Odplenkování, když nehlásí

600
1.6.17 22:05

odplenkování když nehlásí

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit jak dál. Malýmu je 2 roky a 3 měsíce, konečně jsme po několika pokusech o odplenkování dosáhli pokroku. Asi před půl rokem jsme zkoušeli několikrát odplenkovat, vždy to skončilo po několika dnech plných nehod a odmítání nočníku i záchodu. Před měsícem nastala konečně změna, rád chodí na velký záchod, kde má redukční prkýnko a pokaždé když ho vysadím, tak se hned vyčůrá, očekává pochvalu a zatleská si. Vysazuju v intervalu cca 1,5 hod a vždy úspěch (v častějších intervalech řekne „necíí“), je téměř bez nehod a zároveň má suchou plenu i v noci a na odpolední spaní, jen výjimečně ji počůrá. Jsem za to strašně ráda.
Ale teď řeším jak postupovat dál. Zhruba před 2 týdny jsme pokročili, že se vyčůrá i venku, ale jenom v klubíčku jako holka, což o to. ALE SÁM SI NIKDY NEŘEKNE, KALHOTY NESUNDÁ, prostě to drží dokud ho nevysadím, když opomenu, počůrá se (fakt výjimečně). Vídá starší kluky, jak čůrají ve stoje, k tomu si myslím, že dospěje časem, ale jak ho motivovat aby si řekl, nebo došel sám, nevím. Na velkou totéž, už na něm poznám, že začíná tlačit, tak ho vysadím.
Když chodil nahatý, bylo mu všechno fuk, jakmile dostal slipy, tak mu každá nehoda hodně vadí a hlásí, ale až po.

Příspěvek upraven 01.06.17 v 22:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14339
1.6.17 22:10

Mam stejne stareho, uplne sam si nerekne, ale kazdou chvili (cca pul hodku) se zeptam chce se ti curat? Nebo jenom reknu nocnicek a on uz bud krouti hlavou a krici ne a nebo jde a vycura se, jeste neni uplne zvykly a behem hry na nocnik zapomina, ale staci takle cas od casu pripomenout a nehody se nestavaji. Jinak na kakani se ptat nemusim to bezi automaticky a nese si nocnik :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
1.6.17 22:25

Hlásit to dopředu se nenaučí nijak, musí k tomu sám dozrát. Možná trošku pomůže nechat ho běhat nahatého, že si líp spojí pocit na čůrání s čůráním. Aspoň u nás to pomáhalo, pokud měl tepláčky nebo trenýrky, tak si myslel, že má plínku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 22:29

Syn cca ve 2 a 3/4 začal chodit na nočník, ale taky jsem musela připomínat, protože to držel až do konce a kolikrát se počůral že ho to prostě překvapilo uprostřed hry. A dlouho pak kakal do plínky, to si řekl, šle prostě do plínky. A teď právě chci napsat co nám v tom kakání moc pomohlo: Nálepky.
Koupili jsme v Lidlu velký karton s nálepkami a za každý úspěch v nočníku jsme slavnostně nalepili nálepku do kalendáře a za určitý počet byl slíbený výlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
1.6.17 22:36

@Petronka To hlášení přijde později, na to je ještě asi malý, nezralý. Ale jinak se mi zdá, že postupujete skvěle a úspěšný to je. :potlesk: :palec:

• Citovat
  • Upravit
3605
1.6.17 22:56

@Petronka pokud má suchou plenku i v noci a na denní spaní, nevidím důvod ji dávat, já jsem na denní spaní zapomněla dát plenku, když měl syn rok a půl a prošlo to, noční spaní jsem riskla jak měl 22 měsíců a taky dobrý. To, že nehlásí, nevadí, k tomu dozraje. Synek si taky moc nehlásil, moc nemluvil a i tak se odplenkoval v pohodě. Prostě ráno na nočník, přes den jsem řekla, že se jde čůrat, než jsme šli ven, před spaním a v noci nechodil čůrat. On měl minimum nehod, plenky nechtěl a po čase si začal sám říkat, všechno v klidu, tak jak on potřeboval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
1.6.17 23:36

Moje holka je odplenkovana od roku a pul. Ted ma 2 a ctvrt a porad si nerika. Musim ji davat na zachod porad ja. I kdyz se zeptam, jestli jdeme curat, tak je odpoved vzdy ne. :think:
Ma ale hroznou vydrz, asi vetsi mocak. Nehody se nestavaji vubec, i kdyz toho tam ma opravdu hooodne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
2.6.17 07:47

Kluk 2.5 je cerstve bez plin. Jeste teda je to slozity. Ale doma ted beha dole bez, nehlásí, dojde si sam (cura vetsinou ve stoje).
Venku je to narocnejsi. Asi jak je obleceny, porad rika, ze nepotrebuje a pak se malem nebo úplně pocura… tak jsem doufala, ze ho naucime hlásit a ono koukam asi ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
2.6.17 07:55

@Petronka
neboj se to „hlášení“ dojde, ale musí k tomu dospět…měli jsem to úplně stejně…syn se sám odplenkoval přesně ve 27m…začal tak, že když se mu chtělo čůrat nebo kakat, tak si sahal mezi nožky nebo na zadeček to byl takový signál, ale neřekl si sám to přišlo časem…byly ještě nehody, pak období kdy se třeba 2 dny pořád počurával, ale vše si sedlo a dneska má 3 roky a bez problému…akorát teda plínu na noc ještě má..někdy je počuraná někdy ne, ale lepší se to, tak myslím že se jí brzo zbavíme úplně, ale netlačím na to ;) :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
1896
2.6.17 08:57

Syn má 2 roky a pořád je plně na plenkách. Do nedávna mi ani nechtěl sedět na nočníku, velký záchod už vůbec nechce. Teď už sice na nocniku sedí, ale prostě se mi do něj nevycura. Na otázku, jestli se mu chce, odpovídá vždycky ne. Včera jsem ho 3× posadila a jen co si z stoupl a došel do kuchyně, hned se pocural. Den před tím se mi potentil do postele. Takhle je to pořád a mě přijde, že snad ještě ani nechápe, na co ten nocnik má. Když se pocura, vždycky vypadá překvapeně, ale je mu to jedno. Takže vám tleskám, jak máte šikovného kluka :potlesk: :palec:

Jak řešíte, když si dítě pocura backory? Mamka radi, ať je jen nechám uschnout, ale to se mi nějak nezdá. Zase, nemůžu kvůli nim 10× denně prát. Děkuju za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
2.6.17 09:01

Jen ještě dodám, že boty mít musí, bydlíme v přízemí, takže jsou tu velmi studené podlahy, ikdyž máme na sobě 2 koberce. Jen v ponozkach zase pořád padá. Jedině pořídit několik párů a střídat? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20161
2.6.17 09:06

Syn má 2 roky a nehlásí. Neřeším to. Jednou to přijde. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
2.6.17 12:29

@Terezxx hele to delal nas taky. Jeste na to nebyl zraly. Pockali jsme asi dva mesice a zkusili znovu. Behem asi 5 dni si sam zajde. I kdyz jak jsem psala, nema kalhoty a nehody sem tam jsou doma. Venku katastrofa, asi jak ma ty kalhoty. Kdyz vidim, ze chce curat, zenu ke stromečku, ale nestihame stahovat kalhoty. Ani s asistenci, protoze mi to trva, mam vetsinou v ruce mimino :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
600
2.6.17 12:38

@Kriss Tina @monrom @Meaculpa @Ornwen @MonikaN.89
holky díky za povzbuzení, jsem ráda, že to je v pohodě. Do 2 let to vůbec nešlo, neměl zájem, takže to pravidelné vysazování a s úspěchem beru jako pokrok. Jeho vrstevníci okolo si právě buď říkají, nebo většina si sama dojde a stáhne kalhoty. Tak snad si na to přijde brzy sám, chtěla bych ho dát na podzim do školky (přijatý je a já jdu do práce), třeba uvidí i vzor v ostatních dětech a okouká to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
2.6.17 12:48
@Terezxx píše:
Syn má 2 roky a pořád je plně na plenkách. Do nedávna mi ani nechtěl sedět na nočníku, velký záchod už vůbec nechce. Teď už sice na nocniku sedí, ale prostě se mi do něj nevycura. Na otázku, jestli se mu chce, odpovídá vždycky ne. Včera jsem ho 3× posadila a jen co si z stoupl a došel do kuchyně, hned se pocural. Den před tím se mi potentil do postele. Takhle je to pořád a mě přijde, že snad ještě ani nechápe, na co ten nocnik má. Když se pocura, vždycky vypadá překvapeně, ale je mu to jedno. Takže vám tleskám, jak máte šikovného kluka :potlesk: :palec:Jak řešíte, když si dítě pocura backory? Mamka radi, ať je jen nechám uschnout, ale to se mi nějak nezdá. Zase, nemůžu kvůli nim 10× denně prát. Děkuju za radu :)

Tak moje dcera je na tom úplně stejně, taky to zatím nechápe a je překvapená, když se počůrá;-) snad to během léta zvládneme..
Bačkory má gumové, jako crocsy, ale česká značka Coqui, jsou o dost levnější a taky dobré:-) ty stačí opláchnout;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama