Odmítnutí vaginálního porodu po předchozím císařském řezu?

10.3.20 17:55

Odmítnutí vaginálního porodu po předchozím císařském řezu?

Zajímalo by mne, zda lze odmítnout vaginální porod po předchozí sekci? Zkušenosti maminek či přímo PA?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13477
10.3.20 17:58

Jak kde. V Pardubicích a Ústi nad Orlicí po císaři do klasickýho porodu nenutí. Moje zkušenost dva roky zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 18:00
@Janli píše:
Jak kde. V Pardubicích a Ústi nad Orlicí po císaři do klasickýho porodu nenutí. Moje zkušenost dva roky zpět.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 18:01

Kdyz reknes, ze te ta jizva boli a ze te v ni reze, hlavne tedy na konci tehotenstvi, tak te nikdo normalne rodit nenecha. Jizva se sice kontroluje na UTZ, ale neni mozne ji zkontrolovat celou, takze nikdo nevi, jak moc je ztencena. To mam primo od sve Dr., ale s tim, ze ja chci rodit normalne po cisari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 18:06
@Issabell28 píše:
Kdyz reknes, ze te ta jizva boli a ze te v ni reze, hlavne tedy na konci tehotenstvi, tak te nikdo normalne rodit nenecha. Jizva se sice kontroluje na UTZ, ale neni mozne ji zkontrolovat celou, takze nikdo nevi, jak moc je ztencena. To mam primo od sve Dr., ale s tim, ze ja chci rodit normalne po cisari.

Já mém silné poslíčky už týden ve dne v noci, při těch stazích mne tam hodně začlo bolet, celý podbřišek mám v křeči. Jen, pokud to říkám, jeden doktor na to naprosto nereaguje, jiný zase, že budu rodit spíš sekcí. Já preferuji sekci, ale vynucovat si jí či „obstarávat“ si ji nechci. Jen nevím, že nemohou rodičce narovinu říct, jak bude rodit, obzvláště pak po předchozí sekci. Je to vcelku stresující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1517
10.3.20 18:18

Me dali vybrat, protoze jizva vypadala dobre. Bohuzel jen vypadala na ultrazvuku… realita byla pak jina. Z vlastni zkusenosti, pokud te pri dotyku boli podbrisek, okamzite to hlas lekari. Me bolel jen slabe, zadne silenosti a byla to pak akutka 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
10.3.20 18:34

Nenutili, zeptali se jak to vidim ja, rekla jsem ze chci opet cs, nic proti nemeli a naplanovali termin:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 21:16
@luci.no píše:
Me dali vybrat, protoze jizva vypadala dobre. Bohuzel jen vypadala na ultrazvuku… realita byla pak jina. Z vlastni zkusenosti, pokud te pri dotyku boli podbrisek, okamzite to hlas lekari. Me bolel jen slabe, zadne silenosti a byla to pak akutka 8)

Díky za reakci. Kéž by to tak bylo i u mně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 21:17
@llida píše:
Nenutili, zeptali se jak to vidim ja, rekla jsem ze chci opet cs, nic proti nemeli a naplanovali termin:-)

Doufám. Hodně holek mne straší, že mne prostě budou nutit rodit přirozeně. Resp. Že mi na výběr zkrátka nedají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 21:21

Já prvního syna rodila koncem 42.tydne po vyvolání. Od 13.00-06.00 druhého dne. Ač byla predikce, že kolem půlnoci porodim, nestalo se. Nakonec po půl hodině tlačení došlo na akutní sekci. Dali mi čas, podpořili chemií, co se dalo. Ne, že bych se bála přirozeně rodit, ale po tomto zážitku jaksi nemám plnou důvěru ve svůj porodní mechanismus… A naprostý respekt k tomu, co je lepší pro miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 09:42

Ahoj holky. Tak čerstvé informace k této diskuzi. Nakonec mi VBAC nenutili. Dali na výběr. Předchozí nezdařila indukce koncem 42.tt zakončena v druhé době porodní akutní CS a jizva cca 1,5 mm, a má preference rodit opět CS = jdu na opakovanou CS.

Plánování je teď poslední dobou na co nejpozději. I já půjdu ve 40.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama