Odplenkování v noci. Má to cenu?

324
18.7.19 03:44

Odplenkovani v noci. Ma to cenu?

Ahoj, mam dceru Elisku 3 roky a dva mesice. Bez plenky je uz dyl. Prvne byla bez ni doma pak venku. I odpoledni spanek bez ni zvládá. Uz tyden, ale zkoušíme odplenkovani v noci. Budim ji i 2× za noc, ale stejne to nevychytam a pocura se i 2× za noc…

Premyslim, zda v tom pokračovat, že si to časem sedne nebo ze na to není ještě připravena a dat ji plinku..

Mate nektera zkusenost? Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2772
18.7.19 04:04

Dala bych plinku, jeste to nezvladá. Usetris si nervy a špatné spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
18.7.19 04:24

Také bych ji plenu nechala. Syn si ve 3 letech a 4 měsících sám řekl, že jí na noc už nechce. Jde se vycurat před spaním a vydrží do rána. Výjimečně se v noci probudí na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
18.7.19 04:26

Ja ji odplinkovavam prave od dne, kdy rekla, ze nechce plinku.. a to vydrzela celou noc bez plinky, ale od te doby to vydrzela asi jen jednou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
18.7.19 05:10

A nepije moc na noc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
18.7.19 05:17

@hihi22
Jestli ji budíš a stejně se stihne počůrat, plenu nech. Já budila jednou cca v 00.30 a vydržel to. Ale já jsem byla jak zmlácená, nemohla jsem zabrat po tom probuzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
18.7.19 05:47

@Kriss Tina nepije.. max do 18 pak trochu pted spanim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31277
18.7.19 05:59

Má čas do 5 let. Jsou potreba dvě podmínky. Spojení mezi močovým měchýřema mozkem, aby měchýř dal signál k probuzení a vyprázdnění. A taky dostatečná tvorba hormonu, který v noci zahustuje moč a snizuje její množství. Kdy ty podmínky budou splněny, je u kazdeho jinak. Buzení může být škodlivé a může upevňovat navyk močit v polospanku.
Dala bych jí plenku a neřešila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4124
18.7.19 06:27

Dcera teď přestala mít v noci plínu asi před 14 dny. Ještě ve středu říkala že chce plínu, plína mokrá fest. Najednou v pátek lup a ona že bude spát bez plíny. Ona chodí spát cca v 19:30, já ji dám vyčůrat kolem 22, jak jdu spát. A potom ji dávám čůrat ráno jak jdu do práce po 5 hod, a zatím super. O víkendu jsem ani nedávala čůrat v těch 5 ráno. Jen když jsem šla spát.
Dala bych zpět plínu jak dozraje ona si řekne sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
18.7.19 06:31

Dám jí plinku… hlavne, ze pres spani odpoledne tu hodinku az hodinu a pul vydrzi bez plinky. Kvuli skolce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4124
18.7.19 06:32
@hihi22 píše:
Dám jí plinku… hlavne, ze pres spani odpoledne tu hodinku az hodinu a pul vydrzi bez plinky. Kvuli skolce…

Přesně taky jsem to neřešila, hlavně to poledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5292
18.7.19 07:18

@hihi22 Já jsem svým dcera přestala plenu na noc dávat v době kdy ji za celou noc nepocuraly nebo se automaticky sami vzbudily kvůli curani.. Což u jedné bylo asi ve 2,5 u druhe ve 3letech. Nikdy jsem je v noci nebudila a nedávala na nočník, nechala jsem to na nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
18.7.19 07:29

Na noc to naučit nejde..
když ji budeš budit, je to něco nuceného pro tělo, není to nic přirozeného co by mělo tělo zvládnout samo..
na noc bych ji plenu nechala. Syn měl až do 4,5 let na noc ( měl tvrdý spánek, ani potřeba čurání ho prostě neprobudila, ani to že spal v mokrém - do dnešního dne má problém s občasnou náměsíčností atd ), jedna plena denně mě finančně nezabila a on byl v klidu a já nakonec taky..žádný stres, žádné noční převlíkání atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 08:22

Na noc to naučit moc nejde. Mám to za sebou s jedním a teď s druhým. První syn byl přes den bez plen v 18 měsících. Přes noc v 5 letech.
Druhý přes den ve 2,5 a na noc je má pořád. 5 mu už bylo. Podle doktorky máme plinu sundat a budit. Kromě toho omezit pití. Jinak nás chce hnát na kolečko. Syn má dysfazii a ADHD, tak jsme to odložili.
Na druhou stranu pokud jsou zvyklí na plinu, tak se jim občas musí pomoct. U staršího pomohlo sebrat úplně. První měsíc byly nehody každý tyden, pak se budil, ale nedoběhl a měl skoro pořád pripocurane pyžamo. U mladšího to chci udělat po dovolené a uvidíme.
Moje hranice je těch 5 let a chvíle kdy se občas probudí v noci sami. Pak aktuálně pomáhám.

• Citovat
  • Nahlásit
7140
7.10.19 09:28

Dobre rano ve spolek.
Uz tu delsi dobu nikdo nenapsal, presto se chci zeptat, jak to dopadlo s tim odplenkovanim tech vasich deti kolem 5ti let.
Mame totiz stejny problem :?
Nase dcera je od 18ti mesicu pres den bez plenek a to bez nehod, ale pres noc to nejde a nejde :roll:
Uz ji bylo v cervenci 5. Doktorka rikala, ze jestli to do tech 5ti let neda, ze ji objedname k urologovi, aby mohl vyvratit ci potvrdit nejake zdravotni potize.
Uz jsme zkouseli bez plenek, ale ani jednou to nezvladne a to ani kdyz ji na curani vzbudim( coz delam nerada, i dr. rikala, ze to delat nemam, ale chtela jsem vyzkouset kolikrat v noci cura)
Vypada to, ze ji chybi ten hormon, protoze ma plinky uplne plne a to pije naposledy hodinu pred spanim a jde jeste 2× curat. Uz je chudinka z toho smutna a hrozne se za to stydi, kolikrat vstala schvalne drive nez my, aby plinku rychle vyhodila a nikdo to nevidel, jak je plna.
Jeji starsi braska byl ve trech letech bez plin. Pres den potreboval dele, za to v noci byl rychlejsi. A taky jsem ho vubec nemusela budit ani nutit, proste mel par dni suchou plinku a tak jsem mu uz zadnou jinou nedala a bylo hotovo.
Porad doufam, ze se to najednou u ni zmeni. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama