Odpírání vnuka jako trest pro babičku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
20.10.21 11:02

Odpírání vnuka jako trest pro babičku

Dobrý den. Ráda bych zde popsala své trápení a poprosila o Váš názor. Jmenuje se Matyáš budou mu 4 roky a už 2 roky žije ve střídavé péči. Oba rodiče mají nové partnery. Je to krásný, hodný, šikovný a milující kluk. Jsem jeho babička. Náramně si spolu rozumíme. Kupujeme hračky i oblečení, jezdíme na výlety všude, kde to Matý má rád. Jeho rodičům jsem pomáhala finančně, všeobecně a do ničeho jim nemluvím. Mám ale problém z chováním nevěsty (nevlastní matkou Matyáška) zdůrazňuji.. Vážím si toho, že se o vnuka stará. Nevěsta staví své zájmy neadekvátně nad zájmy toho malého prcka. Nepodá mu dobrůtku, i když hezky poprosí. Řekne jen: počkej chvíli. Malý zapomene, vzpomene si za 2 hodiny a odpověď je stejná. Hlavně, že sama se cpe čokoládou, kdy se jí zachce. Nemá problém s tím, zkazit malému slíbený výlet, protože měla těžkou noc a nebude ráno v 8 hodin vstávat, byť by stačilo mi jen otevřít dveře. Pak mohla celý den odpočívat. Bezdůvodně nerespektuje jeho drobné potřeby a radosti i když by ji to nic nestálo a naopak se vyžívá ve škádlení, které dávno překročilo svou mez. Na moji výtku, syn agresivně útočí (přitom ale on se chová k Matyáškovi velice obětavě). Říká, že o nic nejde, že to je banalita prý jsem psychicky narusená a malého miluji fanaticky. Což není pravda. Myslím si, že takový nevstřícný přístup poškozuje vnuka v citovém vývoji a největší průšvih vidím v tom, že syn problém bagatelizuje a vytváří tím živnou půdu k tomu, aby nevěsta mohla dál a víc naplňovat radost ze své moci nad tím malým človíčkem. Nechci tvrdit, že Matý nemá nevěstu rád, ale když ležel v horečkách a ona za ním přišla k posteli, tak jí řekl : ty jdi pryč. Syn po posledním konfliktu ohledně zkaženého výletu nereaguje na moje dotazy, kdy si můžu Matyáška vyzvednout. Proto podobný soupis posílám na OSPOD a budu řešit dál. Snad tam nebudu za blázna. Děkuji za přečtení, zamyšlení a reakce :srdce: :srdce: Jana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11992
20.10.21 11:07

Jo, řeste to přes ospod to vztahy jistě vylepší. :roll: A taky se cpu čokoládu a dětem ji nechci dávat, protože mě tak naučili naši a nechci tem zlozvyk předávat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
20.10.21 11:09

Tak já bych řekla, že tím OSPOD jsi to zabila. Jasně, teď bude všechno sluníčkové a kolem budou lítat jednorožci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17071
20.10.21 11:09
@Burry píše:
Dobrý den. Ráda bych zde popsala své trápení a poprosila o Váš názor. Jmenuje se Matyáš budou mu 4 roky a už 2 roky žije ve střídavé péči. Oba rodiče mají nové partnery. Je to krásný, hodný, šikovný a milující kluk. Jsem jeho babička. Náramně si spolu rozumíme. Kupujeme hračky i oblečení, jezdíme na výlety všude, kde to Matý má rád. Jeho rodičům jsem pomáhala finančně, všeobecně a do ničeho jim nemluvím. Mám ale problém z chováním nevěsty (nevlastní matkou Matyáška) zdůrazňuji.. Vážím si toho, že se o vnuka stará. Nevěsta staví své zájmy neadekvátně nad zájmy toho malého prcka. Nepodá mu dobrůtku, i když hezky poprosí. Řekne jen: počkej chvíli. Malý zapomene, vzpomene si za 2 hodiny a odpověď je stejná. Hlavně, že sama se cpe čokoládou, kdy se jí zachce. Nemá problém s tím, zkazit malému slíbený výlet, protože měla těžkou noc a nebude ráno v 8 hodin vstávat, byť by stačilo mi jen otevřít dveře. Pak mohla celý den odpočívat. Bezdůvodně nerespektuje jeho drobné potřeby a radosti i když by ji to nic nestálo a naopak se vyžívá ve škádlení, které dávno překročilo svou mez. Na moji výtku, syn agresivně útočí (přitom ale on se chová k Matyáškovi velice obětavě). Říká, že o nic nejde, že to je banalita prý jsem psychicky narusená a malého miluji fanaticky. Což není pravda. Myslím si, že takový nevstřícný přístup poškozuje vnuka v citovém vývoji a největší průšvih vidím v tom, že syn problém bagatelizuje a vytváří tím živnou půdu k tomu, aby nevěsta mohla dál a víc naplňovat radost ze své moci nad tím malým človíčkem. Nechci tvrdit, že Matý nemá nevěstu rád, ale když ležel v horečkách a ona za ním přišla k posteli, tak jí řekl : ty jdi pryč. Syn po posledním konfliktu ohledně zkaženého výletu nereaguje na moje dotazy, kdy si můžu Matyáška vyzvednout. Proto podobný soupis posílám na OSPOD a budu řešit dál. Snad tam nebudu za blázna. Děkuji za přečtení, zamyšlení a reakce :srdce: :srdce: Jana

A nám sem ten soupis píšeš proč? Raději honem utíkej na OSPOD, tím rozhodně vztahům v rodině pomůžeš :zed:

Po pravdě řečeno, je mi strašně líto Tvé snachy - z Tvého výplodu se mi dělá poněkud mdlo jen při pouhém čtení, natož Tě mít doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23783
20.10.21 11:11

Na tvém místě bych se jim nepletla do výchovy a byla ráda, když mi dají dítě na hlídání. A jestli do toho teď zatáhneš OSPOD, tak syna s přítelkyní akorát naštveš a pokazíš si vztahy. Mě by to jako matku vytočilo doběla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4033
20.10.21 11:11

Tady by mě bavilo, kdyby diskuzi na tohle téma založila i ta „nevěsta“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
20.10.21 11:16

Babička k pohledání :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
20.10.21 11:17

No, babička se bude asi divit, až jí nevěsta bude skutečně odpírat styk s potenciálním vnoučetem č. 2…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
20.10.21 11:19

OSPOD vždycky napraví vztahy, máš recht. :lol: Synovi bude jistě velmi milé, že ho vlastní matka udala, odteď tě bude vítat s otevřenou náručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
20.10.21 11:23
9 @MrsNorris
@MrsNorris píše:
Tady by mě bavilo, kdyby diskuzi na tohle téma založila i ta „nevěsta“.

Chudak holka s takovou tchyni za zadkem🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1611
20.10.21 11:25
@Burry píše:
Dobrý den. Ráda bych zde popsala své trápení a poprosila o Váš názor. Jmenuje se Matyáš budou mu 4 roky a už 2 roky žije ve střídavé péči. Oba rodiče mají nové partnery. Je to krásný, hodný, šikovný a milující kluk. Jsem jeho babička. Náramně si spolu rozumíme. Kupujeme hračky i oblečení, jezdíme na výlety všude, kde to Matý má rád. Jeho rodičům jsem pomáhala finančně, všeobecně a do ničeho jim nemluvím. Mám ale problém z chováním nevěsty (nevlastní matkou Matyáška) zdůrazňuji.. Vážím si toho, že se o vnuka stará. Nevěsta staví své zájmy neadekvátně nad zájmy toho malého prcka. Nepodá mu dobrůtku, i když hezky poprosí. Řekne jen: počkej chvíli. Malý zapomene, vzpomene si za 2 hodiny a odpověď je stejná. Hlavně, že sama se cpe čokoládou, kdy se jí zachce. Nemá problém s tím, zkazit malému slíbený výlet, protože měla těžkou noc a nebude ráno v 8 hodin vstávat, byť by stačilo mi jen otevřít dveře. Pak mohla celý den odpočívat. Bezdůvodně nerespektuje jeho drobné potřeby a radosti i když by ji to nic nestálo a naopak se vyžívá ve škádlení, které dávno překročilo svou mez. Na moji výtku, syn agresivně útočí (přitom ale on se chová k Matyáškovi velice obětavě). Říká, že o nic nejde, že to je banalita prý jsem psychicky narusená a malého miluji fanaticky. Což není pravda. Myslím si, že takový nevstřícný přístup poškozuje vnuka v citovém vývoji a největší průšvih vidím v tom, že syn problém bagatelizuje a vytváří tím živnou půdu k tomu, aby nevěsta mohla dál a víc naplňovat radost ze své moci nad tím malým človíčkem. Nechci tvrdit, že Matý nemá nevěstu rád, ale když ležel v horečkách a ona za ním přišla k posteli, tak jí řekl : ty jdi pryč. Syn po posledním konfliktu ohledně zkaženého výletu nereaguje na moje dotazy, kdy si můžu Matyáška vyzvednout. Proto podobný soupis posílám na OSPOD a budu řešit dál. Snad tam nebudu za blázna. Děkuji za přečtení, zamyšlení a reakce :srdce: :srdce: Jana

Sorry, ale za blázna budeš. V prvé řadě je rodič Tvůj syn a Tobě nepřísluší cpát se do jeho výchovy a volby nové životní partnerky. Předání vnuka na výlet atd. si máš pořešit přes vlastního syna. Celkem bych se nedivil, kdyby Tě za ten OSPOD odřízli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
20.10.21 11:26
@Burry píše:
Dobrý den. Ráda bych zde popsala své trápení a poprosila o Váš názor. Jmenuje se Matyáš budou mu 4 roky a už 2 roky žije ve střídavé péči. Oba rodiče mají nové partnery. Je to krásný, hodný, šikovný a milující kluk. Jsem jeho babička. Náramně si spolu rozumíme. Kupujeme hračky i oblečení, jezdíme na výlety všude, kde to Matý má rád. Jeho rodičům jsem pomáhala finančně, všeobecně a do ničeho jim nemluvím. Mám ale problém z chováním nevěsty (nevlastní matkou Matyáška) zdůrazňuji.. Vážím si toho, že se o vnuka stará. Nevěsta staví své zájmy neadekvátně nad zájmy toho malého prcka. Nepodá mu dobrůtku, i když hezky poprosí. Řekne jen: počkej chvíli. Malý zapomene, vzpomene si za 2 hodiny a odpověď je stejná. Hlavně, že sama se cpe čokoládou, kdy se jí zachce. Nemá problém s tím, zkazit malému slíbený výlet, protože měla těžkou noc a nebude ráno v 8 hodin vstávat, byť by stačilo mi jen otevřít dveře. Pak mohla celý den odpočívat. Bezdůvodně nerespektuje jeho drobné potřeby a radosti i když by ji to nic nestálo a naopak se vyžívá ve škádlení, které dávno překročilo svou mez. Na moji výtku, syn agresivně útočí (přitom ale on se chová k Matyáškovi velice obětavě). Říká, že o nic nejde, že to je banalita prý jsem psychicky narusená a malého miluji fanaticky. Což není pravda. Myslím si, že takový nevstřícný přístup poškozuje vnuka v citovém vývoji a největší průšvih vidím v tom, že syn problém bagatelizuje a vytváří tím živnou půdu k tomu, aby nevěsta mohla dál a víc naplňovat radost ze své moci nad tím malým človíčkem. Nechci tvrdit, že Matý nemá nevěstu rád, ale když ležel v horečkách a ona za ním přišla k posteli, tak jí řekl : ty jdi pryč. Syn po posledním konfliktu ohledně zkaženého výletu nereaguje na moje dotazy, kdy si můžu Matyáška vyzvednout.Proto podobný soupis posílám na OSPOD a budu řešit dál. Snad tam nebudu za blázna. Děkuji za přečtení, zamyšlení a reakce :srdce: :srdce: Jana

Přeháníš to. Jestli tohle pošleš na OSPOD, tak si zajistíš akorát to, že vnuka budeš vídat opravdu minimálně. A vztah se synem, a nevěstou bude na nic. Nedělej to, všechno tím zkazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
20.10.21 11:27
@divine woman píše:
Na tvém místě bych se jim nepletla do výchovy a byla ráda, když mi dají dítě na hlídání. A jestli do toho teď zatáhneš OSPOD, tak syna s přítelkyní akorát naštveš a pokazíš si vztahy. Mě by to jako matku vytočilo doběla.

Nevěsta není matka. :dance: :dance: :dance: Jestli je to pravda, tak je hovězí skot celá slavná nevěsta. Někdo se toho dítěte zastat musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
20.10.21 11:28

Jak casto chodis klepat, at ti daji kluka na vylet? Je to predem domluvene?
Bydlite v jednom dome?
Co ex snacha? K ni si pro kluka chodis taky?
Co resis? Kluka evidentne vidas, mozna ho i rozmazlujes. Zamyslela bych se, jestli syn nema pravdu. Mas muze, chodis do prace, mas jine zajmy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9005
20.10.21 11:28

Takže kluk bude ve střídavé péči a ještě navíc bude mít čas vymezeny pro jednu babičku :palec:

Super ještě by mohla přijít druhá at to máme komplet. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat