Odpověd je na všechno NE.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 20:48
Odpoved je na vsechno NE.

Dobry vecer,

prisla jsem si k vam pro radu. Dcerka je v podstate strasne hodna, ale v posledni dobe lehce narocna. Zrejme se uz zacina projevovat obdobi vzdoru, a ja bych potrebovala poradit jak na to.

Problem je, ze absolutne na vsechno zni odpoved NE. I na veci, ktere v podstate chce. Uz musi mit zizen, udelam ji piti, nabidnu, odpved zni NEEEEEE, lahev odstrci.

Jit s ni nekam do obchodu je normalne cirocista hruza. Myslim tu cestu tam. Do kocaru nechce, silene se vzteka, kdyz ji tam dam, chce chodit. OK, to je jenom dobre. Ale cesta, ktera by trvala 20min trva s ni vic nez hodinu, protoze ona proste odmita chodit spolu se mnou. Celou cestu jako kolovratek rikam: „Pusinko, pojd uz. Kam to jdes? Co to delas? Ne nechod tam, nesahej na ten vajgl, fuj to je. Pojd. Slysis me? Rikam ti pojd uz“. A kdyz uz po milionte rikam, ze ma KONECNE pro lasku bozi jit, tak mi zacina rupat zilka na spanku. Na tohle nemam nervy.

A ne, nepomohlo by vzit za ruku. Ona to vyslovene nenavidi, vzdy to tak mela, i pres cestu to je boj. Kdyz mi s konecnou platnosti dojdou nervy a za tu ruku ji zdrapnu, zacina delat sceny. Vzteka se, snazi se mi vykroutit, pisti, breci a nakonec dela hadrovou panenku.

A nepomuze rict: ok, tak ja te tady teda necham. Ji to je totiz uplne sumak. Takto jsem ji pozorovala zpoza husteho kere asi 20min. Absolutne ji nezajimalo, kde je maminka. Cela stastna skakala po kanalech a zvedala ze zeme buh vi co. Nezajimala se, kde je maminka, vubec ji neznervoznovalo, ze je sama.

A zhorsuje se to. V posledni dobe to tak je nejak skoro se vsim. Jist nechce. Spat nechce, koupat se nechce. Do schodu taky nechce jit.

Potrebuju nejak nastavit pravidla, ale fakt nevim, jak na to. U nas doma panovala dost autoritativni vychova, neposlechnout rodice znamenalo, ze dostanu na zadek a ne malo. Takto vychovavat dceru nechci, ale citim uz, ze zacinam toho mit fakt dost a svedi me ruka silene. Bit ji nechci, jak uz jsem rekla, ale tohle takto taky dal nejde.

Prosim poradte.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Zkai
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 43 inzerátů 14.10.18 20:52

:mrgreen: :mrgreen: Tak já si s prominutím také počkám na doporučení.

MartinaIrena
Extra třída :D 10257 příspěvků 14.10.18 20:56

Musí prostě akceptovat pravidla. Vyleze z kočáru, tak ji tam vrať. Vyleze znova, tak ji připoutej. Chyba je ustoupit, aby šla pěšky. Ona si pamatuje, že vyhrála. A nechce pít, fajn, ale pak už to nepůjde. Až bude za chvíli vřeštět, že má žízeň, tak bych jí řekla, že ale měla možnost před chvílí a teď už není čas lovit zase láhev. Ať se učí přijímat následky svých rozhodnutí. Jinak zase vyhrála a učí se tím jedině panovačnosti.

terinka4444
Hvězda diskuse 68559 příspěvků 14.10.18 21:01

Promiň, ale ta první věta, je v podstatě strašně hodná a pak popíšeš ďáblíka :mrgreen: Potřebuje nastavit hranice, 100× opakovat a říkat je k ničemu.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25304 příspěvků 14.10.18 21:05

Kéž by všichni do příspěvku napsali, o jak starém dítěti mluví :pocitac:
Ale počítám tak 1,5- 2,5 roku. Období vzdoru, prostě ji nech vztekat a neustupuj ji. Říkat ne je normální. Chodí se za ruku nebo je v kočáru. Tečka.
Koupe se. Tečka.
Chodí se spát. Tečka.
Upraveno podle tvých zvyků a potřeb. Třeba dítě jsem nenechala vyřvat. Chodila pozdě spát, když spala cokoliv od 5 minut po obědě. Takže ve věku 1,5-2,5 roku si každý večer hrála sama za gaučem, my se dívali na televizi. V 22-23 zalezla do spacáčku, co měla připravený vedle gauče, usnula. Pak byla přenesena. Od 2,5 let nespala odpoledne, večer usínala v pohodě v osm sama. Někomu by to nevyhovovalo, někdo by kroutil očima, mě by to bylo někde. pro nás to bylo řešení.

Vím, že když je člověk v tom období, tak mu to přijde nekonečné a příšerné. Bohužel platí malé děti, malé starosti. Ale to člověk zjistí teprve, až se dopracuje k těm velkým. Takže hlavně pevné nervy.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 2 inzeráty 14.10.18 21:05

U nas absolutne to samy, jak pres kopirak. Jidlo nee, pit ne, oblikat se ne, jit ne.. Ale ja jsem velkej flegmatik a vetsinou me to nevytoci :D

Proste kdyz uz nemam na courani se a sbirani vajglu nervy a/nebo cas, tak ji do toho kocaru strcim s trochou nasili a zapnu do ksiru a chvili jedem s muzikou… A nepovolim a uz ji znovu nevyndam. Po par scenach uz dobre vi, ze ji vztekani se neni nic platny a musi sedet v kocaru :nevim: U nas teda plati i kdyz ji zamavam, ze jdu dal bez ni, to si to rychle rozmysli :think: Jinak nevim, to se musi asi jedine prezit :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 21:07
@terinka4444 píše:
Promiň, ale ta první věta, je v podstatě strašně hodná a pak popíšeš ďáblíka :mrgreen: Potřebuje nastavit hranice, 100× opakovat a říkat je k ničemu.

a to se dela konkretne teda jak? Prosim o konkretni radu.

Jinak dcerka hodna je, nerikala jsem poslusna.

Lelio
Kelišová 5918 příspěvků 14.10.18 21:08

Mi vzdycky pomohlo si drepnout a koukat na ni, chvilku počkat, většinou si mě začala taky prohlížet a čekala co bude. A pak jsem naprosto v klidu vysvětlila situaci, např. Hele, vidím, že se ti chce tady skakat po kanalu, ale já bych fakt potřebovala, abychom zasly spolu nakoupit. Doma uz není pečivo ani žádná zelenina a neměly bychom z čeho vařit. Co kdyby sis tady 5× skočila a pak půjdeme do obchodu? A můžeš jít buď se mnou za ruku, nebo v kočárku… Ale je pravda, že na na to striktni dodrzovani „tak jsem to řekla, tak to tak bude“ moc nehraju, vzdy se snažím domluvit. Paradoxně když já respektuji, že 10minutove prohlížení brouka je důležité, ona respektuje, že pro mě je důležité dojít do obchodu a nakoupit.

Celina
Závislačka 3639 příspěvků 14.10.18 21:09
@terinka4444 píše:

přesně :lol: já už se směju, když čtu padesátý dotaz na hrozně chytré, šikovné a zlaté dítě, které absolutně neposlouchá (teď se tomu říká, že je náročné :lol: :lol: :dance: :dance: ) s maminkou cvičí jako s opičkou na gumičce, takže malý tyran je v pohodě a mamka na blázinec :roll: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 21:11
@jenny.fields píše:
Kéž by všichni do příspěvku napsali, o jak starém dítěti mluví :pocitac:
Ale počítám tak 1,5- 2,5 roku. Období vzdoru, prostě ji nech vztekat a neustupuj ji. Říkat ne je normální. Chodí se za ruku nebo je v kočáru. Tečka.
Koupe se. Tečka.
Chodí se spát. Tečka.
Upraveno podle tvých zvyků a potřeb. Třeba dítě jsem nenechala vyřvat. Chodila pozdě spát, když spala cokoliv od 5 minut po obědě. Takže ve věku 1,5-2,5 roku si každý večer hrála sama za gaučem, my se dívali na televizi. V 22-23 zalezla do spacáčku, co měla připravený vedle gauče, usnula. Pak byla přenesena. Od 2,5 let nespala odpoledne, večer usínala v pohodě v osm sama. Někomu by to nevyhovovalo, někdo by kroutil očima, mě by to bylo někde. pro nás to bylo řešení.Vím, že když je člověk v tom období, tak mu to přijde nekonečné a příšerné. Bohužel platí malé děti, malé starosti. Ale to člověk zjistí teprve, až se dopracuje k těm velkým. Takže hlavně pevné nervy.

dobry odhad, 23m. Cili skoro 2 roky.

Dana V
Kecalka 470 příspěvků 14.10.18 21:12

Syn mel take takove obdobi a trochu to vlastne trva dodnes ( je mu ted 2 a 3/4). Vzdy jsem se snazila, aby to, co ja reknu proste platilo. Nechces pit? Nepij. Nechces jist? Nejez a zmiz od stolu. Kdyz je potreba, chytnu ho za ruku a proste odtahnu, i za cenu mega revu. Doma, kdyz ho chytne vztek, necham ho proste vyrvat, jdu na zahradu a malej doma jeci :mrgreen: Ale ted jak uz je starsi, uz chape, kdyz mu reknu, ze proste kdyz bude rvat, nebude jist, nebude si uklizet, tak nebude pohadka, nebude se moct divat na ipad, nepojedem na vylet atd. Na zadek jsem dala parkrat, ale nema to ucinek, lepsi je jit na to psychologicky :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 21:13
@Celina píše:
přesně :lol: já už se směju, když čtu padesátý dotaz na hrozně chytré, šikovné a zlaté dítě, které absolutně neposlouchá (teď se tomu říká, že je náročné :lol: :lol: :dance: :dance: ) s maminkou cvičí jako s opičkou na gumičce, takže malý tyran je v pohodě a mamka na blázinec :roll: :lol:

tak ja rozlisuju mezi hodna a poslusna. Poslusna tedy rozhodne neni.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 14.10.18 21:14

Urci si, co jsou priority a na tech dusledne trvej. U ostatnich veci nech diteti moznost rozhodovat. Takze treba trvej na tom, ze pres silnici se chodi zasadne za ruku, i kdyz ji za ni budes vlacet nasilim. Nechces se koupat.
Fajn, ale sinavy do postele nechodime, takze misto vany rychla sprcha. Pokud je umanuta a sva (coz asi bude, dle popisu, ze ji je fuk, ze ji nekde nechas samotnou), tak mozna tak za rok to prinese ovoce. Do te doby obrn nervy a bud dusledna, i kdyz budes mit pocit, ze nosis drivi do lesa. U scen typu piti proste postav flasku tam, kde si ji bude moct vzit. To same jidlo. Nechat vybrat, co chce jist, dat na stul, budes jist, nebudes, tvoje vec.

terinka4444
Hvězda diskuse 68559 příspěvků 14.10.18 21:14
@Anonymní píše:
a to se dela konkretne teda jak? Prosim o konkretni radu.Jinak dcerka hodna je, nerikala jsem poslusna.

to se dělá naprosto jednoznačně, ty velíš, ona poslouchá. Takže když chceš, aby šla za ruku, tak prostě půjde za ruku. Přeci přepereš batole. Prostě dítě si nedělá to, co chce ono. Máš se rozmyslet, co chceš, a co je důležité po ní vyžadovat, ale když už řejneš, tak to tak prostě bude a tečka. Ano, polsušná není, nevím, co je tedy hodná, protože dítě, se kterým máš strach jít do obchodu není strašně hodné, ale prostě je to období vzdoru, takže ty jsi ta, kdo velí, oan je ta, kdo poslouchá. Ať si u toho vztekle ječí, ale bude po tvém.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 14.10.18 21:19
@Anonymní píše:
a to se dela konkretne teda jak? Prosim o konkretni radu.Jinak dcerka hodna je, nerikala jsem poslusna.

Konkrétně asi tak že to co jsem řekla to platí a to dítě se může stavět na hlavu.
Vždycky zkouším domluvu teď si můžeš 3 x sklouznout a pak půjdem protože se musí udělat to a to .Pokud donluva nezabere prostě udělám co jsem řekla . Hele mám děti skoro 5 a ten mladší skoro 2,5 , snaží se semnou cvičit a kór ten mladší typický andílek s ďáblem v těle , dávám jim prostor nebaziruju na blbostech ale za to očekávám že oni budou poslouchat mě .A pokud ne následuje trest většinou v podobě zákazu něčeho co mají rádi a na to teda hodně slyší.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >