Odříhnutí blinkacího miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nika10590
Povídálka 18 příspěvků 02.07.19 19:23
Odříhnutí blinkacího miminka

Zdravim, chtela bych se zeptat na vhodne krkaci polohy pro blinkaci miminko. Napr. tygrika se celkem bojime, protoze nam i pediatricka doporucila s malou po kojeni prilis nemanipulovat a mit ji stale ve vyvysene poloze.

Příspěvek upraven 02.07.19 v 19:56

Reakce:
PenelopaW
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 4 inzeráty 02.07.19 19:47

Nám nejvíc zabíralo dát si miminko na rameno. Tzn. vzít ho do rukou s podepřenou hlavičkou, trochu se předklonit, přitisknout se k miminku hrudníkem a zdvihnout se s ním, hlavička položená na rameni. (S mírným předklonem dospělého je to šetrnější, než mimi s tou bimbající se hlavičkou zvedat k rameni.) Podepírat jednou rukou hlavičku, druhou držet dítě pod zadečkem, klidně se trochu zaklonit (pozor na bolavá záda :-)) a poplácávat jemně po zádíčkách. tohle se mi osvědčilo u všech dětí, byť u prvního jsme fakt experimentovali, protože neříhal a jen blinkal, tam jsme šli i do toho tygříka.
jinak doporučuji dát si na ramenou před zvednutím dítěte látkovou plenku, aby to člověk neschytal na záda :-).

katscha
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 02.07.19 20:22

Zkoušela jsem různé odříhávací polohy a nakonec se nejvíce osvědčilo malého vůbec nijak na odříhnutí nepolohovat. Jakmile s ním po jídle hýbnu, spustí to zvracení. Často měl po kojení škytavku a v porodnici mi říkali, že se tím ten vzduch ven dostane. Od cca třetího týdne prostě neodříhával, a tím pádem aspoň někdy něco v sobě udržel.

warita
Extra třída :D 11270 příspěvků 02.07.19 20:24
@PenelopaW píše:
Nám nejvíc zabíralo dát si miminko na rameno. Tzn. vzít ho do rukou s podepřenou hlavičkou, trochu se předklonit, přitisknout se k miminku hrudníkem a zdvihnout se s ním, hlavička položená na rameni. (S mírným předklonem dospělého je to šetrnější, než mimi s tou bimbající se hlavičkou zvedat k rameni.)Podepírat jednou rukou hlavičku, druhou držet dítě pod zadečkem, klidně se trochu zaklonit (pozor na bolavá záda :-)) a poplácávat jemně po zádíčkách. tohle se mi osvědčilo u všech dětí, byť u prvního jsme fakt experimentovali, protože neříhal a jen blinkal, tam jsme šli i do toho tygříka.
jinak doporučuji dát si na ramenou před zvednutím dítěte látkovou plenku, aby to člověk neschytal na záda :-).

delali jsme to uplne presne takto. Nicmene, mala si vzdy pri narovnani ublinkla. Uz jsme byli s manzelem sehrani, jeden daval odrihnout uprostred mistnosti, aby to neschytal napr gauc a druhy uz s hadrem v pohotovosti. Byli jsme uz tak zvykli, ze nam to ani neprislo. Sveho casu jsem se videla, jak na maturitnim plese stojim nekde s hadrem v ruce. A nekdy na 7m to naraz prestalo.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 02.07.19 22:21

Dcera mela prvni 3 mesice permanentne plenu okolo hlavy. A kdyz zacaly prikrmy, blinkaka oranzove. Musela z toho vyrust, kdyz zacala sedet, zlepsilo se to. Do te doby blinkala i 20× denne. Ale pribirala, tak jsem to dle pediatra nemela prilis resit. A mimochodem na tmavsich dzinach blinkani neni zas tak videt. :mrgreen:

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 4 inzeráty 02.07.19 22:53

To ublinknutí při říhnutí jsem vždy vnímala jako že přebytky musí ven :-). Děti vždy ublinkly jen malinko a když jsem je pak položila, už vše udržely. Kdežto když jsem je neodříhla, tak byly škody mnohem větší. Přesně jak tu psala @warita, samo to pak zmizelo s věkem.

Nika10590
Povídálka 18 příspěvků 03.07.19 00:22
@PenelopaW píše:
To ublinknutí při říhnutí jsem vždy vnímala jako že přebytky musí ven :-). Děti vždy ublinkly jen malinko a když jsem je pak položila, už vše udržely. Kdežto když jsem je neodříhla, tak byly škody mnohem větší. Přesně jak tu psala @warita, samo to pak zmizelo s věkem.

Nase mala se casto spis pozvraci nez ze by jen ublinkavala. Minimalne jednou denne. Rika se tomu reflux. Ve ctvrtek jdeme na kontrolu, jestli pribyva na vaze. Jestli strada, budeme s timmuset neco delat.

Ornwen
Kelišová 5336 příspěvků 03.07.19 06:23

Mela jsem blici dite. Nebyl to reflux, nezvracel obloukem, postupem casu jsme prisli na to ze ma „malou kapacitu zaludku“. Neni to diagoza, jen prostě kvůli kazde blbosi zvracel. Lzicka jidla navic (vic/rychleji pil z prsa) prudsi pohyb… nedávala jsem odrihavat.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 4 inzeráty 03.07.19 10:05

A jak je mimi staré? Kamarádčin syn měl taky reflux, lítaly z něj šavle, ale taky to pak přešlo, byť pediatr mluvil i o operaci. Ať zítra kontrola dobře dopadne!!

Váš příspěvek
Reklama