Reklama

Odsávačka na vysavač - jak odsát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 261 příspěvků 28.09.18 13:33
odsávačka na vysavač - jak odsát

Ahoj, poradí mi prosím někdo jak odsávat rýmu odsavačkou na vysavač? dcera má rýmu, trubičku jí dám k nosu, ale nic neodsaji. Strkáte trubičku do nosu nebo ji přikládáte k nosu? teče rýma hned nebo čekáte až se to „vytáhne“ a pak už to teče? poradíte prosím jak na rýmu u 10 měsíčního dítěte?

Reklama

Reakce:

Sůvička80
Stálice 85 příspěvků 28.09.18 13:35

Strkali jsme do nosu,co jen to šlo ( ono to stejně moc daleko nejde :mrgreen: ) a pohybují trubičkou v nose.

Kriss Tina
Kelišová 5038 příspěvků 28.09.18 13:36

Strkala jsem kousek do nosu, pokud nic neteklo tak sem to nejdřív pořádně prokapala kapkama do nosu, aby se to uvolnilo.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 62 inzerátů 28.09.18 13:38

A lux na plný kule.

aduska912
Kecalka 261 příspěvků 28.09.18 13:39

prokapat nos si vůbec nenechá,nastane šílenej řev a mlátí sebou,a nemůžu jí tím nějak ublížit?máme docela silný vysavač

Tejule
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 28.09.18 13:40

Prostě úplně jednoduše, dám vysavač na nejmenší výkon a otevřu horní větrání, přidělam tam odsávačku, zkusím zda táhne, táhne, tak dítě buď svazu do pleny, nebo mi ho manžel chytí a já dám tu trubičku do nosu kam to jde, hluboko to nejde je tlustá, takže na kraj nosu a odsavam, vždy to třeba na chvíli dám pryč ať se uvolní podtlak a znovu - ale ne zas moc dlouho cca 15-20 s jednu dírku, pokud rýma úplně neteče a je znát, že je zaflusana cca 5 min před odsatim striknu sterimar ať to zvlhci apo odsati kapky vhodné pro děti. Můžeš být v klidu fakt tím nemůžeš vůbec nic udělat,jeb ulevit… Já si tu odsávačku nemůžu vynachválit…

Tejule
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 28.09.18 13:43
@aduska912 píše:
prokapat nos si vůbec nenechá,nastane šílenej řev a mlátí sebou,a nemůžu jí tím nějak ublížit?máme docela silný vysavač

Jo to bude řvát, u kapani, u odsavani, u vseho co není úplně příjemné, musí ti ji někdo prostě na silu chytit, nebo si ji svaz, nemůžeš být v tedle situacích uzkostna, musíš to brát tak, že tím ji pomahas a nedá se jí to vysvětlit… Pokud todle nezvladnes, myslí na to, že může dostat zánět středního ucha, může se jí to dostat do dutin a to pak si teprve užiješ a hlavně i ona…

lafelay
Stálice 63 příspěvků 28.09.18 13:45

Neboj, ono ji to neublizi ani kdyz trubicku kousek poposunes a navic saje porad stejnou silou, i kdyz je vysavac na plno, nebo na nejnizsi vykon. Mam to vyzkousene na sobe :D

Verpa5
Kecalka 226 příspěvků 28.09.18 13:47

Nastříkám mořskou vodu, chvilinku počkám a pak odsaju tak že nasunu ten kousíček co jde do nosu. Někdy to jde hned, někdy to vteřinku trvá…

susan86
Kecalka 103 příspěvků 28.09.18 13:52

Na desetiměsíční děti už jsem si i „klekala“. Ručičky, nožičky mezi moje nohy, nedosedala jsem samozřejmě. Většinu dne jsem s nimi byla sama a jinak se to nedá. Na syna klekám ještě teď ve dvou letech. Mořskou vodou ve spreji jsem jim stříkala do nosu. Doktorka mi řekla, že musím pořádně, dokud voda nepoteče z nosu. Hleny se tím rozpustí a jde to lépe odsát a sliznice se pročistí. Vždycky jsem se bála, že se to vrazí do ucha, takže jsem rýmu nepodceňovala a odsávala pořádně několikrát denně. Spotřeba mořské vody je u nás v sezóně pořád velká.

neta30
Povídálka 22 příspěvků 28.09.18 14:41

Tak jak psali ostatní, pořádně prostříkat mořskou vodou ve spreji, vysavač na nejnižší výkon, dát trubičku do nosu a odsát. Hlavně hodně provlhčit, ať jde lépe odsávání. No a dítě pořádně chytnout, případně zalehnout. Také mi malá u toho ječí, škrápe, kope a řve jak tur, ale jinak to nejde. Má 11 měsíců a s rýmou bojujeme už týden. Odsávat několikrát denně, zvlhčit vzduch (větrat!), ať se malé dobře dýchá

Svistice
Neúnavná pisatelka 17178 příspěvků 27 inzerátů 28.09.18 15:24

@aduska912 Střiknout do nosu Vincentku či mořskou vodu, strčit do nosní dírky a během odsávání měnit náklon odsavačky.

pokud máte novější lux s omezeným výkonem, tak ten tah nemusí být dostatečný. Také se velmi špatně či skoro vůbec nedá odsát tzv. zadní rýma.

REdit: A u takhle malého dítěte prostě „léčit“ násilím. Zalehnout, chytit ruce nohy, klidně za asistence další osoby. Teď to ještě jde, za 2-3 roky bude postatně silnější a chytřejší a už ho nezvládnete ani ve dvou.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >