Odplenkování douletého dítěte venku/v kroužku

12.6.20 09:17

odplenkování douletého dítěte venku/v kroužku

Zdravím, mám dvouletou holčičku, cca tři měsíce chodí doma na nočník… jsou dny bez nehod, ale taky dny, kdy se 3× vyčůrá na podlahu… ale i tak na doma plenku nedávám… Ale nevím, jak to udělat, když jdeme ven… jasně, když jdeme na hřiště, tak se může vyčůrat do trávy, ale co když jdete do obchodu, na kroužek atd? Co děláte v případě, že se dítě vyčůrá právě třeba v obchodě, tramvaji, nebo na kroužku?
Přijde mi to hrozně potupné, někomu říct, ať to utře, nebo nosíte sebou nějaký hadr?:D Fakt z tohoto mám obavu, tak budu ráda, když mi poradíte, jak to dělate?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4373
12.6.20 09:21

Do MHD, obchodu atd jsem plenku dávala dokud jsem si nebyla poměrně jistá, že nebude nehoda. Případně pokud je dítě v kočárku tak pod neho dát nepropustnou podložku když bude bez plinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2655
12.6.20 09:22
@Veronicas.life píše:
Zdravím, mám dvouletou holčičku, cca tři měsíce chodí doma na nočník… jsou dny bez nehod, ale taky dny, kdy se 3× vyčůrá na podlahu… ale i tak na doma plenku nedávám… Ale nevím, jak to udělat, když jdeme ven… jasně, když jdeme na hřiště, tak se může vyčůrat do trávy, ale co když jdete do obchodu, na kroužek atd? Co děláte v případě, že se dítě vyčůrá právě třeba v obchodě, tramvaji, nebo na kroužku?
Přijde mi to hrozně potupné, někomu říct, ať to utře, nebo nosíte sebou nějaký hadr?:D Fakt z tohoto mám obavu, tak budu ráda, když mi poradíte, jak to dělate?

Mě teda když se takhle pocura tak má jen mokré kalhoty, nikde žádná louže, ale už to bývá jen výjimečně… Jinak omluvit utrit a pak prevleknout dítě, já bych dokud se nenaučí čůrat doma nechala na ven a na noc plenu…, já ji dávám, když má holka průjem, aby mi to třeba nehodila v autě nebo venku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
12.6.20 09:24

To jsem taky resila vloni :) holky mi radily, ze plinku uz pak proste vubec nedavaly, jen treba na noc. Ale ja treba do obchodu nebo do letadla plinku dala - postupne byla vzdy sucha. Tak jsem ji stale vic omezovala. Muj syn se jich uplne zbavil ve 2 letech a 2 mesicich, do te doby bylo lepsi mu ji v takovych sutuacich davat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
12.6.20 09:30

Plenky jsem dávala na ven a cesty dokud jsem si nebyla jistá, že to dítě bude zvládat bez nehody. Absolutně nechápu, proč bych měla dítě nechat počůrávat? To mi přijde pošahaný. Dítě se tím jen zbytečně stresuje, protože to vnímá jako své selhání. Nikdy to nemělo vliv na odplenkování a byli jsme naprosto v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26346
12.6.20 09:31

@Veronicas.life
Dokud jsem neměla jistotu, že vydrží a nepočůrá se v nejméně vhodný okamžik, nosil syn plínku. Do 6 let ji nosit nebude, nehrotila jsem to. Zdvižený prst prababičky, že má ještě plenu, jsem přecházela v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9421
12.6.20 09:31

Ja davala vycurat tesne nez se slo. Ale zalezi, zda se ti ditko vycura na pokyn. Me nejmladsi to taky moc neslo, ale mela drzak, ta nesla klidne 6-8 hodin… Starsi deti se proste vycuraly, kdyz jsem rekla. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
12.6.20 09:36

Já bych plinku nedávala, bude mít pak guláš v tom, kdy může čůrat a kdy ne… Když se pocura, tak má jenom mokré kalhoty, neudělá se na zemi louže. Kalhoty prevliknu. Kdyby na něčem seděla, tak to mokré bude, tak kdyztak nějakou podložku, třeba do autobusu, divadélka… Kočár a aitosedacku holt vyperu.

Máme skoro tříletého, pliny nenosí od dvou a půl, a když ho zapomenu dát vycurat, stejně se pořád ještě pocura. Včera pocural autosedacku. Dvakrát. Cestou tam i cestou zpátky :roll:

Tak možná nejsem ten, kdo by měl radit :lol:, ale mám bohaté zkušenosti s tím, že louže se neudělá snad nikdy. Možná kdyby měl sukni, ale my máme kluka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1904
12.6.20 09:38

Já teda taky nechápu, proč někdo nechává dítě se počůrat. Evidentně k tomu prostě ještě nedozrálo. A fakt se nenaučí se nepočůrávat, když mu nedáte plínku. Já jsem dávala plínku ven a na noc dokud byly nehody a až když jsem si byla jistá, tak jsem je přestala dávat. Bylo to lehce přes dva roky a dceři se pak už nikdy nestala nehoda, prostě měla dozrálý močový měchýř a uvědomovala si, že se jí chce. Ale pokud na tom trváš, tak sebou na kroužek vem věci na převlečení, paírové utěrky v roli a pytel na odpadky. Pokud se to stane v obchodě, tak holt půjde chudinka domů počůraná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1904
12.6.20 09:48
@Platanka píše:
Já bych plinku nedávala, bude mít pak guláš v tom, kdy může čůrat a kdy ne… Když se pocura, tak má jenom mokré kalhoty, neudělá se na zemi louže. Kalhoty prevliknu. Kdyby na něčem seděla, tak to mokré bude, tak kdyztak nějakou podložku, třeba do autobusu, divadélka… Kočár a aitosedacku holt vyperu.

Máme skoro tříletého, pliny nenosí od dvou a půl, a když ho zapomenu dát vycurat, stejně se pořád ještě pocura. Včera pocural autosedacku. Dvakrát. Cestou tam i cestou zpátky :roll:

Tak možná nejsem ten, kdo by měl radit :lol:, ale mám bohaté zkušenosti s tím, že louže se neudělá snad nikdy. Možná kdyby měl sukni, ale my máme kluka.

No, tak aspoň jasně vidíš, že to, že nedáváš plínku nemá prakticky žádný vliv na to, jestli se počůrává nebo ne. Prostě k tomu musí fyzicky i mentálně dozrát. Plínka na to nemá žádný vliv, ale aspoň chudák nechodí s mokrýma kalhotama a není ve stresu čeho se zase dopustil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
12.6.20 09:52

@Platanka ale udělá se louže, minulý týden se mi dcera počurala venku a byl to pěkný rybník. Asi toho moc vypila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3986
12.6.20 10:03

Já jsem pro tyto případy dávala učící slipy. Jsou to klasické slipy, ale mají v rozkroku prisitou savou vrstvu. Když se do toho dítě vycura, tak to nasajou ty slipy, často to neprosakne ani na kalhoty. Když kluci meli plinku, tak do ní curali a bylo jim jedno, že už to umí na nočník. Nechápali, že ji mají jen pro jistotu, prostě cura se do plinky a když ji nemáme, tak na nočník… Ale teda louži nikdy neudělali, i když to pustili naplno do kalhot, vždy bylo jen mokré oblečení. Akorát když měli třeba kraťasy, tak to po nohách steklo do bot, ale pouze na zemi fakt nikdy. Navíc dítě, co už aspoň částečně umí na nočník, to přece nepustí všechno. Zrovna utirani louži v obchodě bych se nebala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12182
12.6.20 10:10
@Veronicas.life píše:

Ahoj,

já mám kočárkové děti, takže jsem v kočárku měla taštičku a v ní vlhčené ubrousky, toaletní papír - celou roli a náhradní kalhoty. Přiznám, že si nevybavuju, že by se mi holky kdy počůraly někde - hned řvaly a muselo se jednat. Kolikrát jsem v obchodě vše nechala, celý vozík a utíkala jsem s holkama na parkoviště se vyčůrat. Stalo se mi, že dcera šla cestou domů čůrat na travičku a než jsem zabrzdila kočárek už čůrala a nestačila si stáhnout kalhoty. Nevadilo, měla jsem v kočárku náhradní oblečení :nevim:

Kamarádka pracuje v obchodě a kdysi mi říkala, že za ní přišla maminka, že se strašně omlouvá, ale pokakalo se jí dítě a nohavíci vypadl bobek mezi regály, že to sice sebrala do ubrousku a dala do sáčku a venku to vyhodí, ale asi radši aby to vytřeli… A prý se i stalo, že někdo nahlásil hovnajze mezi regály a nikdo se k tomu nehlásil,…

Jsou to děti, nedělej si z toho hlavu. Zažila jsem už jak počůrané, tak i zvracející dítě v autobuse a opravdu to nikdo neřešil - resp zvracející ano, tomu bylo asi 12let a ohodil cele dveře a schody, smrad, že pár lidí mělo co dělat, aby nezvraceli taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
12.6.20 10:47

Plinku jsem nedávala. Vždy to vsákly kalhoty, měla jsem náhradní a převlékla. Vzpomínám, jak se mi syn Pok*díl v drogerii. Byl vedle v uličce a najednou cítím smrad. Říkám si, no snad se neporento. No jo, bylo to tam v kalhotách. Prodavačka ani nepipla, šla se postavit do oteviracich dveří, aby se nezaviraly a větrala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13865
12.6.20 11:35
@Russet píše:
Do 6 let ji nosit nebude, nehrotila jsem to.

Tahle hláška mě vždycky pobaví. :lol:
@Veronicas.life mám osmiletého s problémy s pomocovanim, ale vždycky se to vsakne do oblečení, louže se pod ním nedělají..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama