Odolný jehličnan do květináče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
edding400
Kecalka 140 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 09:12
odolný jehličnan do květináče

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit nějaký odolný jehličnan, který vydrží na balkoně v květináči déle než jednu sezónu? Máme balkón orientovaný na jih, částečně stíněný zelení. Díky za každý tip! :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.09.18 09:16
@edding400 píše:
Ahoj holky, můžete mi prosím poradit nějaký odolný jehličnan, který vydrží na balkoně v květináči déle než jednu sezónu? Máme balkón orientovaný na jih, částečně stíněný zelení. Díky za každý tip! :)

Chce to hlavně správný květináč, jestli ho tam chcete nechat celou zimu ;)

edding400
Kecalka 140 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 09:19
@osvc píše:
Chce to hlavně správný květináč, jestli ho tam chcete nechat celou zimu ;)

Určitě ho tam přes zimu chci.Správný znamená konkrétně co? Měla jsem tam terakotu a ta mi díky mrazu praskla…

edding400
Kecalka 140 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 09:25

Ještě doplním, že uvažuji zasadit smrk ztepilý „Little GEM“ a/nebo jalovec obecný.Dálší tipy uvítám.

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.09.18 09:27
@edding400 píše:
Určitě ho tam přes zimu chci.Správný znamená konkrétně co? Měla jsem tam terakotu a ta mi díky mrazu praskla…

No právě a kvůli nevhodným květináčům uhyne většina rostlin v nich ;) Nejlepší jsou ty dvouvrstvé, kam se dá izolační vrstva, nebo tam už přímo je, jsou dražší, ale vydrží klidně i 15 let ;) Potom už není problém většina jehličnanů.

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.09.18 09:29
@edding400 píše:
Ještě doplním, že uvažuji zasadit smrk ztepilý „Little GEM“ a/nebo jalovec obecný.Dálší tipy uvítám.

Little Gem potřebuje v květináči zjara ochranu, prudké slunce mu pálí jehličky, to už je lepší např. Nidiformis ;)

edding400
Kecalka 140 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 09:31

@osvc moc děkuju! doteď jsem ty květináče extra neřešila, ale začnu. S tím jarním sluníčkem to bude taky pravda, díky moc!

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.09.18 09:34
@edding400 píše:
@osvc moc děkuju! doteď jsem ty květináče extra neřešila, ale začnu. S tím jarním sluníčkem to bude taky pravda, díky moc!

Zpravidla jehličnany, které mají velmi malé roční přírůstky do 1cm, potřebují tu jarní ochranu téměř všechny ;) Nevhodné jsou veškeré kultivary smrku sivého (Picea glauca), tomu se třeba 2-3 roky daří a potom náhle odejde, najdou se výjimky, ale většinou nevydrží.

edding400
Kecalka 140 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 10:16
@osvc píše:
Zpravidla jehličnany, které mají velmi malé roční přírůstky do 1cm, potřebují tu jarní ochranu téměř všechny ;) Nevhodné jsou veškeré kultivary smrku sivého (Picea glauca), tomu se třeba 2-3 roky daří a potom náhle odejde, najdou se výjimky, ale většinou nevydrží.

díky moc!

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.09.18 10:23
@edding400 píše:
díky moc!

Není za co ;)

a12
Vesmírná mluvilka 33057 příspěvků 18.09.18 10:24

Ono v kvetinaci zimu venku prezije asi maloktera i sebemrazuvzdor­nejsi rostlina

edding400
Kecalka 140 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 10:29

@a12 u nás zima asi nebyla ten kámen úrazu, ale jak píše výše
@osvc jarní sluníčko.

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.09.18 10:33
@a12 píše:
Ono v kvetinaci zimu venku prezije asi maloktera i sebemrazuvzdor­nejsi rostlina

To není pravda, správný květináč a ochrana toho umí hodně ;) My měli smrk kultivar Formánek v květináči na balkoně 9 let a lidí, co má celoročně v květináči jehličnany na balkoně je spousta a nemění je každý rok ;)

a12
Vesmírná mluvilka 33057 příspěvků 18.09.18 10:36
@osvc píše:
To není pravda, správný květináč a ochrana toho umí hodně ;) My měli smrk kultivar Formánek v květináči na balkoně 9 let a lidí, co má celoročně v květináči jehličnany na balkoně je spousta a nemění je každý rok ;)

Nasi taky meli jedli v kvetinaci a prezila jim, pak ji teda dali do zeme..
Ale treba mrazuvzdorna palma by to v kvetinaci na balkone nedala :mrgreen:

edding400
Kecalka 140 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 10:45
@a12 píše:
Nasi taky meli jedli v kvetinaci a prezila jim, pak ji teda dali do zeme..
Ale treba mrazuvzdorna palma by to v kvetinaci na balkone nedala :mrgreen:

palma asi ne, ani by mě nenapadlo si ji tam na zimu dávat. ale tady v té diskui se jedná o jehličnany.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >