Odpracovaný měsíc a OČR

10109
14.2.16 19:04

Odpracovaný měsíc a OČR

Ahoj holky,
prosím vás, od ledna jsem se vrátila po RD zpět do zaměstnání, na své původní místo, na kterém mám jinak smlouvu od r. 2008 na dobu neurčitou. Když bych ted šla s malou na očr, jak se mi to bude počítat, když mám odpracovaný jen celý leden a před tím byla na té RD, prý se to počítá z průměru za rok…?
Mám ještě zkrácený úvazek na 37,5 hodin týdně (o půl hodku každý den). očr je 60%? nebo při nižším platu je to více?
děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71422
14.2.16 19:12

@Petttruše Bude se ti počítat z ledna a je to 54% z tvého platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
14.2.16 19:15

@j.a.n.i1 takže jen za leden? A jakto, že jen 54%? kvůli zkrácenému úvazku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
14.2.16 19:17

@Petttruše U všech to vychází na těch 54%, těch 60% je tak trochu kec… protože ono je to 60% z denního vyměřovacího základu, ale už ten je redukovaný o 10%, takže kdž to pronásobíš, tak je to reálně těch 54%, u vyšších platů ještě méně, protože pak se rekuduje víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
14.2.16 19:21

@j.a.n.i1 ok, tak děkuji. Takže se to prostě bude počítat jen z průměru či DVZ jen za ten leden…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
14.2.16 19:22

@Petttruše Jojo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4294
14.2.16 20:06

@j.a.n.i1 A můžu se prosím taky zeptat?
Do práce jsem se po RD vrátila v půlce října, na původní místo na dobu neurčitou. Na dceru jsem měla od 4.2. ošetřovačku, pak jsem s ní byla pár dnů v nemocnici (tam my napsali neschopenku, protože prý při pobytu v nemocnici OČR nemůže být, tedy první 3 dny jsou neplacené). S pediatrem jsem od pátku po telefonu domluvená, že mi při zítřejší kontrole napíše zpětně nové OČR teď od soboty, protože v pátek už neměla ordinační dobu a dítě ještě musí být doma. Dětská doktorka mi tvrdila, že i v nemocnici jsem mohla mít OČR. :think: A tak by mě zajímalo, z čeho (za kdy) se to bude vypočítávat v mém případě. A ještě asi trochu hloupý dotaz - OČR vyplácí sociálka a neschopenku zaměstnavatel? Nebo jak to je? Nejsem zvyklá marodit, tak se v tom neorientuji a ještě jsem nezjišťovala, jak to funguje… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
14.2.16 20:11

@Samy Počítat se to bude od návratu do ledna, nárok na OČR v nemocnici opravdu nemáš, a vůbec si nejsem jistá, zda může doktorka napsat OČR od soboty, pokud o víkendech nepracuješ. A ano OČR platí OSSZ, nemocenskou prvních 14 dní zaměstnvatel, zbytek taky OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4294
15.2.16 08:14

@j.a.n.i1 Děkuji za informaci. :kytka: S tím napsáním OČR od soboty přišla paní, co mi v nemocnici vypisovala tu neschopenku. Tak uvidím, co dnes bude říkat dětská.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
15.2.16 08:59

@Samy @j.a.n.i1 s tou sobotou…já byla v prosinci s malou v nemocnici, od soboty do pondělka a potřebovali jsme paragraf pro manžela na to pondělí ještě, protože musel být doma s druhou malou a v nemocnici mu teda paragraf taky napsali od soboty do pondělka…a dostal normálně zaplacené tři dny - sobota, neděle, pondělí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4294
15.2.16 11:00

@Petttruše @j.a.n.i1 Paragraf? Já myslela, že paragraf je neschopenka a tam se první tři dny neplatí. Tak asi ošetřovačka, tedy OČR.

Jinak dětská doktorku byla zmatená, pořád nějak nechtěla pochopit, že mi v nemocnici neplatilo to původní OČR, proč mi dali neschopenku. :roll: Nakonec mi dnes napsala nové OČR od dnešního dne, když pracuji jen ve všední dny, tak od pondělí. Tak by mě zajímalo, když jsem měla OČR od čtvrtka do pondělí, tak tedy budu mít placené 3 dny? A pak jsem měla 4 dny neschopenku, tak z toho se platí jen ten poslední den, že? A pak ty všední dny v tomto týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
15.2.16 11:33

@Samy jj, to bylo klasické očr, co manželovi v nemocnici vystavili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
15.2.16 13:12

@Samy Nene, paragraf je lidový název pro OČR :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4294
15.2.16 13:19

;) no jo, jsem v tomto směru informacemi nepolíbená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu