Odnášení miminka po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 22:02
Odnášení miminka po porodu

Zdravím, za 3 měsíce mě čeká porod prvního dítěte, z porodu jako takového tolik strach nemám, co mě ale děsí je jak všude čtu, že mají maminky miminko u sebe třeba 2 hodiny a pak je jim na několik hodin odebráno, nebo dokonce dováženo každé tři hodiny jen na krmení. Když už ho náhodou nechají u matky tak dítě stejně odváží na různá vyšetření která jsou též na několik hodin a miminka se často vrací nakrmena umělým mlékem. Opravdu mě děsí představa že bude moje miminko s cizími lidmi beze mě byť jsou to lékaři. Opravdu je to tak vždy nebo je jedinou možností ambulantní porod?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineZwetta
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 04.05.19 22:05

Tak to bývalo kdysi, teď jsi s miminem pořád.. ;)

Mgree
Kecalka 459 příspěvků 04.05.19 22:06

Tak mě po porodu nechali chvilku odpočat a pak malou dovezli a už se mnou automaticky zůstala. Něco jiného je asi po císaři, kámoška co na něm byla, tak ji malou dovezli asi až za několik hodin a na chvilku a pak odvezli. Až na druhý den ji měla u sebe déle.
Asi je to jak kde, ale tobě stačí říct, ať ji neodváží.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.05.19 22:06

:lol: blbost. Pokud není nedonošené v inkubátoru tak dost pochybuju. Já neměla dítě u sebe tak 15 minut, kdy ho šla sestřička s manželem po bondingu umyt. A to se mě ještě ptali jestli ho mají umýt, nebo ho chci u sebe a udělají to se mnou až ráno na vizite. Rodila jsem v Neratovicích

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 04.05.19 22:07
@Anonymní píše:
Zdravím, za 3 měsíce mě čeká porod prvního dítěte, z porodu jako takového tolik strach nemám, co mě ale děsí je jak všude čtu, že mají maminky miminko u sebe třeba 2 hodiny a pak je jim na několik hodin odebráno, nebo dokonce dováženo každé tři hodiny jen na krmení. Když už ho náhodou nechají u matky tak dítě stejně odváží na různá vyšetření která jsou též na několik hodin a miminka se často vrací nakrmena umělým mlékem. Opravdu mě děsí představa že bude moje miminko s cizími lidmi beze mě byť jsou to lékaři. Opravdu je to tak vždy nebo je jedinou možností ambulantní porod?

ne já měla dceru od porozeni pryč jen do cca 6 Rana, aby ji okoupali, dali vyhrát do inkubátoru… porodila jsem ve 2 ráno do 4 jsme byli všichni I s manzelem na sále… takze byla beze mne cca 2 hodiny… mezitím mě odvezli na pokoj, osprchovala jsem se a chvilku odpocala… na vyšetření jsme chodili s miminkama… od přivezeni na pokoj bezeme nebyla ani minutu… Opava

Příspěvek upraven 04.05.19 v 22:10

hospodki
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.05.19 22:09

@Mgree pravda, holky po císaři si ho mohly brát ze sesterny na kojení jak chtěly a max do 24h už je měly na pokoji.

Kriss Tina
Extra třída :D 10814 příspěvků 04.05.19 22:09

Záleží na nemocnici. Mě malého nikdo neodvážel na několik hodin, asi 2× na nějaké vyšetření to bylo pár minut, jinak sem chodila s ním a měla ho pořád u sebe. Nikdo ho nedokrmoval, naopak dbali na to, abych co nejvíc kojila, aby se naučil přisávat a mě se začlo dělat mliko a rozkojili sme se. Je teda rozdíl když má mimčo třeba novorozeneckou žloutenku, to pak musí být pod světýlkem a nemůžeš ho mít u sebe non stop, ale i tam se za nima kdykoliv mohlo a nedokrmovalo se. Taky záleží v jakém stavu po porodu budeš ty, jestli budeš hned schopna se o něj postarat, já třeba běhala už po porodu na sále, ale někdo nemůže ani sedět, natož stát a pořád vstávat k miminku, chodit ho prebalovat atd, tam pak mají mimčo spíš sestry a starají se o něj, aby se maminka dala dohromady co nejrychleji.

Lucie_Sx
Závislačka 3747 příspěvků 04.05.19 22:12

Musíš jim dopředu říct, že odnášení nechceš, a trvat si na svém. A mít s sebou někoho, kdo to zařídí za tebe, aby ses nenechala v duševním rozpoložení překecat (to oni rádi dělají „Musíte odpočívat, spěte“ atd.).

marketak5
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 04.05.19 22:16

Jestli nechces dite odnest, staci rict a stat si za tim. Dite ma pravo na nepretrzity kontakt se svym zakonnym zastupcem, coz je i otec. Takze pokud je matka po porodu indisponovana, muze byt dite s otcem, muze ho na vsechna vysetreni doprovazet on, pripadne i po cisari lze mit nadstandard a tam nepretrzite otec se stara o dite. Prvni osetreni po porodu lze udelat na tele matky jeste na porodnim sale. Neni vubec nutne dite vozit na novorozenecke, opravdu! Proste se nenechat, asertivne v klidu si stat za svym, a taky mi s sebou doprovod, tkery je stejneho nazoru. Ja jsem treba po porodu ztratila vic krve, omdlela jsem a nemohla jsem sama ani vstat z postele, tak malej byl u sester. Ale jakmile jsem ho mela u sebe, chodila jsem s nim vsude, i na odber z paticky, na kycle atd.. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 22:16

Prosimtě, já byla s miminem pořád. Ani když jsem je prosila, jestli by si ho na hodinku nevzali, abych se mohla vyspat, mi ho nevzali. Takže jsem byla v porodnici totálně vyřízená. Na druhou stranu, když jsem tam viděla ten personál, tak jsem byla i ráda, že ho nechtějí. Sestry na dětském byly ježibaby.

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 04.05.19 22:17

Jj, zalezi na porodnici, vasem zdravotnim stavu, stavu miminka a take na tom, kolik je zrovna v ten den porodu. V mem pripade to bylo tak, ze mi rekli, ze se s malym co nevidet setkame na spolecnem pokoji a pak jsem se ocitla na uplne jinem oddeleni, bez miminka. Den a noc trvalo, nez nas dali k sobe. Nemeli v tu dobu na spolecnych pokojich misto :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 46766 příspěvků 04.05.19 22:17

Zjisti si, jak to chodí v tebou vybrané porodnici. Někde ten systém první noc vozit co tři hodiny stále funguje, argumentují tím, aby si matka odpočala, na druhou stranu pokud důrazně projevíš přání mít ho u sebe, neměli by se tomu bránit, ať jsou jejich zvyklosti jakékoliv. Někde nechají třeba 2 hodiny u mámy a pak na nějaký čas odvezou, než se ta přstěhuje do pokoje, ospchuje, nají, pak dovezou nafurt. Žádná vyšetření netrvají několik hodin a u všech může být máma přítomná, pokud na tom trvá a nejedná se opravdu o něco extra speciálního. Jinak se samozřejmě může stát, že budou nějaké komplikace, mé druhé dítě mělo velkou hypoglykémii a strávilo první půlden beze mne (mohla jsem k inkubátoru kdykoliv na návštěvu) a bylo na UM (stříkačkou přes malíček, ne z lahve), protože já ještě mléko neměla a museli mu ten cukr rychle zvednout, jakmile se to ale stabilizovalo, hned mi mimčo dali a já normálně kojila dle potřeby.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 04.05.19 22:19

Já bych se tím nestresovala… pokud porodnice má dny otevřených dveří.. třeba opava má… tak zajděte a poptejte se jak to chodí… ale myslim si že bezduvodne(žloutenka, zdravotní problémy matky či dítěte atd) dítě už dneska od matky neodlucuje. Dítě je vaše… a nebudou dělat co nechcete…

Petula306
Kecalka 441 příspěvků 04.05.19 22:22

Já třeba porodila večer a do rána jsem nechala mimčo u sestřiček. Potřebovala jsem se (naposledy) vyspat. UM jsem dokrmovala já sama a na vyšetření jsem taky chodila s miminkem. Mě ale nevadilo, když by si ho sestřičky „půjčily“.

AnnaNuvoletta07
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 04.05.19 22:24

Nikdo vám bez souhlasu jen tak mimčo odnést nemůže. U nás v porodnici si v nejhorším vzali mimčo max. na 4 hodiny, to si musela i maminka sama požádat. Já byla úplně vyřízená a stejně jsem za 20 minut zvonila že si ho zase vezmu, protože bez něho stejně neusnu. :) Je to všechno na vás. Klid. :*

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama