Odplenkované dítě se počůrává v jiném prostředí

25
29.9.20 13:48

Odplenkované dítě se počůrává v jiném prostředí

Dobrý den maminky, mám téměř 2 letou dceru, která se v srpnu odplenkovala. Šlo to pěkně a bez nehod. Plenky má do auta a na spaní. V září jsme byli několik nocí u babičky a tam se začala počůrávat. Když jsme se vrátili domů, tak se až 2-3 den přestala počůrávat. Vše se vrátilo do normálu. Nyní jsme byli na chalupě a opět vše je v kalhotách. Vždy byla se mnou. Nočník má stejný… U babičky to má ráda a na chalupě také. Ví že se to nedělá, a že se čůrá do nočníku (tráva apod.)… Nemáte někdo s tím zkušenost? Dnes jsem ji už dala plenku, na víkend opět jedeme pryč. Nechtěla jsem ji dávat plenku ale dnes to byla katastrofa. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14387
29.9.20 13:53

No ale to je úplně normální - je hodně maličká na to, aby na svěračem měla opravdu spolehlivou kontrolu a v jiném prostředí to zkrátka mozek zapomene.

Začala bych používat plenky když se jede pryč, když jste třeba na chatě, tak bych se vrátila k technikám co jste používali pro nácvik na nočník doma a za každé správné popužití nočníku zase chválit - i doma.

Potřebuješ posilovat nervové spojení které zajišťuje to, že si člověk všimne že potřebuje, řeknesi a nebo jde rovnou na nočník. A posiluje se to tak, že za žádoucí chování se dostane odměna.

Nedělá to schválně a nedá se to ovlivnit vůlí mrńavéh batolete - ještě na to nervové spoje nejsou dostatečně zralé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7993
29.9.20 13:59
@dicko píše:
Dobrý den maminky, mám téměř 2 letou dceru, která se v srpnu odplenkovala. Šlo to pěkně a bez nehod. Plenky má do auta a na spaní. V září jsme byli několik nocí u babičky a tam se začala počůrávat. Když jsme se vrátili domů, tak se až 2-3 den přestala počůrávat. Vše se vrátilo do normálu. Nyní jsme byli na chalupě a opět vše je v kalhotách. Vždy byla se mnou. Nočník má stejný… U babičky to má ráda a na chalupě také. Ví že se to nedělá, a že se čůrá do nočníku (tráva apod.)… Nemáte někdo s tím zkušenost? Dnes jsem ji už dala plenku, na víkend opět jedeme pryč. Nechtěla jsem ji dávat plenku ale dnes to byla katastrofa. Děkuji za rady.

Neber to tak, ze „vi, ze se to nedela“. Takhle takto male deti nefunguji. Jeste to proste nema naucene, zafixovane. To nepretlacis.
Na dobu, kde vis, ze to nebude ok, bych nechala plinku, at si zbytecne nezafixuje curani do kalhot. Jinak at funguje do nocniku a musis tomu dat proste cas.
Vsechno nove se nestaci naucit, musi se to jeste upevnit a to proste nejakou dobu trva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama