Odpolední spaní dva a půl roku

12199
18.5.18 14:34

Odpolední spaní dva a půl roku

Batole (dva a půl roku) odpoledne má veliký problém usnout. V poslední době už ani každý den (bohužel pro mě) neusne. Den je od rána do večera neuvěřitelně dlouhý. Dnes ale na něm bylo po obědě už vidět, že má dost, poznala jsem na něm, že je unavený a šla jsem si s ním lehnout. Řval skoro 70 minut, mezitím mi ještě dvakrát utekl z postele. Jeho urputnost je na cvokhaus. Po 70 minutovém boji jsem vyřízená, zatímco batole spokojeně chrápe (už to fakt potřeboval). A mně nezbývá, než se těšit na večer.
Někdy mám chuť se střelit do hlavy. Když mi někdo říká, že to bude za rok lepší (mimochodem je mi to slibováno už rok a půl a rok a půl zažívám dennodenní šílenství), tak mám pocit, že už to nevydržím ani deset minut, ani pět minut, ani minutu…
Dnes jsem byla u dr., on byl jak na drogách, skákal tam, vykřikoval, bral za kliku, otevíral a zavíral dveře z čekárny do vstupní chodby, lidi na mě koukali, někteří se usmívali, jiní protáčeli oči a mně se chtělo propadnout až do Západního Německa.
Včera ve školce (chodíme na hrací čtvrtky, aby se děti seznámily s prostředím apod.). Náš kluk šel zkoušet, jestli otevře takové balkónové dveře, které vedou na dvůr. Učitelka se usmívala a povídala mi, že se nemusím bát, že to neotevře, že je tam pojistka (musí se správně natočit klika, zmáčknout čudlík a zároveň táhnout směrem k sobě). No než ro dořekla, tak byly dveře dokořán… Na mou otázku, jestli ho tam mám vůbec dávat mi řekla, že ještě jsou zamčené dveře do silnice…
Zblázním se. Opravdu to nevydržím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14000
18.5.18 14:40

Být striktní, naučit spát bez tvé přítomnosti.
Kluci měli řád, spát nemuseli, ale ležet v klidu ano, všechny jsem v 13 hod nacpala do postýlek a prostě konec. Naučili se, neodcházeli, leželi, někdo spal, někdo si prohlížel knížku (většinou nakonec stejně usnuli všichni)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
18.5.18 14:46

Zkus zatemnit pokoj, třeba obyč. černými igelitovýmii pytli, ono to dětem pomáhá při usínání - nevidí kolem sebe tolik těch podnětů a hodně je to zklidní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
18.5.18 14:46
@jizvíková píše:
Být striktní, naučit spát bez tvé přítomnosti.
Kluci měli řád, spát nemuseli, ale ležet v klidu ano, všechny jsem v 13 hod nacpala do postýlek a prostě konec. Naučili se, neodcházeli, leželi, někdo spal, někdo si prohlížel knížku (většinou nakonec stejně usnuli všichni)

Jojo, jsem nemoderní zlomatka, dělám to stejně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12199
18.5.18 14:48

Tři z pěti dětí jsem dala po obědě, večer spát a usnuly. Tohle dítě (a ještě druhé dítě) má s usínáním problém. Musím tam být a držet, dokud neusne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
18.5.18 15:01

Mám podobně staré dítě, máme tedy režim, už od narození. V tomto věku mi prcek usíná mezi 12-13 hod., spí 2-3 hodiny. Vyprávím pohádky, zpívám, dokud neusne. Někde jsem četla, že pokud uspáváš déle než hodinu, dítě není unavené. Taky jsem posunula uspávání večer a funguje to. Asi 1× do týdne se stane, že se ráno vzbudí později než obvykle a denní spánek odmítá. Pak je třeba uložit dítko k spánku dříve večer. Nevím, jak vy to máte s režimem, já jsem v tomto striktní, nikdy tuto dobu nenarušuji já ani nikdo jiný z rodiny. Navštěvy či oslavy jsou mi jedno, přijdou po spaní nebo vůbec. ;) Výjimkou jsou dovolené či celodenní výlety, někdy usne v kočárku, jindy až večer. Doma zase vše zajede do starých kolejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12199
18.5.18 15:06

@Ice79 Tak u nás je režim v rámci možností. Večerní koupání a spaní je víceméně pravidelné. Ukládám tak po půl osmé, někdy po osmé, jak spí odpoledne. S tím poobědovým spánkem to je horší, protože mám starší děti, dceru v úterý a ve čtvrtek vyzvedávám po obědě a vezu na kroužek. Malej usne v autě, nebo nespí vůbec.
Jinak režim máme - pravidelně snídáme, mezi půl 12 a 12 oběd (to už tu chodí v kuchyni, kdybych se o deset minut zdržela, že chce jíst), odpoledne to je pak trochu horší, protože se musím věnovat i starším dětem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
18.5.18 15:11

Ja mam dvouletacku a uz asi pul roku nespi odpoledne. Proste ji nenutim, vidim, ze vydrzi v pohode do vecera. Ze skolky bude chodit po obede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
18.5.18 15:13
@eva valoi píše:
@Ice79 Tak u nás je režim v rámci možností. Večerní koupání a spaní je víceméně pravidelné. Ukládám tak po půl osmé, někdy po osmé, jak spí odpoledne. S tím poobědovým spánkem to je horší, protože mám starší děti, dceru v úterý a ve čtvrtek vyzvedávám po obědě a vezu na kroužek. Malej usne v autě, nebo nespí vůbec.
Jinak režim máme - pravidelně snídáme, mezi půl 12 a 12 oběd (to už tu chodí v kuchyni, kdybych se o deset minut zdržela, že chce jíst), odpoledne to je pak trochu horší, protože se musím věnovat i starším dětem..

Ano, to chápu, s dalšími malými dětmi to musí být těžké. My máme druhé dítě o dost starší, takže tenhle luxus mohu praktikovat bez potíží. Starší je tedy denně v jednom kole, denně tréninky v jiném městě, ale tam funguje manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
18.5.18 15:15
@vertunka píše:
Ja mam dvouletacku a uz asi pul roku nespi odpoledne. Proste ji nenutim, vidim, ze vydrzi v pohode do vecera. Ze skolky bude chodit po obede.

my máme dcerušku 15 měsíců, spí ještě 2× denně - cca 1,5 h dopoledne a 1 h odpoledne - mám se obávat, že tohle spinkání brzo skončí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12199

@vertunka Jak jsem psala, dnes na něm bylo vidět, že se prospat potřebuje. Motal se tu, kňoural… Jenže si postavil hlavu, že spát nebude a zuřil 70 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766

Dcera (2 roky a 2mesice) mi od 23 m po obede vubec nespi, ma krize, ze je unavena, pak je vic protivna, ale uspat ji proste nejde, pred tim druhym rokem jsem delala vsechno mozne a nemozne aby usnula, ale vzdy bez uspechu, bylo to jen o moje nervy, pres hodinu uspavat a nic z toho, je tvrdohlava a spanku se za kazdou cenu brani, vzdycky s ni byl problem se spanim uz od mimina, den je pak dlouhy. Chodi spat kolem devate, vstava v sedm. Usne jedine kdyz ma narocny program tak pak v aute, ale to az kolem ctvrte hodiny. Jinak je to taky turbomys, kdyz nema zas svuj sileny vzdorovity stav, tak je rozumna a vse se ji da vysvetlit, ale jak ji to chytne, tak je to neco, hysteraky pekne vyzivne, dlouhe, nepomuze nic, jen az se vyrve, cim je unavenejsi, tim je to horsi, ale co s ni, kdyz ji k tomu spanku ani k lezeni proste nedonutim. Behem dvou tydnu nam pribude miminko, tak doufam ze to s tim spankem bude mit lepsi jinak zesilim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12199
18.5.18 15:16

@overlord Spíš bude pak spát jen jednou denně. Tohle záleží na dítěti. Některé jsou spavé, já měla spíš nespavce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12199
18.5.18 15:19

@Ice79 Syn má taky tréninky, dcera taky dva zájmové kroužky, ve vyzvedávání se střídáme.
Organizované to mám vcelku dobře, vše navazuje atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
18.5.18 15:20
@eva valoi píše:
@overlord Spíš bude pak spát jen jednou denně. Tohle záleží na dítěti. Některé jsou spavé, já měla spíš nespavce.

no, ona přestala usínat odpoledne kolem 13. měsíce a pak jsme zatemnili pokojíček a spí jak špalík. Večer nám usíná po půl sedmé, ráno vstává mezi 6 - 7 různě. ta tma u nás funguje zázračně. Akorát nevím jak dlouho to ještě vydrží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama