Reklama

Odplenkovávání "teprve" před druhým rokem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 27.02.17 15:16
Odplenkovávání "teprve" před druhým rokem

Ahoj všechny.
Asi začu tím, proč píši tento dotaz.. Včera jsem byla u svých rodičů, kteří vychovali 5dětí (nyní vychovávají i jednoho z vnoučků, takže 6dětí). Když jsem šla malého včera přebalit (Bude mít 2roky v květnu 12.5.) tak po mě mamka „jela“ že už by měl být bez plen :roll: a že i pro mě by to bylo pohodlnější.. Což s ní souhlasím. Bylo by to pro mne pohodlnější, i z důvodu, že další sourozenec se má Radimovi narodit právě v Květnu/červnu…

Když malého posadím na nočník(hrací) tak se násilně vyčůrá, strašně zatlačí (přijde mi, že ví, že nám to udělá radost :D :D ) Vážně si jen malinko učurne co to jde… Já zatleskám, pochválím, jdeme spolu spláchnout a jen co vyjdeme z WC, tak se totálně dolije.. Udělá na zemi taaakovou louži.. Nejde ho dlouho urdžet na tom nočníku, ani zabavit nic.. Na WC jsme to také zkoušeli, ale tam ho zajímají jen ty „capiny“ (Krámy, osvěžovat, toaletní papír aj.) kolem..

Jak jste to učily vaše děti? Nějaké rady ;) Osobně jsem čekala na léto, ale je fakt, že bychom to mohli zkusit více častěji…

Každé dítě je jiné a když prostě nebude chtít nebo to nepochopí, vím, že ho nedotlačím.. Zas tak moc mě netrápí, že nosí plínky.. Stejně je platíme my :D Ale Můžeme to zkoušet

Děkuji předem za rady a tipy :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 27.02.17 15:21

Takhle na začátku nočníkovacího období :lol: to šlo dětem lépe, když běhaly s holým zadkem - bez spoďárů, bez tepláčků.
Postupně jsem je pak začala oblíkat.
Ovšem pokud on nebude chtít, ani holá prdka tomu nepomůže 8)

truelly
Závislačka 2644 příspěvků 27.02.17 15:21

Ať jsem dělala, co jsem dělala dařilo se u obou děti az v létě a protoze mam zimní a podzimní dítě, tak to bylo kolem 2,5 roku a dále. Vysazovala jsem, co se dalo…a do cvak lo to holt později. Prý to i souvisí s řečí, obě děti začaly více mluvit okolo třetího roku věku.

omites
Extra třída :D 12740 příspěvků 27.02.17 15:21

2 a ctvrt roku, kluk. Ze dne na den. Hned chodil na velky zachod.

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 3338 příspěvků 27.02.17 15:23

Netrap se tím, co říkají rodiče. To, že posadíš kluka každou hodinu na nočník, není odplenkování. Moje dcerka se naučila čůrat na nočník až těsně před 2. narozeninami v létě, když lítala nahatá, nejdřív čůrala venku do bazénku, pak sama došla na nočník. Teď jsou jí 3,5 roku a pořád má plínku na noc. Prostě jim to musí docvaknout samo. V klidu si počkej na léto. Synka můžeš jemně pobízet, ale nutit ho ne. On si na to sám přijde, až bude čas. Já jsem třeba dávala čůrat po spaní, to se jim vždycky chce, aby se seznámila s nočníkem, na co je a k čemu slouží, měli jsme ho pořád v obýváku k dispozici a prostě sama si na to přišla…

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 27.02.17 15:25

Dcera 26 měsíců na plínách, na nočník si sedne a nic jediná koho to trápí je moje sestra je jí přes padesát. Já to zkouším a vyčkávám až uzraje neřeším to, jinak druhé dítě se narodí ve středu a budou mít pleny oba, no a :mrgreen:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 27.02.17 15:27

Díky holky, jsem ráda, že v tom nejsme sami :D On jako vážně nám pro radost se tam vyčůrá :D ale jiná pointa mu nedochází :D:D :D Jako já na něj zas tak nespěchám a vážně jsem si to nastavila kolem dvou let v létě :) Ale ty „rady“ nikomu nepřidaj na jeho neschopnosti.. :D

nani77
Kecalka 407 příspěvků 27.02.17 15:28

Dcerce bylo 2,5r. a doteď je na plenkách. Volá jedině tehdy, když ji nechám běhat s nahatou prdelkou. Jinak je chytrá a šikovná. Neřeším. Okolí a rodina ano. Kašlu na to. Až to přijde, tak to bude.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 27.02.17 15:29

@kopejka Tak to předem gratuluji :D kdybych to zaspala :D:D :D Moje pamět nění nijak valná :lol:

Taky mě max trápí, že se mi ty velikosti budou plést :d jinak se nedá nic dělat no :D Děti jsou v tomto svými pány.. :pankac:

ejhle
Závislačka 2802 příspěvků 27.02.17 15:37

Neres. Prvni ditko jsem se snazila tak strasne odplenkovat (ano, podlehla jsem tlaku okoli), az jsem mu zpusobila odpor k nocniku. Vydrzelo sedet na nocniku i hodinu a ani kapka. Pak v lete po druhych narozkach behalo po zahrade a ve dvou letech a trech mesicich cbak-ze dne na den. Do tydne bylo bez plen, nocni curani bylo vyreseno do mesice.
Mladsi-rok a pul- uz hlasi samo, ze se neco deje. Bohuzel, udrzet to satane na nocniku je nad lidske sily.

AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 27.02.17 15:44

Obě děti byly bez plen, cca v roce a půl přes den. V noci měli plínu do necelých dvou let. Ale samozřejmě je to zásluha rodiče, který to dítěti vštípí. Trénovat, trénovat, trénovat. Jinak mi je ale úplně jedno, do kdy nosí pleny cizí děti, pokud to mamince nevadí a vyhovuje jí pohodlnost plen, je to její věc. U nás ve městě chodí většina dětí do školky ve dvou letech a s plenama je nevezmou.

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 27.02.17 15:45

Synovi je 25 měsíců, u babičky „chodí“ na nočník… Stylem, že babi se ho každých 5 minut ptá, jestli se nechce vyčůrat. Občas si sedne, něco tam vytlačí, jde slavnostně spláchnout, pak 2 hodiny nic, pak 3× za hodinu čůrá. Upřímně - podle mě je to zbytečný. Když to máti baví, ať si to užije. Já na to kašlu, plíny stejně kupuju já a než ho furt jak magor prudit s čůracíma dotazama, to si radši počkám, až si vědomě začne říkat. Dle máti jsem samozřejmě líná matka. No, asi jo :mrgreen:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 27.02.17 15:48

@Andrea.Tom děkuju :hug:

Danča_87
Kecalka 324 příspěvků 27.02.17 15:58

Dcera 18m mi krásně čurala do nočníku po vyspání a teď ani to ne. Maximálně občas do záchodu, protože chce ee jako maminka s tatínkem. Do záchodu si učurne a pak mi počůrá podlahu. Čekám, až se oteplí a bude mít nahatý zadek.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 27.02.17 16:03

Dceri je 2,5 a ma pleny. cekam na leto nebo azproste bude tepleji.kdyz je oblecena dokaze se behem ctvrt hodiny pocurat 3 krat. synovi to cvaklo ve 2,5 ze dne na den a u nej jsem teda to zkousela vickrat. dcera jeste ani nemluvi.je celkove pomalejsi.no samo ze me to babicky porad pripominaji. pleny nam nekupuji tak co.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama