Vysavačka, která odsává jen sliny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Liliana87
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.12.17 10:32
Odsavačka na vysavač odsává jen SLINY

Ahoj maminky,

moje malá (6 týdnů) odemne chytla asi rýmu. Špatně se jí dýchá nosem, sýpe a chrčí to v ní jako by měla částečně nosík ucpaný.

Vysavačka do pusy nic nevytáhla a tak jsem koupila vysavačku na lux NOSÁTKO.

Ta sice něco vytáhne, ale malá chrčí dál a mám pocit, že jí to vůbec nepomohlo. Před odsátím jí stříkám Vincentku pro miminka.

Když jsem teď po třech dnech zkoumala to co se vysálo tak to dle mě nejsou nudle, ale SLINY 8o.

Když jí odsávám tak se začne dávit a odkašlávat, protože jí asi dráždí jak ty sliny putují do nosu a do odsavačky.

Když chvilku leží rovně ( na přebalováku) tak se začne dávit až ublinkne sliny někdy i s trochou mlíka ( je od narození na UM).

Zítra jdeme sice na pravidelnou kontrolu k pediatrovi, ale zajímá mě jestli nemáte některá podobnou zkušenost. Já teda nevim jestli má rýmu nebo nějakou nadměrnou tvorbu sliny nebo snad obojí. A hlavně jak ji pomoci.:-(
(Do nosíku pro ni mám ještě Nasivin pro mimi)

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 04.12.17 10:43

Tys měla nudle 3 dny v odsávačce?? Někdy se mi stalo, že jsem nudle nevyndala, ale třeba jen hodinu :mrgreen:, ony zvodovatěly, že to jako slinty vypadalo. Hleny dítě i polyká (když mu nejdou nosem), a pak je mlže i ublinknout, žádné drama. Já když mám rýmu, tak taky nikdy nevysmrkám všechno a pořád mám pocit, že by to ještě chtělo. Tím bych si vysvětlila to chrčení dítěte.

Verunecka289
Závislačka 3300 příspěvků 04.12.17 10:53

Sliny to určitě nevysálo, to je blbost. Podle mě má zadní rýmu, proto chrčí a odsávačka toho moc nevytáhla :nevim: Jinak dobrej je Sterimar :palec:

Alyss1
Závislačka 2750 příspěvků 6 inzerátů 04.12.17 11:17

Pokud toho odsavačka moc nevysaje, je rýma zadní. tedy odsavačka vysaje jen trochu co je v nosíku - to je trocha rýmy, a zbytek je zadní. ta vysát nejde resp těžce. takže pokud chcčí a moc nevysaješ _: tak zaprvé jak dlouho vysáváš? chce to chvíli vydržet aby se rýma uvolnila. ne šup šup a je hotovo.

za druhé odsávat správně : někde jsem měla letáček, nemohu teď najít. ale jde o to že odsaješ aby byl volný nos. pak stříkneš vincentku, mořskou vodu nebo tak. chvíli necháš působit a znovu odsaješ co se uvolnilo. pak stříkneš nasivin nebo tak, zase čekáš a odsaješ potřetí.

a taky tu rýmu musíš zkapanit : hodně pít, vlhký vzduch, zvýšená hlavička.

Alyss1
Závislačka 2750 příspěvků 6 inzerátů 04.12.17 11:22

Jo tak čtu že je miminu 6 týdnů. tak pozor, to vůbec nemusí být rýma!!! některá malá miminka takhle chrčí. je to kombinace mlíka a anatomie dýchacích cest a nic to není!!!

Liliana87
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.12.17 17:16

@Hadumi

Ne :lol: neměla jsem tam nudle tři dny… ale teprve teď po třech dnech odsávání jsem na ty “nudle” sáhla a nejsou to lepivý nudle ale sliny.

Liliana87
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.12.17 17:22

@Alyss1

V nosíku nic nemá… kdybych tam předtím nestříkla tu vincentku tak asi nevysaju vůbec nic.

K té tvé druhé odpovědi: děje se jí to od pátku přece kdyby to bylo to co říkáš měla by to snad už i dřív.

Jinak vlhko doma máme a spí teď ve sklonu 30 stupnů ( mam půjčenou tu nemocniční postýlku).

No snad doktorka zítra řekne co to je, už jsem z toho jejího dávení zoufalá :roll:.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Rozvod Vondráčkové a Plekance: Jak číst vztahovou válku a k čemu schyluje

Je to jen pár hodin, co Tomáš Plekanec zveřejnil své prohlášení na Facebooku,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama