Odplenkování - indiánská metoda

Napsat příspěvek
30.3.17 08:01

Ahoj maminky, zkouším tuto metodu u své 2-leté dcery a už jsem zoufalá. Doma chodí jen v ponožkách a triku a čůrá kde ji napadne - třeba u mě na klíně :D Na nočník si sedne ráno, sedí i hodinu (hraní, kreslení, pohádky…), ale zatím ještě nikdy nečůrala :( Pak se zvedne a vyčůrá se kdekoliv v bytě. Ven na delší pochůzky bohužel musím dát plínku, protože by byla pořád durch a na to je ještě zima. Já vím, že to je chyba, ale nevím, jak to jinak venku dělat (samo až bude tepleji, bude to jiné).
Poznám na ní, že se jí chce, ale ona just nechce nočník (začne křičet Nočník ne!). Kolikrát si i lehne na postel a přinese plínku, že ji chce oblíct. Když jdem ven a dám jí plínu, tak přednostně čůrá do ní. Naopak bez plínky vydrží nečůrat i 2-3 hodiny - dneska třeba ještě nečůrala a to je vzhůru od půl šesté a dost pila. Bojím se, aby z toho neměla nějakou poruchu vyprazdňování - jako že to zadržuje, když nemá plínku…
Toto nám trvá už 2 měsíce a kousek. Myslíte, že na to prostě není zralá a mám dát znova plínku i doma? Nebo děláme někde chybu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
30.3.17 08:05

Při indiánské metodě se máte ale držet doma. Je to pro dítě matoucí, když jednou plínku má a pak zas ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
30.3.17 08:09

Když dcera nevnímá, že čůrá, nemá to cenu. Nehrotila bych. Ale ze své zkušenosti mohu poradit, že během 14 dnů může udělat velký pokrok, vždycky jsem zkoušela po 14 dnech až se to nakonec povedlo. Základ je, aby chápala co po ní chceš, každé dítě vyzrává jinak, za měsíc může být bez plen. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 08:10

@Tableta No jo, ale jak to dělat, když nemáme zahradu a do parku nebo na hřiště musíme chodit třeba 2 km? Přece ji nezavřu na půl roku v bytě? Samozřejmě, že v teplém počasí to nějak půjde - budu ji převlékat venku. Ale teďka ještě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5573
30.3.17 08:12
@Štrample obecná píše:
Ahoj maminky, zkouším tuto metodu u své 2-leté dcery a už jsem zoufalá. Doma chodí jen v ponožkách a triku a čůrá kde ji napadne - třeba u mě na klíně :D Na nočník si sedne ráno, sedí i hodinu (hraní, kreslení, pohádky…), ale zatím ještě nikdy nečůrala :( Pak se zvedne a vyčůrá se kdekoliv v bytě. Ven na delší pochůzky bohužel musím dát plínku, protože by byla pořád durch a na to je ještě zima. Já vím, že to je chyba, ale nevím, jak to jinak venku dělat (samo až bude tepleji, bude to jiné).
Poznám na ní, že se jí chce, ale ona just nechce nočník (začne křičet Nočník ne!). Kolikrát si i lehne na postel a přinese plínku, že ji chce oblíct. Když jdem ven a dám jí plínu, tak přednostně čůrá do ní. Naopak bez plínky vydrží nečůrat i 2-3 hodiny - dneska třeba ještě nečůrala a to je vzhůru od půl šesté a dost pila. Bojím se, aby z toho neměla nějakou poruchu vyprazdňování - jako že to zadržuje, když nemá plínku…
Toto nám trvá už 2 měsíce a kousek. Myslíte, že na to prostě není zralá a mám dát znova plínku i doma? Nebo děláme někde chybu?

A dát ji na záchod (s adaptérem) jsi ji zkoušela? Třeba můj mladší syn nočník úplně přeskočil a začal chodit rovnou na záchod. Ve dvou letech má dcerka ještě čas - asi bych zbytečně netrápila sebe ani ji a tu plenku bych jí ještě dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 08:14

@Alinal Ano, adaptér máme, ale to odmítá úplně. Sedla si tam jen jednou v oblečení, jinak se bojí (přijde mi, že se bojí, že spadne do mísy). Ona je celkově hodně citlivá a taková bázlivá. Bojí se třeba i splachování wc, vysavače, mixéru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
30.3.17 08:17

@Štrample obecná jak už psal někdo výš, zkus to na měsíc odložit. A potom zkusit znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70093
30.3.17 08:28

@Štrample obecná No a proč to tedy hrotíš a nenecháš ji ještě plínu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
30.3.17 08:30

@Štrample obecná Já bych to asi nechala být, mě přijde, že u vás je dost věcí špatně. Když zadržuje čurání a v případě potřeby se dožaduje pleny, tak si to evidentně uvědomuje, ale prostě nočník bojkotuje. To hodinové vysedávání s hračkami a pohádkami je taky špatně, to by mělo být úplně naopak - sedět krátce, třeba 5 minut a bez rozptylování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 08:32

@j.a.n.i1 'V září nastupuje do školky a je to sice ještě dost času (5 měsíců), ale bylo by fajn, kdyby už byla v té době bez nehod. Paní učitelka ve školce mi sama řekla, že pokud se děti často počůrávají, tak je tam nechtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
30.3.17 08:32

Vrat ji plenku, evidentne neni jeste pripravena. Kdyby byla pripravena, do par dni to zvladne a ne, ze to trva uz 2 mesice. Zbytecne ji trapis. Do zari je dost casu, zkusite za mesic, za dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5573
30.3.17 08:34
@Štrample obecná píše:
@Alinal Ano, adaptér máme, ale to odmítá úplně. Sedla si tam jen jednou v oblečení, jinak se bojí (přijde mi, že se bojí, že spadne do mísy). Ona je celkově hodně citlivá a taková bázlivá. Bojí se třeba i splachování wc, vysavače, mixéru…

V tom případě bych jí nechala ještě čas - nejspíš ještě není zralá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 08:34

Podle toho, co píšeš, tak si ještě neuvědomuje, že čůrá. Ale ve dvou letech je to opravdu ještě docela brzo. Někomu to halt trvá dýl. Tak jí nech ještě tu plínku než ji stresovat. Chápu, jestli chceš odplenkovat do tří let než půjde do školky, ale to má ještě čas. Jak tu bylo napsáno v X diskuzích před tím, pak je to najednou ze dne na den. Stejné to bylo u nás. Malej byl bez plínky až měsíc před nástupem do školky. Nehrotila jsem to a najednou sám přišel, že jí nechce a bylo. Pár nehod se stalo ale pak na pohodu. Dvouleté dítě s plínou není žádná ostuda. Tak nestresuj sebe ani ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 08:38

@Hoa Mai S tím vysedáváním s hračkama jsem si taky nebyla jistá - no je to doporučení babičky - prý takto odplenkovala všechny děti do roka a půl…No tak už to nebudem dělat. díky za radu :)
Tím pádem ale nočník úplně ruším, protože za jiných dpodmínek ji tam nedostanu ani párem volů :D
Jo a venku se čůrat stydí, nechce si sundávat kalhoty, schovává se za mě, dává si ruce před obličej. Je fakt, že žijem v rušné části a vždy je kolem dost lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 08:41

@Kverčice Jenže my chcem školku od 2,5 - tak to už právě tolik času není. Když říkáte, že podle všeho ještě není připravená, tak to posunem na teplé počasí a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama