Odmítnutí vaginálního vyšetření v těhotenské poradně

142
7.3.21 12:53

Odmítnutí vaginalního vysetreni na tehotenske poradně

Zdravim,

Máte nějaké zkušenosti s odmítnutím vaginalního vysetreni během poradny v porodnici. Ja jsem byla 37tt na poradne v Bulovce. Kvůli předchozímu císaři musím chodit na rizikovou.
Vysetreni bylo velmi a velmi bolestivé. Celý den to pak bolelo, cítila jsem se pomalu jak znásilněna. Doktor nakonec nenahmatal co chtěl, použil UTZ a prý jizva po císaři je pohodě. Dodám, že jizva mě nikdy nebolela ani během tohoto tehu. Za chvili jdu na další poradnu a to vysetreni chci odmítnout, doslova mě to desi. Proč se tam stouraji a co hledají, jsem u doktora tuto odpověd nedostala, prý musíme vědět co se s Vámi děje. No co asi se tam bude dít, že?
Máte s tim zkušenost? Zažili jste pak nátlak, že jste nespolupracujici rodicka atd?
PS. Pardon za chyby, píšu z mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.3.21 12:59

U nás se mi to jako lékařce už stalo že pacientka vyšetření odmítla. Prostě se napíše do zprávy že pacientka vyšetření odmítá a o to podrobněji se kontroluje UZ. Jinak se při vyšetření hodnotí nález na čípku tedy nakolik je pacientka připravená případně na porod…

• Citovat
  • Nahlásit
3580
7.3.21 13:00

Jednou jsem na kontrole v porodnici na zminku o vag vysetreni rekla, ze to nechci. Bez dalsiho vysvetlovani. Doktor pokrcil ramenama, tak nechcete a dal to vubec nikdo neresil.. Nebylo to teda na Bulovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
7.3.21 13:03

Odmítnout můžeš, lékař to pak akorát napíše do zprávy. Já se svojí doktorkou řešila, že musím rodir až za týden, protože se bude v porodnici malovat a já nechci jinam :lol: Tak jen řekla, že mě vyšetří jen UTZ, aby porodu zbytečně nepomohla. Neměla s tím vůbec problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15009
7.3.21 13:05

Me to na konci tehu taky bolelo, tak mi Dr. do zpravy napsala, ze pro bolestivost vaginalne nevysetrena. Tak se neboj to rict, asi to nebude neobvykle :kytka:

Pred lety pred gyn. operaci, kdyz jsem videla na stole ty obri „haky“ rekla jsem primo, tohle do me nestrkejte :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12641
7.3.21 13:15

Ja jsem taky odmítla, nebylo to nutné. Neboj se ozvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26381
7.3.21 13:24

Byla jsem dvakrát těhotná v zahraničí (dva různé státy) a nikdy se ve mě nikdy nehrabal dole, neměřil čípek nic, až v porodnici :nevim: takže myslím, že to zas tak nutný není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11573
7.3.21 14:23

Rekni to a trvej si na tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9220
7.3.21 14:24

@Kocicule Myslím že bolet to nemá! jednou mě vyšetřovala doktorka měla dlouhé nehty…byla to bolest jako blazen.Taky jsem jí to řekla že mě vyšetření nikdy tak nebolelo jako u ní…paní doktorka řekla že vyšetření není příjemné. Takbjsem jí řekla že to bude tím jak má dlouhé nehty! No debata na půl hodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
7.3.21 14:39

Normalne to odmitni a basta. Já jsem to udělala dvakrát, doktorka měla pokaždé blby kecy a vypadala ze to vůbec nechápe, ale nakonec si to poznacila do karty a vyřešeno. Stejně, co tím zjisti? Nic, leda ze tam mas nějaký čípek (ó, jaké překvapeni) a ze ten čípek je v nějakým stavu, vic nebo min otevrenej. Což jim taky nic neřekne o tom, kdy přijde porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3153
7.3.21 14:40

Klidně a bez výčitek to řekni. Nejen, že tě to bolí, ale taky je to nicnevypovidajicí o tom, kdy budeš rodit. Může se to rozjet ten den a nebo za 4 tydny, takže no stres :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 15:57

Slušně jsem to odmítla se zdůvodněním, že se bojím infekce. Doktor reagoval úplně v pohodě, nijak mě do vyšetření nenutil. Bylo to v Podolí.

• Citovat
  • Nahlásit
6539
7.3.21 16:12

Žádné vyšetření není povinné a je možné ho kdykoliv odmítnout. Sama vnitřní vyšetření v těhotenství vůbec nepodstupuju, dr jen napíše, že si ho nepřeju a nijak to nekomentuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
7.3.21 20:35

Normálně řekni „Já nechci, děkuju.“ nic nevysvetluj, jenom se usmivej a rikej, „Jasně, chápu, ale já nechci.“ Teda kdyby okolo toho vznikly nějaký potíže.

Možná ani nevzniknou, u prvního mě v Motole vyšetřovali vždycky a nějak mě nenapadlo to řešit, u druhyho v Rakovníku se ptali, jestli chci („Ehm, a je to k něčemu?“ „Není.“ „Aha. Tak nechci.“), u třetího právě na Bulovce (ale v tom jejich alternativním centru) ní rovnou řekli, že „teď už se to moc nedělá“.

A neudělali ti Hamiltona?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9220
7.3.21 20:57

@Platanka Tak já bych se neusmivala by si mohla lékařka myslet že si z ní dělá srandu. Rekla bych to normálně vážně. Vubec jsem tedy nevěděla že tohle lze odmítnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat