Odpustily byste pratchyni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 09:33
Odpustily byste pratchyni?

Mile maminky, chtela bych se tu dnes sverit s problemem, ktery prave resim. Treba mi nektera z vas nabidne jiny uhel pohledu. Abych vas trochu uvedla do situace. Jsem ve 14 tt, s manzelem jsme spolu 10 let. S jeho rodinou se stykame pravidelne. S jeho babickou jsme si utvorily velmi blizky vztah. Vzdy mi bylo lito, ze je sama a ma zdrav. problemy. Postupem casu jsem vsak prisla na to, ze je to zla zenksa, co se snazi s ostatnimi jen manipulovat. Porad se lituje, jak ji nikdo nema rad, s nicim ji nepomuze atd. Pritom do ni manzelovo rodina i my dva investujeme spoustu casu i penez.

Ona ke mne mela vzdy vyhrady a vzdy me shazovala a ja jsem udelala tu chybu, ze jsem ji nikdy nedala jasne najevo, ze takhle se se mnou bavit nema. Vzdy jsem si rikala, ze je starsi a starym lidem se nema odporovat. Ted uz vim jak velka chyba to byla. Ted si ke mne dovoli opravdu cokoli. Napriklad mi rekla, ze ja nemam co bych svym detem poradneho predala… Ono je to vzdy nejaka podobna stiplava poznamka, ale stokrat nic umorilo osla jak se rika.

Vse vyvrcholilo pred 14 dny, kdy jsem byla u ni sama. Pustila se do me, ze manzela obiram o penize a podobne nesmysly. Taky padlo, ze by byla nejradsi abych skoncila se svym ditetem sama abych videla jak ona to mela tezke. Pak to dodelala kdyz mi rekla, ze kazdy chlap mlati svoji zenskou a at jsem hlavne zticha kdyz se mi ve vztahu neco nelibi, protoze hlavne ze mam prachy a co bych chtela. Nestacila jsem zirat. Hrozne me to bolelo a urazilo. Na druhy den jsem zacala krvacet. Nekolik lekaru po sobe mo reklo, ze se mi tim stresem utvoril hematom a prasknul. Opravdu hodne me to vykolejilo, bylo mi spatne okamzite. Nebudu tady psat vsechno co mi rekla, bylo toho vic, ale tohle jen tak pro nastineni situace.

Kazdy mame svoje chyby, ale jsou veci, co by se rikat nemely.

Uz 14 dni spinim a lezim s tim hematomem doma a vycitam si, ze jsem k ni vubec lezla…

Od te doby s ni nemluvim a mam hrozny vztek. Na ni i na sebe, ze jsem se nechala tak vynervovat. Nemuzu ji to odpustit a nevim jestli toho nekdy budu schopna…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 5842 příspěvků 3 inzeráty 12.03.19 09:38

co na to manžel?

zimniden
Kecalka 107 příspěvků 12.03.19 09:38

Co na to říká manžel? Nevlítnul tam na ni?

hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 12.03.19 09:40

Stará zapšklá semetrika. Z toho si nic nedělej. Jak na to reagoval manžel a jeho rodina? A víš něco o jejím manželství, jestli bylo v pořádku? Jinak já osobně bych si od ní držela odstup. Ani ne tak kvůli těhotenským komplikacím, jako kvůli tomu, že nemám ráda pesimistické, zlé a protivné lidi.

klenott
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 12.03.19 09:41

Manzel k ni mel vzdy blizko. Mozna bliz nez ke tchyni. Ted se mu jeji chovani nelibi, vidi jak se meni a ze je zla. Navrhnul, ze utneme kontakty. Nemel moznost ji nic rict, protoze jsme rano leteli na pohotovost, byl to sok a pak hned domu.

zimniden
Kecalka 107 příspěvků 12.03.19 09:45

@klenott manžel se zachoval skvěle, jeho návrh bych podpořila, aspoň na nějakou dobu

klenott
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 12.03.19 09:45

Jeje tak jsem se odtajnila. No nevadi, nemam se stejne za co stydet. Manzelovo rodina nereagovala nijak.

Příspěvek upraven 12.03.19 v 13:43

Freesia
Kecalka 383 příspěvků 12.03.19 09:46

Tím, že jsi otěhotněla, tak jsi jí definitivně ukradla jejího zřejmě milovaného vnuka. Netrap se tím. :srdce:
Hele a kolik jí je? Já bych to tipla i na nějakou stařeckou demenci nebo alzheimera. Moje vlastní babička začala být na mě v pokročilé věku zlá kvůli kravinám, a to jsme ji měli v posledních letech jejího života u nás doma, pomáhala jsem mámě se o ni starat. Třeba jsem jí chtěla v něčem pomoct a ona to otočila a řekla mi: Tys byla vždycky zlá!

klenott
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 12.03.19 09:47

@zimniden ja momentalne nevim jestli ji to nekdy zvladnu odpustit. Nevim co delat aby me to tak nezralo. Ale kdyby se prckovi kvuli ni melo neco stat… :?

klenott
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 12.03.19 09:48

@Freesia je ji 73, je rozvedena a uplne sama.

Martha03
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 12.03.19 09:50

Ahoj. Hele moje babička je stejná. Sikanuje celou rodinu a že jsme si toho s ní zažily ani netřeba popisovat. Je ale stará už ji nepredelas prostě časem hrozně zapskla, stal se z ní sobec co myslí jen na sebe a nemá kouska studu. Možná ta pratchyne už senilni všechno na ni padá a tak kope kolem sebe. Naše babi si taky všechno uvědomuje a moc dobře vím, že ví, že ostatním ubližuje, ale svým způsobem už je i na hlavu… Prostě se s ni v tehu nestykej, aby ti psychicky neprihorsila. Manžel na ni nastoupit může, ale staryho psa novým kouskům nenaučíš. Já taky nesnáším hlášky typu jo za války jsme neměli co do huby, pak se stala fronta na banány, prádlo se pralo v potoce a k tomu 5 děti, a nechápe jak my moderní matky nic nestíháme. Já ji to neberu život měla těžký, ale já přece nemůžu za pokrok za to že mám pračku, myčku, sušičku auto a chci se věnovat dítěti a ne že ji hodím někde na kraj pole a jdu makat ať si malá řve. Je to prostě střet generaci a vzhledem k tomu jak jde teď doba dopředu tak se prakticky každých 10 let žije úplně jinak…

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 12.03.19 09:53

Utnout kontakt, chlap at stoji pri tobe. Nevlezla bych tam uz. Senilni a nevi co mele… ty na to uz sakra nemysli

divine woman
Extra třída :D 10978 příspěvků 12.03.19 09:54

@klenott Na tvém místě bych se s ní přestala stýkat minimálně do porodu a myslela na příjemnější věci než je stará, zahořklá ženská.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 12.03.19 09:55

V těhotenství jsem se vyhýbala lidem, kteří mi nejsou příjemní. Nehodlala jsem se stresovat a stýkala jsem se jen s těmi, co mám ráda. Vykašli se na ni, ona už jiná nebude a tobě to nestojí za to. Je fajn, že to navrhnul i sám manžel, záleží mu na tobě.

anupati
Kelišová 6790 příspěvků 12.03.19 10:02

Tak ideální by bylo, kdybys to brala jedním uchem tam a druhým ven…ji brala jako starší, zahořklou osobu, kterou navštívíš a budeš pro ni dělat věci do té míry, jak Tobě vyhovují. Tak beru svýho dědu. Když se začne navážet, tak řeknu, že to nemám zapotřebí, zvednu se (i kdybych tam byla 5 minut) a jdu. Udělala jsem mu to párkrát a pokud chce vidět pravnučky, tak si možná myslí kdoví, co, ale neventiluje si to. Vím, jaký byl celý život, tak si nemyslím, že ho nějak změním, ale rozhoduju si o tom, co si nechám/nenechám líbit :nevim: Pokud to nezvládáš brát méně osobně, tak tam do porodu opravdu nechoď. Ale prosím tě, zvaž tady to, že za hematom může ona…je to ze stresu…nikdo ti nikdy neřekne 100 %, z čeho to je. Mě nikdo nestresoval a proležela jsem 4 měsíce… Jen aby sis nepěstovala zbytečně mega křivdu, která ti bude brát roky života…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama