Odsávačka hlenů a flaška na pití - kupovat hned?

8959
1.7.13 15:19

Odsávačka hlenů a flaška na pití - kupovat hned?

Ahoj holky, mám asi dost hloupý dotaz, ale co už:-)
Kupovaly jste flašku na pití hned do výbavičky, nebo až podle toho, jestli jste kojily nebo ne? A ještě jakou, lepší z lékárny nebo stačí normálně z drogerky? ¨Koukala jsem, že v DM mají nějakou BabyLove za 44 Kč a nebo MAM za 120 Kč s tím že se ještě liší podle velikosti (pro mimča do 6m, do 12m atd.), jsem z toho celá tumpachová:-) A u té MAM ještě psali, že neobsahuje jakousi látku. Myslíte, že ty levnější můžou obsahovat nějaký svinstva?
No a ta odsávačka hlenů - kupovat hnedka?:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15074
1.7.13 15:21

Měla jsem tu z DM pro sichr, ale spíš kvůli odměrce:-) Svinstva by neměla obsahovat, taky má nálepku.
Odsávačku hlenů jsem koupila hned, v lékárně asi za dvacku, později i na vysavač. Používala jsem obě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
1.7.13 15:24

Odsávačku jsem měla na vysavač a lahev a UM vybrané a manžel zaúkolován co má v případě nouze koupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600

Odsávačku na lux bych koupila hned a doufala, že ji nebudu potřebovat, rovnou k tomu přihoď nějaký fyziologický roztok na vlhčení sliznice (mořská voda, vincentka), bez vlhčení neodsávat.
Flaštičku jednu malou bych koupila. Doporučuju koupit s velkým širokým dudlem typu Avent (takže i taková ta trochu dražší babylove, ne tvarovaný dudlík, ten může kazit úchop bradavky).
Mimču můžeš v krizi podat převařenou vodu - třeba v horku nebo při nemoci, při jízdě autem, když pláče a není kde hned zastavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15132

Odsávačku si kup hned, tu na vysavač. je to super vynález. a lahvičku bych koupila pro jistotu tu DM řadu. jsou levné a kvalitní. pokud nebudeš kojit, dá se to později použít na vodu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
1.7.13 15:26

Doporučuju odsávačku koupit opravdu i tu obyčejnou, stojí pár kaček. Stačí porucha vysavače, cestování a ta na vysavač je naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
1.7.13 15:29

Holky, děkuji. Hned zítra pro to vyrážím:-)
Jinak tu flašku, ostatně i dudlík, je lepší před používáním převařit, že?:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
1.7.13 15:29

Odsávačku máme na vysavač a tu jsem kupovala ještě v těhotenství. Lahve jsem nekupovala, tak nějak jsem počítala s tím, že kojení půjde a naštěstí šlo, takže lahvičky jsem kupovala až když měla malá kolem 4 měsíců, na vodu atd. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
1.7.13 15:31
@Lejaa píše:
Jinak tu flašku, ostatně i dudlík, je lepší před používáním převařit, že?:-)

to každopádně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
1.7.13 15:33
@Lejaa píše:
Jinak tu flašku, ostatně i dudlík, je lepší před používáním převařit, že?:-)

ale až se prcek narodí ;) mně dudlík sterilovala sestra v porodnici u obou holek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
1.7.13 15:35

Já odsavačku hned nekupovala, ale byli jsme asi den doma z porodnice a už jsem muže vysílala na nákup, takže ji kup. Náš malej má od narození „zašušněnej“ nosík, pardon za ten výraz :mrgreen: a mimča neumí dýchat pusinou, takže jsem byla ráda, že mužu odsát. Lahvičky jsem nekupovala a kojení nešlo, takže jsme taky dokupovali :zed:, ta lahvička se taky neztratí, využiješ ji i třeba později na čajík nebo vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8598
1.7.13 15:55

Odsavačku jsem měla tu obyč z lékárny, ale stejně jsem pak kupovala na vysavač, to je boží vynález. Lahvičku zbytečně nekupuj, pokud nemášlékárnu 10km, tak se dá dokoupit při procházce, poslat manžela. Měl jsem avent a docela ho doporučuju, kulaté dudlíky, nebo tomy tee pee či jak se to píše, ale ten stojí ranec. Malej si na lahev poměrně dlouho a těžko zvykal, kozenka byla holt kozenka :-) ale odsavajdu kup, klidně tu vysavačovou, s první rýmou pro ni stejně půjdeš, já tu klasickou prostě neufuním :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
1.7.13 16:10

Určitě kup obojí. Ve dvanáct v noci, s řvoucím dítětem se neoplatí čekat až seženete lékárnu. A doporučuji mít i nějaký vzoreček UM dá se koupit v DM (bohužel jen Nutrilon stojí asi 14Kč)nebo někde v lékárně získat vzorek zdarma. I když jsem kojila. Nastala laktační krize nebo co a byla jsem ráda, že mám po čem sáhnout. Naštěstí se to umoudřilo a rozkojili jsme se, ale pro zichr :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
1.7.13 16:49

Lahvičky ani odsávačku jsem neměla nachystanou a ani jsem ji dlouho nepotřebovala (ani u jedné dcery)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
1.7.13 17:04

Já měla koupené dvě lahvičky MAM, ty samosterilizační. Věděla jsem, že kojit nejspíš nebudu. A odsávačku jsme měli koupenou tu obyčejnou, šlo to blbě, takže cca po 14 dnech hurá pro odsávačku na vysavač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat