Odmítnutí vyvolání porodu kvůli předchozí abrupci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 10:38
Odmítnutí vyvolání porodu kvůli předchozí abrupci

Ahoj,
Omlouvám se za anonym, ale nějak nechci sebe zveřejňovat :hug:
První těhu skončilo abrupcí placenty v 34tt, malá byla drobná, léčena na eonatologii ale vše ok. Nyní jsem 37+3, malá má odhad 2500g, průtoky v pořádku. Byla jsem dnes na kontrole v porodnici, kde mi hned řekla, že ve středu nástup na vyvolání porodu, kvůli předchozímu těhu a abrupci. Tak mě to dostalo, že jsem ze sebe nevydala hlásku. :roll:
Po cestě domu pročítám různé weby a ženy s abrupcí měly přirozené porody, donosily do 40tt. Jste tu taky někde? Odmítly jste vyvolávání? Mohu ho odmítnout? Děkuji, anonymka :oops:

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 06.09.19 10:44

Zkušenost s abrubcí placenty nemám ale samozřejmě, že vyvolávání odmítnout můžeš. Ty jsi ta, co rozhoduje o svém těle. Lékař jen dává doporučení.
Osobně bych to minimálně ještě zkonzultovala v uplně jiné porodnici, případně se soukromou PA. Každopádně bych od lékaře, co vyvolání doporučil chtěla znát jak rizika proč mi vyvolání doporučí, tak rizika předčasného vyvolání porodu.

Příspěvek upraven 06.09.19 v 10:46

Natálka26
Kelišová 6004 příspěvků 06.09.19 10:44

Odmítnout můžeš vždycky, ale je potřeba znát všechna rizika, případně to prober ještě se svým gynekologem, nebo jiným lékařem na porodním. Víc ti neporadím.

Any111
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 06.09.19 10:44
@Anonymní píše:
Ahoj,
První těhu skončilo abrupcí placenty v 34tt, malá byla drobná, léčena na eonatologii ale vše ok. Nyní jsem 37+3, malá má odhad 2500g, průtoky v pořádku. Byla jsem dnes na kontrole v porodnici, kde mi hned řekla, že ve středu nástup na vyvolání porodu, kvůli předchozímu těhu a abrupci. Tak mě to dostalo, že jsem ze sebe nevydala hlásku. :roll:
Po cestě domu pročítám různé weby a ženy s abrupcí měly přirozené porody, donosily do 40tt. Jste tu taky někde? Odmítly jste vyvolávání? Mohu ho odmítnout? Děkuji, anonymka :oops:

odmítnou můžeš cokoliv. Lékař ti nemůže provést zákrok bez tvého souhlasu. Bylo by na místě se jich zeptat z jakého důvodu chtějí porod vyvolávat takhle brzo, pokud je tedy vše opravdu v pořádku. Oni jsou odborníci a oni by měli zhodnotit, zda je to nutné. Osobně bych se poradila a pak se teprve rozmýšlela, jestli budu něco odmítat a riskovat průšvih :nevim:

Khalesi
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 06.09.19 10:46

Jsdm po abrubci v 35tt a ted se nikdo na nic neptal a rovnou cisar. Mimco je hoodne velike, mam cukrovku a inzulin, prutoky nikdo neresil, utz nedelal, nic. Proste dobry den, nastup na cisare. Me to teda nevadi protoze po tech zazitcich bych ani normal neriskovala nicmene…jadro pudla…ted mi dr z motola rekl ze abrubce je tak minimalni sance ze se stane a kdyz ano tak jeste mensi sance ze se bude opakovat :nevim: jako nevim nakolik verit ale…z vlastnich pocitu-nenechala bych vyvolavat ani za zlatyho bludistaka. To byl prvni porod a brutalne hrozny. Druhy ta abrubce a ted snad bude jen cisar a zadny dalsi prekvapko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 10:46

Vyvolávat ho chcou z důvodu, že okolo 38tt se prý po předchozím těhu, které končilo abrupcí vyvolává běžně :nevim:
Pisatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 10:58
@Anonymní píše:
Ahoj,
Po cestě domu pročítám různé weby a ženy s abrupcí měly přirozené porody, donosily do 40tt. Jste tu taky někde? Odmítly jste vyvolávání? Mohu ho odmítnout? Děkuji, anonymka :oops:

( taky prosím anonym ) Ahojky, já nerada říkám někomu své špatné zkušenosti s některými věcmi a zážitky. Ale - měla jsem vyvolávaný porod.. Paní se kterou jsem dostala tabletu stejně.. jsme byli každá jiná. Paní úplně v pohodě.. za 3 hodiny porodila. Já rodila 36 hodin, malá se narodila a nedychala. Už nikdy víc, ale zase - každý to snášíme jinak… každého to bolí jinak…

Janli
Extra třída :D 10177 příspěvků 06.09.19 11:23

Jeden průšvih už jsi zažila a teď to chceš zažít podruhé? Jako proč? Neriskovala bych ani za nic. Než čekat na druhou abrupci a riskovat život miminka, tak raději vyvolat porod co nejdřív to půjde. V tomhle případě bych měla nějaký donošení do termínu úplně u pozadí. Teď se rozčiluješ, že ti chtějí vyvolávat porod a kdyby k opakované abrupci došlo a mělo to fatální následky, tak se budeš rozčilovat, že lékaři nic neudělali. Já osobně bych si teda na hrdinku nehrála ani omylem. Nedávno v u nás miminko po abrupci zemřelo a bylo to v 39tt. Fakt ti ten risk stojí za to?

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 06.09.19 11:27

Po první abrupci je zvýšené riziko, že se to bude opakovat. A nemusí to vždy dobře dopadnout. Nechápu, proč to chceš riskovat. Že je pár žen, kterým to vyšlo? Ale třeba taky pár, kterým to nevyšlo :think: Podřídila bych se bez váhání návrhu doktorů, sama bych byla nervózní.

dickys
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 06.09.19 12:11

S abrupci zkušenosti nemám, pouze s vyvolavanym porodem ve 39tt pro polohu KP a bylo to v pohodě. Teda kontrakce bolely svinsky, ale oproti prvnímu porodu ani ne třetinová doba…

eviku-miluna
Kelišová 7007 příspěvků 06.09.19 13:14

V prvním těhotenství jsem měla abrupci placenty v 39.tt. Druhé těhotenství skončilo spontáním porodem 5 dní po termínu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 17:18

Ve druhém těhotenství abrubce.. Ve třetím plánovaný císař v 36 týdnu.. Lékaři nehodlali riskovat ani den navíc a já také ne..

Váš příspěvek
Reklama