky bych šla jedině s manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
19.5.21 06:51

V žádným případě. Udělal jsi dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4863
19.5.21 06:52

Po osmi měsících se uvázat k druhému hypotékou na pozemek? Ani náhodou. Jsi rozumná a dobře si udělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 06:56

On říkal, že by si mě vzal a že by už rád i děti, klidně příští rok. Možná jsem ještě mladá, ale je to na mě prostě příliš brzo :roll:
Děkuju za Vaše názory :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
371
19.5.21 07:03
@Anonymní píše:
On říkal, že by si mě vzal a že by už rád i děti, klidně příští rok. Možná jsem ještě mladá, ale je to na mě prostě příliš brzo :roll:
Děkuju za Vaše názory :andel:
Říkat je jedna věc, ale proměnit slova v činy je u některých lidí občas velký problém. ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
19.5.21 07:05

Hele ani omylem.
Udělala si dobře.
A proč te do toho vůbec chce tahat? Jemu samotnýmu by to nedali nebo jak? Když chce ty děti, tak snad by měl rodinu zabezpečit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9221
19.5.21 07:06
@Anonymní píše:

Máš čas. A že si to teďka vezme on sám, tak neznamená, že s ním nechceš být. Však časem tam můžete postavit společný dům a podílet se na všem společně a mít vše společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
19.5.21 07:13

Nešla bych do toho ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
19.5.21 07:18

Díky bohu, jsi snad jedna z mála co tady uvažuje rozumně. :) Opravdu jit po osmi měsících do společné hypotéky může jít jen blázen. Časem se dá kdyžtak všechno dat do SJM, popřípadě ti kus darovat.. není to nic nereálného. To že uvazujes jako dospělá osoba, a ne jako malé naivní dítě, neznamená že sním nechceš být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3712
19.5.21 07:23

Cca rok než opadne zamilovanost a dva než ho alespoň trochu poznáš. Spolecne bydlení tak po půl roce je samozřejmost. Větší závazky - svatba, dítě a hypo až po těch 2 letech. Jako zamilovanost děla svoje, ale kdybych si měla brát hypo s každým se kterým jsem byla ani ne rok, tak mám 3 hypo a pánové si bydlí na moje náklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
19.5.21 07:46
@Anonymní píše:

Naštvaný může být jak chce, prostě to není rozumný. A ty mu pak nedávej nic na hypotéku, jen na služby. A jestli jsi mladá do dětí se taky hned nehnat jestli je teda extra nechceš a ještě s ním. A ten pozemek předpokládám vybral sám a je u NĚJ na vesnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 07:56

Moc děkuju za Vaše názory🙂. Ani do dětí se nehrnu. Kdyby děti byli, museli bychom bydlet u jeho rodičů, jelikož do podnájmu nechce. Což je další věc, že tam chybí taková ta „zkušenost“ společného bydlení. Ale chápu ho, že nechce utrácet peníze za bydlení jinde, když chce hypotéku. Kdybychom bydlelil i s dítětem u rodičů, neumím si ale představit, že bych sdílela jednu kuchyň s další ženou, asi to zní namyšleně…ale ne to tak :oops:.

• Citovat
  • Nahlásit
362
19.5.21 07:56

A kolik vám je? Bydlíte spolu? Po osmi měsících toho člověka ještě pořádně neznáš, máte ještě oba růžové brýle. Myslím, že abyste se dobře poznali, je potřeba spolu nějaký čas chodit a pak minimálně rok spolu žít, abyste viděli, jak vám to bude klapat. Do hypotéky po 8 měsících vztahu bych nešla ani náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat