Odpovídají vám firmy na zaslaný životopis?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 04.03.18 14:57
Odpovídají vám firmy na zaslaný životopis?

Ahoj, když zašlete CV, odpovídají vám firmy? Zajímala by mě vaše osobní zkušenost…Přikládám pár článků, negativně mě to překvapilo:https://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…
https://www.jobs.cz/…eakci-firmy/
https://mostecky.denik.cz/…estnani.html
Zajímá mě vaše osobní zkušenost. Zatím jsem poslala kolem pěti, šesti CV, reakce nula. Dík :kytka:

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 04.03.18 15:00

@maskovak Kdyby jen firmy, tak by se nad tim dalo mavnout rukou. Ale ony nereaguji leckdy ani verejne organizace (napr. zakladni skoly), a to je dost divne :?

pikola
Neúnavná pisatelka 18533 příspěvků 04.03.18 15:02

Většinou jen ty, co mají zájem. Dá se to pochopit, většinou to není v lidských silách odpovídat na všechny.
5 CV zaslaných není nic.

pannda
Kelišová 6372 příspěvků 29 inzerátů 04.03.18 15:05

Je to půl na půl, odpověděli, i ne…

maskovak
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 04.03.18 15:06

@pikola a kolik cv uz jsi odeslala? :think:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 04.03.18 15:37

Když jsem hledala práci, tak jsem v průběhu cca 3 měsíců rozeslala odhadem tak 50 životopisu, z toho u třech mě pozvali na pohovor a asi deset mi poslalo zamítavou odpověď, zbytek se neobtěžoval. Byla bych brala cokoli, nějakou hromadnou odpověď, člověk pak byl v nejistotě 3-4 týdny jestli se náhodou neozvou.
Jinak teda specifický případ, já matka po osmi letech doma s předchozí praxi nehodící se úplně pro administrativu, kam jsem se chtěla procpat.

anonymni_prezdivka
Kecalka 345 příspěvků 04.03.18 15:37

@maskovak Už je to delší dobu, co jsem CV rozesílala, takže to teď může být zas jinak, ale odpovídali tak ze 30%. Jak ano, tak ne. Zhruba 70% neodpovědělo vůbec. Nejlepší bylo, když odpověděli, že mám pro ně příliš velkou kvalifikaci, to mne fakt dostalo :lol:

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 04.03.18 15:50

@anonymni_prez­divka Rika se to lepe nez ze se jim nelibis :lol:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 04.03.18 16:39
@anonymni_prez­divka píše:
@maskovak Už je to delší dobu, co jsem CV rozesílala, takže to teď může být zas jinak, ale odpovídali tak ze 30%. Jak ano, tak ne. Zhruba 70% neodpovědělo vůbec. Nejlepší bylo, když odpověděli, že mám pro ně příliš velkou kvalifikaci, to mne fakt dostalo :lol:

jo, to napsalo nekolik firem kamosce :mrgreen:

anonymni_prezdivka
Kecalka 345 příspěvků 04.03.18 17:22

@cecetka hledali nekoho s nižším vzděláním, aby mu mohli dát nižší plat…

babett_chica
Kecalka 239 příspěvků 10.03.18 17:56

Ahoj holky :mavam: bohužel většina firem (resp. personalistů není dostatečně „vyzrálá“ a nemají systém na to, komunikovat osobně s každým zájemcem, kor když na administrativní pozice jim chodí stovky (často i nerelevantních) životopisů…nemají na to systém a často asi ani časový prostor a kapacitu. Bohužel to pak sklouzává k tomu, že neodpoví buď vůbec, nebo nějakou hromadnou korespondencí.
Za sebe můžu doporučit „vyladit“ životopis a motivační/průvodní dopis tak, aby trochu zaujal a personalista měl chuť vás vidět osobně :andel: :lol:

edit admin - osobní propagace

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Učíte za peníze kouřit děti! Youtuber Kovy griluje Boučka a spol. kvůli reklamě na IQOS

Mezinárodní filmový festival ve Varech nebyl letos jen ve znamení filmu a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama