Odplenkovani az po tretim roce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
32
17.5.22 14:05

Odplenkovani az po tretim roce

Mate nekdo prosim podobnou zkusenost, ze vase dite (mam syna) i po tretim roce bojkotuje nocnik/zachod? Nehledam ted uplne pribehy o tom, jak vam to slo samo, deti spolupracovaly, ve 2 letech bez plenek i na noc atd. Zkousela jsem to dva tydny vloni po 2.narozeninach, nepovedlo se, dr mi radila zkusit to, ale max po 2 tydnech, pokud se vubec nechytne, to nechat byt a zkusit za 3 mesice znova. Zkouseli jsme a nic. Pak prisla zima, nastupoval do soukrome skolky, chteli jsme klidnou adaptaci a ve skolce plenky nevadi, nechali jsme ho a dr rikala, ze ty 3 roky jsou strop, kdy uz to fakt musi jit. Malej je jinak sikovnej, chytrej, skvele mluvi, da se s nim domluvit, ale nocnik ani zachod nechce videt, chyta hysteraky apod. Na vikend si ho vzali nasi a u nich sam nekolikrat sel curat na zachod, to doma nikdy nebylo, ale zjevne to teda umi. My nadseni po navratu v tom chteli pokracovat a zas hysterie. Tentokrat jsme ale rekli, ze uz proste dost, ze to musime zvladnout a vzali jsme je. Ve skolce pani ucitelka skvela, ze do toho jde s nami a pohlida ho tam, aby chodil. Doma se nedaro vubec, obcas sam leti na zachod a nevycura nic, jindy par kapek, ale porad cura po byte a dela louze, prijde mi to teda rict a vytreme, ale sam si nerekne a posadit se fakt neda, sileny rev, boj, boucha do me, ze nechce. Ve skolce si pry sedl s ostatnimi detmi, ale nic nenacural za cele dopoledne a na prochazce se pocural venku, prevlekly ho a jelo se dal. Ja nevim, zda to tak lamat pres koleno, ale uz nechci couvnout. Jsou mu tri, vsechny deti kolem davno bez plenek, ve skolce je taky jediny, a to tam jsou i dvouletaci o neco mladsi jak on. Kdyz jsme koncili kojeni, brali dudlik, brali UM, dali do skolky, nikdy nebyl problem, vzdy v pohode, klidu prijal nejakou zmenu. Jasneze ma ted vzdor, ale lepsi se to uz, takze tim to asi neni. Jsem nestastna, aby si neudelal nakonec nejaky psychicky blok na to, jenze ldy jindy, nez ted v teplem pocasi. Na zimu, at mu bude 3,5 uz, to uz zase nebudu chtit, ze pak pocuranej venku nastydne a do kdy to budeme odkladat, ctu tady x pribehu, jak najednou dite odlozilo plenku ze dne na den a bylo to, jak maminky vysazovaly uz od 8 mesicu a slo to po masle atd atd, nevim. Zkouseli jsme to, nocniky jsou po celem byte uz pres rok a pul. Nabizime, chodi s nami na zachod, bavi ho splachovat, ale ani to ho nenalaka tam jit, uz nevim. Ted uz to nevzdam, hold budu vytirat a prevlikat, s tim se pocita samozrejme, ale u nas to nejsou nehody, on to nema ze to nestihne na zachod, normalne si stoupne v kuchyni a rekne curam a nez stihnu zareagovat je tam louze, nebo v pokojicku na koberci. Dr rika, ze je naprosto zdravy a nic tomu nebrani, aby se naucil. Nevim, co s tim. Ty hysteraky jsou strasne, a nutit ho tam sedet to nejde, ma silu a prat se s nim nebudu, nechci z toho delat drama. Kdyz se povede, chvalime do nebe, venku rikame, ze zalejeme kyticky atd, nic nechce, vsemu se strasne brani. Nepolevime, ale jak dlouho to bez zlepseni muze trvat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13953
17.5.22 14:44

Vydrzela bych! Bude to asi strasne narocny, prevlekat, vytirat ale neustoupila bych. Verim, ze mu to uz sepne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13953
17.5.22 14:46

U nas byla dcerka sikovna a byla bez plen brzo, ale by problem, ze jen bez kalhot, jak jsem dala teplaky pocurala se.
No musela jsem taky vydrzet, menit, prat a taky to secvaklo za par dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
17.5.22 14:51

Vzdat to po 2 týdnech byla blbost…když už jste začali, měli jste to dokončit. Vykašlat se na to proto, že je zima, taky nebyl dobrý nápad. Ale to už je teď jendo. Ve 3 letech, pokud je jinak zdravý, už to musí chápat, takže vysvětlit, plinku nedat a čekat. Pokud to šlo u babičky, není důvod, aby to nešlo jinde. Ptali jste se ho, proč nechce na nočník nebo záchod? Ať řekne důvod a vyreste to. Může to být blbost typu příšery v záchodě, tmy v té místnosti apod… nebo ať si nočník dá sam na místo, kde bude chtít. Už bych rozhodně plinku nevracela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.5.22 14:56

@Midaku ptala jsem se, rekne jen, ze proste nechce. Nabizeli jsme, at si nocnik da, kam chce on, treba ze si ho nekam da za dvere atd, schova se, to nechtel. Kdyz se ptam proc nechce, rekne, ze se mu to nelibi a plenka je lepsi. Takze s tim neudelam nic, to bohuzel neni nic, co bychom mohli odstranit nejak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.5.22 14:58

@Elen8 dekuju, ted jsem uz naprosto odhodlana. Mam pocit, ze cely den mu koukam do rozkroku, zda necura :zed: ale co uz, snad to nebude na x mesicu, je chytrej, musi to zvladnout. Jen jsem prekvapena tim silnym odporem, u nikoho jineho jsem to neslysela jeste, vsude to probihalo v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4746
17.5.22 15:01

Která školka ve 3 letech toleruje plíny? U nás to byla podmínka pro příjetí do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.5.22 15:03

@mamina2017 treba soukroma? ;) o tom muj prispevek opravdu nebyl ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
17.5.22 15:04

@CrewGirl a třeba látkový plínky, plenkové kalhotky, učící kalhotky… nebo mu koupit o číslo menší a říct, že už z nich vyrostl a musí na nočník. Nebo ať si na ten nočník nebo záchod sedne v plince. Aspoň si zafixuje curani na nočník. Pak třeba s rozepnutou plinkou, pak už bez ní. Proste nějak tak postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8328
17.5.22 15:06

Zásadní chyby ve výchově. V rozhodnutí se neustupuje. Dítě nesmí mlátit matku. Atp. Tohle je výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4746
17.5.22 15:07
@CrewGirl píše:
@mamina2017 treba soukroma? ;) o tom muj prispevek opravdu nebyl ;)

Tak mu můžeš platit dál soukromou a nemusíš řešit plínky :mrgreen: Jinak prostě vzít plínu a nediskutovat. Jak už tady někdo psal, blbost bylo, žes nebyla důsledná od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4509
17.5.22 15:14

Zasadni chyba byla plinku vracet. Mysli si, ze si ji na vas vyrve znovu. Pokud je schopny chodit na WC u babicky, tak si z vas dela akorat dobry den. Rano posadit na zachod a nesmlouvat a nenechat se preprat triletym ditetem. Co bude delat v patnacti? Podrizne vas ve spanku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.5.22 15:16

@mamina2017 myslite, ze jsme ho tam dali proto, ze mohl mit plenky? :mrgreen: Tak to je celkem legracni. Chtela jsem se vratit do prace castecne a v soukrome brali od 2 let. Tak jednoduche to bylo. Tady se na neco zeptat je opravdu za odmenu. Rada zadna, ale moralizovat umi vsichni na jednicku :pocitac: mne je vcelku jedno, zda do skolky chodit muze nebo nemuze s plenkou v tuhle chvili, my uz nechceme, aby ji mel, to je cele :nevim: a reci o tom, ze dite mlati matku. Ne, nemlati, je to jen v tehle situaci, kdy ho davam curat. Nikde jsem nepsala, ze mu nerikam, ze se to nedela ani ze mu to toleruju, nikoli, jen ze ten zachod/nocnik v nem vyvolal tak silnou reakci. A co se tyce neduslednosti, beru argumenty, ze co se zacne, ma se dokoncit. Na druhou stranu kdyz si dite 2 tydny ani jednou na nocnik nesedne, ani tam nic neudela, cura vsude kolem, nerekne, ze potrebuje nic, jaky tohle ma smysl? A tak to bylo doted. Ted aspon nekdy bezi sam tam, hlasi, ze jde kakat, obcas se vycura do zachoda; je tam posun a proto uz ted necouvnu, protoze uz vidim, ze on tusi, o co jde a ma to smysl. Opet jsem se mimo jednoho dvou prispevku nedocetla nic k tematu, jako vzdy tady :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.5.22 15:18

@VitaminC to jako fakt? Nasilim ho tam drzet? Co delate pod natlakem vy? Predpokladam, ze nic. Tady jde o biologickou funkci a ne o to, ze neco schvalne rozbil apod. To jsem fakt jedina, kdo neni jak ze stare skoly a nebude dite opravdu silou drzet na zachode? Moje dite je moc hodny a mame krasny vztah, v 15 ocekavam pubertu, nic tak prehnane dramatickeho jako ve vasem prispevku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8328
17.5.22 15:20
@CrewGirl píše:
@mamina2017 myslite, ze jsme ho tam dali proto, ze mohl mit plenky? :mrgreen: Tak to je celkem legracni. Chtela jsem se vratit do prace castecne a v soukrome brali od 2 let. Tak jednoduche to bylo. Tady se na neco zeptat je opravdu za odmenu. Rada zadna, ale moralizovat umi vsichni na jednicku :pocitac: mne je vcelku jedno, zda do skolky chodit muze nebo nemuze s plenkou v tuhle chvili, my uz nechceme, aby ji mel, to je cele :nevim: a reci o tom, ze dite mlati matku. Ne, nemlati, je to jen v tehle situaci, kdy ho davam curat. Nikde jsem nepsala, ze mu nerikam, ze se to nedela ani ze mu to toleruju, nikoli, jen ze ten zachod/nocnik v nem vyvolal tak silnou reakci. A co se tyce neduslednosti, beru argumenty, ze co se zacne, ma se dokoncit. Na druhou stranu kdyz si dite 2 tydny ani jednou na nocnik nesedne, ani tam nic neudela, cura vsude kolem, nerekne, ze potrebuje nic, jaky tohle ma smysl? A tak to bylo doted. Ted aspon nekdy bezi sam tam, hlasi, ze jde kakat, obcas se vycura do zachoda; je tam posun a proto uz ted necouvnu, protoze uz vidim, ze on tusi, o co jde a ma to smysl. Opet jsem se mimo jednoho dvou prispevku nedocetla nic k tematu, jako vzdy tady :zed:

Super. Takže jsi vůbec nic nepochopila. A ještě se tím chlubíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat