Odsávačka mléka-pístová, ruční?

483
6.8.04 21:04

Odsavacka mleka-pistova,rucni,...?

Ahoj,

vim, ze uz tu byly diskuze tykajici se odsavacek, ale odpoved na moji otazku sem nenasla.
Jak vlastne funguje pistova odsavacka? Jaka je v porovnani s rucni balonkovou?
Maminky, co pouzivate odsavacku Avent, cekam, ze potvrdite, ze je vyborna. Snazim se ale najit levnejsi, ale take dobrou variantu k te za cca 1800 Kc.

Moc dekuji predem vsem maminkam, ktere maji zkusenost s levnejsi odsavackou za poslani odpovedi.

Mnoho letni pohody 8)
Evcza + Oliver 26tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
6.8.04 21:41

Evczo, Měla jsem možnost vyzkoušet v porodnici elektrickou odsávačku od firmy Medela a musím říct, že je úžasná. Ani se mi nechtělo domů z porodnice při představě, že budu mlíko doma odstříkávat ručne. Koupila jsem si odsávačku obyčejnou, pístovou, protože na elektrickou jsem prostě neměla. Jsem ráda, že jsem na ni neměla. Během týdne se tvorba mléka srovnala a já jsem už nepotřebovala ani tu pístovou. Rozdíl mezi nimi je v tom, že elektrická odsávačka funguje doslova jako dojička a pístová odsávačka prostě bradavku natahuje, dokud nepovolíš tah za píst. Ruční odsávání pístovou odsávačkou je na rozdíl od elektrické bolestivé, nakonec jsem ji odložila a nepoužívám ji, dokud bylo potřeba, odstříkávala jsem ručně, klasicky. Ta balonková ně něco mezi nimi, zkoušela jsem ji při synovi před 5 lety. I cenově je mezi pístovou a elektrickou. Musím z vlastní zkušenosti říct, že tvorba mléka, i když to tak na začátku nevypadá, se srovná podle potřeb miminka během asi 6-7 dnů, drahá odsávačka je opavdu luxus na pár dnů. Jestli budeš mít zájem pístovou odsávačku ti klidně pošlu, použila jsem ji asi 5×, kdyžtak mi napiš soukromou zprávu. Samozřejmě, pokud budeš odstříkávat mléko proto, že od mimča budeš odcházet na delší dobu, můžu říct, že v takovém případě bych se vůbec nerozmýšlela a koupila elektrickou. Je to bezbolestné (nevím jak u Aventu, ale u Medely jde nastavit intenzita sání), rychlé a pohodlné.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
830
6.8.04 23:35

Ahoj Evczo,

Taky se mi tvorba mléka ustálila, při prvním dítku asi po 14 dnech, při druhém asi jak píše Radka, mnohem rychleji. Samozřejmě v porodnici jsem byla ráda, že jsem ji mohla použít (pístovou), ale doma to bylo asi za 5 dní v pořádku.

Užij si bříško, ahoj Katka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.8.04 20:45

Taky jsem používala pístovou ruční Novababy za nějakých 200,–Kč od 3. dne po porodu, a pak ještě doma asi do 3 týdnu, bylo to někdy i dost bolestivé a těch 50 ml mléka za nějakých i 40 minut stálo zato, pak manžel rozhodl, že se zainvestuje do odsávačky od Aventu, kdy cena byla na netu kolem 1990,–Kč, stejně tak i cena byla v lékarnách. Ovšem jak ji chtěl koupit nikde nebyla, objel několik lékaren, zjišťoval konečné prodejce od dovozce do ČR - na objednávku do 3 dnů, pak ale na ni ve stejný den náhodně natrefil v prodejně s dětským zbožím a tam ji koupil za 1340,–Kč, ano za 1340,–Kč a za novou. To jenom aby jste věděly kolik mají v lékarně rabat i na takovém zboží…ale rodičovská je již přes 3.500,–Kč, tak proč bychom my"zbohatlíci" nemohli platit do kapes lékarníků … ( a to neuvažuji o tom, že by prodejce v dětském zboží to prodával bez zisku )
Jinak odsávačka AVENT úplně skvělá, ve srovnání s pístovou Novababy nesrovatelná, co do rychlosti odsatého mléka a pohodlí, ale hlavně bezbolestivost. 100 ml odsaju už za 15 minut. Vřele doporučuji. Nyní v 6 týdnech již se malá chytla konečně k prsu sama a odsávám jen přebytky. Teď spíš řeším uskladňovaní mléka-zamražování.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.8.04 23:07

Reaguji na poslední bezejmenný příspěvek k odsávačkám. Docela by mě totiž zajímalo, v kterém obchodě jsi koupila tak levnou odsávačku od Aventu. Já ji v lékárně (bez problémů) sehnala za 1886,–. Chtěla bych dokoupit ještě nějaké větší lahvičky a další doplňky, tak mě zajímá, kde je to nejlevnější.
Mimochodem jsem s odsávačkou od Aventu velmi spokojena. 120 ml odstříkám vpohodě za 10 min. Předtím jsem zkoušela odsávat balónkovou odsávačkou od Chicca, kterou jsem dostala od sestry, ale bylo to zdlouhavé, docela nepříjemné a nepohodlné. Jsem ráda, že mám už tu od Aventu.
Olča a Honzík (18.5.04)

• Nahlásit
  • Citovat
850
9.8.04 12:48

Ahoj holky,

chtěla bych se požádat zkušené maminy, které odsávačky opravdu využily, jestli by jukly na http://www.medela.cz/katalog.php?… a poradily nám nezkušeným, kterou odsávačku by si z oné nabídky vybraly a proč.

Díky moc. Lucie + Slimáček (33+3)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
9.8.04 13:29

Mini Electric? ? elektrická odsávačka Komfortní elektrická odsávačka pro použití doma i na cestách. Jediná plně automatická odsávačka pro odsávání z jednoho prsu napájená baterií nebo sítí. Efektivní odsávání mléka podporuje tvorbu mléka. Doplněno síťovým adaptérem. Mini Electric? byla mnohými renomovanými baby magazíny oceněna jako Nejlepší Bateriová odsávačka. 

Luco, tuhle jsem používala já v porodnici s maximální spokokeností. Myslím že pro běžnou potřebu - když třeba občas potřebuješ aby mléko dal miminku tatínek nebo někdo jiný, úplně stačí. Není nijak extrémně drahá, pokud ji opravdu využiješ. Jenomže to všechno poznáš až ve chvíli kdy už budeš mít miminko a také jestli budeš mít dost mléka. Myslím si, že nákup elektrické odsávačky předem je dost sázka do loterie.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.8.04 22:40

Ahoj, také jsem řešila problém, jakou si pořídit odsávačku mléka. Potřebuji být občas mimo domov a musím odstříkat mléko. Koupila jsem si odsávačku Medela Harmony cena 997 Kč v lékárně a jsem s ní velice spokojená. Uvažovala jsem o koupi odsávačky od Aventu, ale přišla mi dost drahá, navíc jsem ji nesehnala samostatně, pouze v kompletu se 4 lahvemi s novorozeneckými dudlíky a já potřebuji už ty větší. Myslím, že Medela je s Aventem srovnatelná co do kvality odsávání, je to rychlé a naprosto bez bolesti. Mléko uchovávám ve speciálních sáčcích, ty jsou od Aventu 20 ks + 10 svorek stojí okolo 200 Kč. V ledničce vydrží 24 hodin, v mrazáku 3 měsíce. Nemělo by se ohřívat v mikrovlnce, i když mi není jasné proč.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.8.04 15:50

Levnější jsem viděla na www.oskarek.cz. Měli je tam od více firem pístové, s balonkem i takové ty podobné Aventu.

• Nahlásit
  • Citovat
3
10.8.04 16:05

Mateřské mléko se nesmí ohřívat v mikrovlnce, protože tím ztrácí všechny důležité látky pro mimčo. A jinak na tom Oskarkovi jsem tu odsávačku taky viděla je myslím od Canpolu a stojí něco pod 1000,–, ale mají jich tam víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
11.8.04 12:49

Ahoj holky,

díky za vaše reakce!
Taky jsem přemýšlela nad Harmony nebo De luxe. Tu elektrickou bych si koupila asi jen v případě největší nutnosti, i když nepochybuji, že musí být skvělá!
No, opět budu jednat operativně a počkám s tím asi až na „potom“ :D .

Díky.

Lucie +Slimáček (33+5)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.10.04 23:46

Ahoj,
asi Tě moc nepotěším, také jsem si koupila pístovou odsávačku. Vyhazovat tolik peněz za Avent jsem nemohla (šidítka a lahvičky však doporučuji výhradně této značky) a k balonkové nemám z hygienického hlediska důvěru.
Z počátku jsem ji nemohla používat díky trhlinkám, posléze jsem z ní měla oteklé bradavky a modřinky. Zdálo se mi, že to s ní jde spíš pomalu a tak to vždycky dopadlo tak, že jsem píst vyndala a mléko do skleničky raději odstříkala. Dnes si myslím, že to byla vyhozená stovka.
Přeji hodně štěstí a mlíčka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.10.04 00:27

Odsavacka

Taky musim chvalit odsavacku od Aventu. Na rozdil od pistove to s ni vubec neboli. Vubec cely system Avent nema chybu. Doporucovala bych si ji koupit z druhe ruky cca za polovinu. Ja tu svoji pouzivala ani ne mesic a pak ji prodala.

• Nahlásit
  • Citovat
lisa2
11.10.04 12:40

My máme pístovou-ted už kojím jen v noci, protože se malej ve dne nenechá, takže přes den odstříkávám. Dělám to ale tak,že nejdřív trošku odstříkám ručně, a když se spustí mlíčko, co nejšetrněji odsaji odsávačkou-v této fázi je to rychlejší,no a pak ještě dostříkám také ručně,takže je už víceméně vedlejší,ale užívám ji. 1800 jsem opravdu neměla nazbyt a nepřijde mi to jako nutné-z vlastní zkušenosti vidím,že odsávačka stejně neodsaje vše-víc odtříkám ručně.lisa

• Nahlásit
  • Citovat
2237
11.10.04 13:21

Ahojky maminy kojící, naší malou kojím i přes to ,že jí je už skoro 27.měs. ,odsávat jsem v začátku musela a pak ještě když jsme začali s příkrmy.Ještě když jsem byla těhule jsem si koupila odsávačku zn.MEDELA (švýcarská) ,je to pístová odsávačka a je super.V té době jsem neměla o Aventu potuchy ,ale službu splnila P.C. byla 370,–kč a já ji koupila v bazárku za nějakých 80-90,–k už nevím přesně.Dnes už neodsáváme stačí malá vše vypít. A ještě co s odstříkaným mlékem,mám kamarádku která v té době měla 1,5 roku dvojčata částečně je kojila ,ale byla mi vděčná za každou kapku ,tak jsem to zmrazila a až toho bylo kolem 2-3 litrů ,tak jsem ji to zavezla.Jo jinak odstříkané mléko jsem mrazila někdy v krabičkách od šumivých vitamínů jindy do jiných plastových lahviček např. od actimelu kdysi měly i plastové vršky-vyvařila jsem je a bylo. Příjemné kojení aodsávání !!!Anna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama