Odrážedlo s vodící tyčí: zkušenosti rada

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2.10.21 15:32

Odrážedlo s vodící tyčí-zkušenosti rada

Ahojky, malé je 10,5 měsíce a u sousedů jsem viděla, jak vozí mladšího v autíčku, co je odrážedlo s vodící tyčí. Říkala jsem si, že dobrý nápad, ale napadlo mě, jestli se vůbec užije? Měli jste a jaké máte zkušenosti s ním? Díky za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.10.21 15:34
@adela.stiburkova píše:
Ahojky, malé je 10,5 měsíce a u sousedů jsem viděla, jak vozí mladšího v autíčku, co je odrážedlo s vodící tyčí. Říkala jsem si, že dobrý nápad, ale napadlo mě, jestli se vůbec užije? Měli jste a jaké máte zkušenosti s ním? Díky za radu.

Jo a zapomněla jsem napsat, že malá leze, sedí a staví se. Chodit ještě neumí, jen kolem nábytku. Je vůbec to dobře pořizovat kvůli páteři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9566
2.10.21 15:56

Využili jsme hodně jako vozítko místo kočárku, jako odrážedlo vůbec. To naše auto mělo dost široké sedátko, dítě se na tom odrážet nechtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27118
2.10.21 15:57

Ne, nechodicimu dítěti určitě žádné odrážedlo.
A vodičů tyč je k těmto vozitkum z principu blbost. Chceš, aby dítě na tom jezdilo a odráželo, učili se to ovládat, vnímat rychlist, zatáčet, brzdit. Ne aby se vozilo a spoléhalo na rodiče.
Kopce lze porešit šňůrou a dítě vytáhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26450
2.10.21 16:47

My mame takovou tříkolku, že buď dítě šlape, nebo jen sedí a ty ho vezeš. Já to teda využila hlavně místo kočárku, syn to v tomhle věku neuslapnul, jenom seděl jako v židličce a vezl se :D ale je to i pro starší dítě, tak se to využije, dá se pak odmotovat ta vodící tyč a dítě má jen tříkolku, občas mi na tom jel ještě předškolák, když mladší vystoupil a nechtěl pokračovat v jízdě :D ale odrážedlo s tyčí mi přijde jako blbost, to dítě se na tom samo nemůže rozjet ne? když ho budeš držet :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
2.10.21 18:20

Něco podobného jsme viděli u sousedů a babička pořídila dcerce. Pravda, tehdy již byla větší, chodící i běhací. Nakonec jsme tuto trojkolku s tyčí příliš nevyužili, protože:
a) dítě se z ní blbě vyndavá, musí se to rozepnout, a protože na sedátku je textilní návlek, nejde madlo otevřít zcela, aby se ten návlek pořád nevysouval, takže se tam blbě leze i vylézá,
b) madlo je poměrně široké, měla jsem vždy pocit, že mi dítě na sedátku „plave“ (pokud jsme s sebou brali místo kočárku a děcko začalo klimbat, tak jsme ho hned budili, tady by si, na rozdíl od kočárku, moc nepospalo :-))
c) trojkolka má sice vodící tyč, ale když dítě točilo řídítky, tak trojkolka jela tím směrem, tedy zcela jinak, kam jsme chtěli jet my a kam jsme tlačili s tyčí,
d) šlapky jsou určeny k roztáčení předního kolečka, což je poměrně nešikovné pro dítě i pro pozdější nácvik jízdy na kole, dítě jede v lehkém záklonu a hodně zabírá nožkama; lepší je tedy trojkolka, která má vedle šlapek i sklápěcí „podnožky“,
e) když jsme to někam brali, dcerka se zásadně chtěla pouze vozit a ne chodit :D, do úložného košíku pak děti rvaly různé šišky a kameny, takže to bylo plné sajrajtu a museli jsme to čistit :-).

Za mne je osobně lepší klasické odrážedlo :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20298
2.10.21 18:45

@adela.stiburkova a proč dobrý nápad? K čemu to slouží? Pokud mám dite tlačit, je mnohem lepší kočárek. Jak pro dítě, tak pro mě. Až začne chodit, tak mu kup motorku enduro, ta ho něco naučí. Pak kolo odrážedlo a dále kolo. Jako jo, v okolí to vídám u takových těch méně šikovných dětí ve věku, kdy by už pěkně mohly drandit samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.10.21 21:01
@Cuddy píše:
@adela.stiburkova a proč dobrý nápad? K čemu to slouží? Pokud mám dite tlačit, je mnohem lepší kočárek. Jak pro dítě, tak pro mě. Až začne chodit, tak mu kup motorku enduro, ta ho něco naučí. Pak kolo odrážedlo a dále kolo. Jako jo, v okolí to vídám u takových těch méně šikovných dětí ve věku, kdy by už pěkně mohly drandit samy.

Prislo m to dobrý nápad, protože mi přišlo, že se v tom sousedův malý hezky veze-vypadal spokojeně. Něco jiného než kočárek. Ale nekoupím to-cetla jsem článek, že dokud dítě nechodí, tak se jim žádná hopsadla, odrážedla apod. nemá vůbec kupovat kvůli páteři. Takže o jeden krám méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
3.10.21 16:36

K nicemu a navic spatne v tomto veku, kdyz sama jeste poradne nesedí, sed prichazi az po lezeni a je vrcholem vyvoje, opravdu pozor na pater a pasivni posazovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat