Odplenkování - indiánská metoda

Napsat příspěvek
4920
15.10.17 11:49

Maminky, jak dlouho trvalo vašim dětem než to zvladly?? Moje dcerka (20m) je už tyden bez plen a posun skoro žádný, pořád chodím a vytírám loužičky. Úspěchy máme tak 2 denně. Občas už přijde a říká,,čí'', ale už má mokro v kalhotkách. Každý říká vydržet, ale má to vůbec cenu??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
15.10.17 12:14

@vertunka Dcera byla o dost starší než tvoje a čůrala do gatí skoro tři týdny, než vzala na milost nočník. Nás tlačil blížící se nástup do školky, vy máte ještě čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11990
15.10.17 12:15
@vertunka píše:
Maminky, jak dlouho trvalo vašim dětem než to zvladly?? Moje dcerka (20m) je už tyden bez plen a posun skoro žádný, pořád chodím a vytírám loužičky. Úspěchy máme tak 2 denně. Občas už přijde a říká,,čí'', ale už má mokro v kalhotkách. Každý říká vydržet, ale má to vůbec cenu??

Ne teď to cenu nemá. Vrátila bych ji plenu a zkusila to zas až za několikráte týdnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8056
15.10.17 12:30

Obě dcery se odplenkovaly na doma ve dvou letech a dvou týdnech. Obě ráno odmítly plenku. I tak to trvalo/trvá než to zvládnou na 100%. Jednou denně nehoda třeba měsíc bývá… Na ven jsme to zvládly o dva měsíce později a na noc až ve třech letech… starší se „odmlíkovala“ ve 3,5. Všechno má svůj čas. Samozřejmě to lze „uspíšit“, ale nejsem si jistá, jestli to má smysl ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
15.10.17 13:10

Syna jsem davala cce 25.,26.mesic (je unorovy, tak az se trochu oteplilo). Behem 2dnu pochopil a zacal si rikat. Ty 1. dva dny jsem se ho porad ptala a davala na nocnik tak po pul hodine. Jsem rada, ze jsem vyckala-uz na to byl pripravenej). Akorat nerozeznal kakani-rikal tak mesic “curat” i kdyz se mu chtelo na velkou. Mozna bych u vas jeste mesic pockala.
Horsi je to pres noc (na to jsem nemela jeste odvahu-plenku ma rano uplne napechovanou). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.17 13:33

@vertunka opravdu vydržet. Je velký úspěch, že si občas řekne, i když si ucvrkne. Je potřeba počítat, že to může trvat i 14 dnů, kdy budeš jen prát a říkat si, proč jsem s tím začínala 8o Ale nakonec se úspěch dostaví, uvidíš. Je to pro ně velká změna. Nám trochu pomohla do nočníku nálepka, která když se počůrá, tak je z ní obrázek. Mladej z něj měl radost, uviděl pejska díky své vlastní píli :lol: A co bylo u nás důležité - nechat to po nějaké době na dítěti. Neptat se pořád dokola a věřit mu, že to samo zvládne. Držím pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
15.10.17 17:06

Se synem jsme zacali ve 23m (do te doby jsem ho na nocnik vubec neposazovala), do 3 dnu volal na curani, do tydne na kakani. Asi byl uz proste pripraveny :nevim: Ale teda nocnik odmital, takze jsme museli trenovat na zachode, jako mama a tata. Jinak i kdyz uz ma mala nacurano, vzit a posadit na nocnik/zachod a vysvetlovat, porad dokola.
Jako ja vim, ze indianska metoda je i o tom, ze se musi proste vydrzet. Ale ja bych asi plenku vratila a zkusila to treba az za 2-3 mesice znovu. Myslim si, ze dite, ktere to do tydne neda, proste neni pripravene, ale je to jen muj nazor ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11990
15.10.17 17:13

@marfra já mám za to, že se to píše i na stránkách o indiánské metodě. Že týden a dost. Kdo to nedá, ještě na RO nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
15.10.17 17:17

@Strecha nespechejte na neho. Nas syn se odplenkoval na den ve 23m a na noc az ve 4,5 letech! Kazde rano plenka total pocurana. Zkousela jsem mu i vzit plenku na noc, ale akorat to bylo horsi. Byl vystresovany, ze ji nema, porad se budil, plakal, ze je pocurany a vysazovat ho nekolikrat za noc na nocik jsem nechtela, toho nejsem zastance. No a pak, ve 4,5 letech, najednou rano plenka uplne sucha. A byla sucha i dalsi dny. Takze stacilo proste jen pockat, az do toho sam dozraje. I psycholozka mi pak potvrdila, ze brat plenku nebo vysazovat je proste nesmysl. No ted uz to vim a druheho syna uz necham v klidu, at se odplenkuje, az bude proste pripraveny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
15.10.17 17:20
@Netopirek píše:
@marfra já mám za to, že se to píše i na stránkách o indiánské metodě. Že týden a dost. Kdo to nedá, ještě na RO nemá.

ja prave nevim, nekde pisi, ze se ma proste vydrzet a jinde, ze ten tyden :nevim: Jako kamaradka takto vydrzela 3 mesice!!! Na to ja bych se vypr.la :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
15.10.17 17:25

Syn je suchy den i noc od 3 let. nocnik nikdy neklapl, zacal sam chodit na zachod. Nikdy jsem ho netlacila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11990
15.10.17 17:50
@marfra píše:
ja prave nevim, nekde pisi, ze se ma proste vydrzet a jinde, ze ten tyden :nevim: Jako kamaradka takto vydrzela 3 mesice!!! Na to ja bych se vypr.la :mrgreen:

Já dávám týden. A to musí mít úspěch do dvou dnů. Jinak na to pr. dím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
15.10.17 20:45

Podminkou uspesnosti indianske metody je zrale dite k odplenkovani, coz toto evidentne neni. Vratila bych plenu a zkusila znovu tak za dva mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.17 12:07

indiánská metoda odplenkování

Dob­rý den, vce­ra jsem dce­ři ( 21­me­sicu) vza­la plen­ky. Dá­vám jen na spa­ní. Kaž­dou ho­di­nu po­sa­zu­ji na noc­nik, zpí­vám ji, po­dám hrač­ku, aby by­la v kli­du. Do­dr­zu­ji pět mi­nut. Chví­li na to se po­cu­ra, zpr­vu ani ne­vě­dě­la, že cu­ra, což je mys­lím dů­sle­dek jed­no­ra­zo­vek. Po­cu­ra se klid­ně tři­krát za de­set mi­nut, ale přes noc mě­la plen­ku su­chou (12­ho­din). Jsem s ní za­vře­ná do­ma. Je ham­ba­ta. Mám vy­dr­žet, že to za­čne chá­pat, vů­bec si uvě­do­mo­vat, co se dě­je? Roz­hod­ně ne­o­vlá­dá sve­ra­ce, ale můj laic­ky ná­zor je, že je ne­bu­de ovlá­dat, když do jed­no­rá­zo­vých plen se cu­ra bez ome­ze­ní. Co mys­lí­te? Dí­ky za ja­ký­ko­liv ná­zor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11990
26.10.17 12:12

@Marthamar na ovládání svěračů musí dozrát. Papírové pleny to neovlivňují. Moje dcera má papírové pleny a svěrače ovládá. Jen nočník zcela ignoruje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama