Odřenina / abraze JAKÝ JE ROZDÍL?

204
14.6.15 10:12

odřenina / abraze JAKÝ JE ROZDÍL?

Holky, můžete mi prosím některá vysvětlit, jaký je rozdíl mezi odřeninou( exkoriace) a plošnou abrazí? Moc děkuji Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23722
14.6.15 10:20

Napadá mě tento rozdíl. U exkoriace víš, jaká je hloubka (jen do pokožky). Abraze znamená obroušení, seškrábání (nevíš hloubku, jen je popsán proces, že nešlo třeba o seříznutí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
14.6.15 12:04

Aha…dcerka má právě sedřené koleno, řekla bych, že dost hluboko a lékař napsal jen odřenina. Napadlo mě, že bych zkusila dát na pojišťovnu, ale ta právě odřeniny neproplácí, ale abraze ano. Tak mne zajímal rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
14.6.15 14:40

Protoze nevim, tak jsem se koukla do seznamu nemoci a nasla jsem jen T14.0 jako souhrnou diagnozu pro vsechny povrchni poraneni pocinaje napadeni hmyzem - neurceno dle lokalizace a pak radu S diagnoz, kde jde o povrchni poraneni rozdelene podle mista na tele. Treba T001 Povrchní poranění postihující hrudník s břichem, dolní části zad a pánve. exkoriace a braze se vubec nerozlisuje. Podle slovniku je rozdil presne jak pise @danyk, abrazi muzes mit treba provedenou chirurgem na vajecniku, exkoriace je jen na kuzi. V MKN je nekolik ndiagnoz „abraze“, ale zadna se nevztahuje ke kuzi. jen oko, zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
15.6.15 06:30

Moc děkuji za info…já jen, že pojišťovna má v pojistných podmínkách PLOŠNÁ ABRAZE DO 40 CM2, tak mne zajímalo, jaký je rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
15.6.15 07:48
@monulka píše:
Moc děkuji za info…já jen, že pojišťovna má v pojistných podmínkách PLOŠNÁ ABRAZE DO 40 CM2, tak mne zajímalo, jaký je rozdíl.

to je podle me odrenina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
18.6.15 06:55

No, já taky, jenže další kolonka je ODĚRKY, ODŘENINY, RÁNY BEZ ŠITÍ…NEPLNÍ SE Tak čert, aby se v tom vyznal :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama