Odpracované dny a mateřská dovolená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 17:14
Odpracované dna a mateřská dovolená?

Ahoj jsem těhotná a záriveň jsem na mateřské mám za sebou od 10.10.2017 od­pracovaný rok práce ale od srpna jsem na nemocneské mám nárok na mateřskou dovolenou? Někde jsem četla že do téch 270 odpracovaných hodin se počítá i nemocenská někde ne. Mátě někdo nějaké info nebo zkušenost? :) děkuji

Reakce:
Martina 94
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 08.10.18 17:35

Tak to nevím :nevim: ale taky by mě zajímalo, dle mě budeš mít nárok

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 08.10.18 17:41

Nemocenská se počítá. Nejde o žádné odpracované dny, ale o dny, kdy jsi zaměstnaná (tj. máš platnou smlouvu) a platí za tebe SP, jehož složkou je nemocenské pojištění.

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 08.10.18 17:42

Ale moc nechápu tvrzení, že jsi na mateřské.

movahu
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 08.10.18 17:44

Jasne, mas narok, nemocenska se do toho pocita a navic tech 270 dnu musis mit odpracovanach za posledni 2 roky :) takze jestli jsi porad zamestnana nebo v ochranne lhute tak narok mas :)

Cterka
Povídálka 30 příspěvků 08.10.18 17:49

@rozand takže nárok mám? :o

Cterka
Povídálka 30 příspěvků 08.10.18 17:52

@movahu jenže já pracuji teprve rok byla jsem dtuden totiž :) tak tedy nalrok malm? Jinak moc děkuji :)

Lendeš
Kelišová 5591 příspěvků 08.10.18 17:55

@Cterka Ano, pokud trvá tvůj prac. poměr tak nárok mít budeš (rok je víc než potřebných 270 dnů). Pokud by skončil, tak záleží, jestli se vejdeš do 180denní ochranné lhůty.

movahu
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 08.10.18 17:59

@Cterka jsem blbec, prekoukla jsem se u data :) ale i tak narok mas, jestli ti porad plati smlouva u zamestnavatele :)

Cterka
Povídálka 30 příspěvků 08.10.18 18:08

Děkuji moc :)

eumedon
Extra třída :D 13754 příspěvků 08.10.18 20:20
@Cterka Jo, tak tady @Lendeš píše:
@Lendeš píše:
Nemocenská během trvání pracovního poměru na nároku nic nemění, normálně se do potřebné doby pojištění počítá. Až při výpočtu výše PPM se s dobou na nemocenské nepočítá - je to vyloučená doba.

Takže jo. Když PP skončí 31.12.2018, tak nárok na PPM zřejmě mít budeš.

Cterka
Povídálka 30 příspěvků 08.10.18 20:23

@eumedon děkuji

Luboš P
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 09.10.18 05:54
@Anonymní píše: …jsem na mateřské…mám nárok na mateřskou dovolenou?

Jinak na mateřskou dovolenou nárok má (pokud bude v pracovním poměru) a žádných 270 dní pojištění není potřeba.

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 09.10.18 06:45

@Luboš P Myslím, že ta mateřská měla být nemocenská. Úplně nevěřím, že jde z mateřské na mateřskou :lol: . To jaksi nelze :lol: . Lze to z rodičovské, samozřejmě.

Lendeš
Kelišová 5591 příspěvků 09.10.18 09:37
@Luboš P píše:
Jinak na mateřskou dovolenou nárok má (pokud bude v pracovním poměru) a žádných 270 dní pojištění není potřeba.

Zakladatelka sice používá špatné pojmy (nerozlišuje mateřskou dovolenou od peněžité pomoci v mateřství), ale z dotazu i dalšího vyjadřování i ve vedlejší diskuzi je zřejmé, že se ptá na nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >