Odpor ke kojení u staršího dítěte

588
6.1.21 21:52

Odpor ke kojení u staršího dítěte

Zdravím všechny. Mám 14m syna a poslední skoro 2 měsíce mám odpor ke kojení syna, kojím sice už jen v noci a na uspání někdy, ale je to pro mě hrozně nepříjemné, až mě to bolí, kolikrát sykám bolestí během toho, má už 6 zubů. K tomu jsem podruhé těhotná, začátek 3 měsíce. Snažím se odstavit, ale zatím bohužel neúspěšně. :( :zed: Měl to někdo podobně nebo jsem jediná. :/ Dříve mi to nevadilo, krom nocí, kdy mu rostly zuby a chtěl mít prso skoro nonstop v puse..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7621
6.1.21 22:00

Pokud Ti to nedělá dobře, tak hold budeš muset odstavit, ať si třeba kojení nezhnusíš vzhledem k dalšímu těhotenství

naučit na flašku, může uspávat tatínek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
6.1.21 22:02

Naprosto stejně jsem to měla pokaždé když jsem znovu otěhotněla. U nejstaršího syna mi to bylo tak fyzicky nepříjemné, že to odstavení šlo opravdu téměř hned, ale syn byl starší (18 měsíců). Já to brala tak, že tělo jasně říká, že už to nejde a potřebuje se soustředit na „výrobu“ mimča. Další ze signálů, že jsem udělala dobře, když jsem odstavila bylo, že mi okamžitě zmizelo mlíko a jakmile jsem přestala kojit, prsa okamžitě prázdná. Bože to byl tak hrozný pocit, fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
6.1.21 22:02

@Sallema můžou být hormony. Občas jsem měla nepříjemné pocity, ale jinak mi kojení nevadilo. Pokud už to máš takto, tak buď zatneš zuby nebo odstavíš. Vzhledem k druhému těhotenství bych odstavila. Zkušenosti s odstavem mám takové, že všechny děti byly savci. Postupný odstav nepomáhal ani u jednoho. Odstavovala jsem ze dne na den. Dvě starší vyváděly cca tři dny. Nejmladší to dle mého názoru nesla těžce. Místo, aby začala spát celou noc, budila se, řvala, ty bláho, trvalo to dlouho. Neřeknu přesně jak dlouho. Rok. Možná přes rok. I teď je nespavec, ale je to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
6.1.21 22:04

@bublinek vyzkoušeli jsme spoustu druhů UM, uspávat teď většinou uspává on večer, ale v noci se ne vždy daří aby uspal on, má náročnou práci, kdy musí vstávat brzo ráno.. Doufám, že odstavím během měsíce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
6.1.21 22:06

Vždyť už ho kojit nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
6.1.21 22:07

@Amelie30 No právě, je to hrozný kozomil… Malý zvládnul dokonce i noc beze mě úplně, kdy ho hlídali mí rodiče.. hold budeme muset přežít křik a odolat, už jsem přemýšlela, že si zalepím bradavky, ať nemá co cucat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
6.1.21 22:09

@topazio to se snadno řekne, ale hůře udělá.. hlavně když v noci začne hystericky křičet a nedá se uklidnit, je toto nejjednodušší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7621
6.1.21 22:11

@Sallema ať se manžel přestěhuje někam do klidu a ty to zkus s tím křikem
nepomáhá nějaká hračka? Naše holky měli mazlíka, mladší plenu, kterou tahala a hrála si s ní při usínání

dudel má?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
6.1.21 22:36

@bublinek občas pomůže hrací sovička, někdy flaška s vodou.. dudlík vezme jedině jako hračku jednou za čas, ale nechce ho. budeme zkoušet nebo ho nechám s manželem a já půjdu spát o víkendu na gauč ať se postará on

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
6.1.21 22:36

Neslo by dat sem tam na noc k babicce/kamaradce? Odstavi se tak rychle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
6.1.21 22:39

@Oudrey už jsme zkoušeli, byl u mých rodičů, a to zvládl v pohodě. ale jen jednu noc a doma zvládl usnout bez kojení, ale v noci už se neuklidnil ničím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
6.1.21 22:40

Ještě si říkám, že kdyby měl svůj pokoj by to bylo jednodušší než když ho máme v ložnici, ale bohužel budeme se stěhovat až po Velikonocích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
6.1.21 22:41

Tak jdi ty spat jinam na jednu noc. Treba o vikendu, kdyz muze pohlidat manzel. Zvykne si v domacim prostredi na usinani a spani bez toho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
6.1.21 22:42

No uz ho kojit fakt nemusis, na to je uz stejne velky :nevim: ja odstavila jakmile zacalj rust zuby, pro mne to byl signal ze kojeni uz nutne nepotrebuje a uprimne ani se mi nechtelo trpet bolesti jenom aby se dite kojilo.
Zkus ho dat pres vikend babicce nebo kamaradce, to mu pomuze na prso zapomenout. Jestli ho bude vyzadovat i po navratu tak rekni ze mlicko uz neni. Mozna par noci probreci ale zvykne si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat