Odsávání, krmení a buzení

104
16.7.15 15:48

Odsávání, krmení a buzení

Ahojda, je nám 6 týdnů. Nekojím, odsávám 7× denně (2×11min) kolem 130ml MM (zatim) Pije 600-700ml denně. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti:

1. Když bych odsávala třeba jen 5×, v delších intervalech, začne mléka ubývat nebo se udrží denní množství, které odsávám teď?
  2. Lahvičkou s MM se krmí v pravidelných intervalech (např. po 3hod) nebo jak si řekne? Nějaký režim?
  3. A co v noci? Do teď jsem budila, takže nevim jak vydrží spát. Když budu třeba ve 2hod odsávat - zrovna si ji vzbudit nebo počkat na řev :)

Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5383
16.7.15 16:00

@Leha82 Tak předně u takto malého dítěte bych se snažila zapracovat na normálním kojení, s mnohaměsíčním odsáváním mám zkušenost a je to strašná otročina.
ad 1 Pravděpodobně ano, já musela kolem půl roku odsávat cca 15× denně, abych spotřebu syna pokryla. Ono je bohužel taky možné, že to postupně bude ubývat i takto, v šestinedělí ještě pracují hormony.
ad 2 Krmila jsem jak si řekl.
ad 3 Odsávala jsem tehdy, když se syn probudil, byla jsem pár dávek dopředu, takže jsem nakrmila a poté šla odsávat. Každopádně určitě minimálně jedno noční odsávání to chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
16.7.15 16:24

@Leha82

taky jsem musela odsávat!!! :cert: u dvojčat kluků, byli tak zvyklí z nemocnice a kojit už se mi je nedařilo naučit :,(

takže:

1, čím méně budeš odsávat, tím méně bude mlíčka

2, v nemocnici jsme krmili po třech hodinách, museli sme. Ale doma si udělej svůj systém, prostě podle mimi. U takhle malého, to ale ještě moc nejde, max po 4 hoďkách. Kdyžtak odstříkej a dej do lednice, popř. do mrazáku.

3, v noci prckové vydrží déle, musíš se synchronizot s prckem, určitě bych nebudila.

přeji hodně štěstí a pevné nervy!!! Já po půk roce už odsávačku nenáviděla!!! :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
16.7.15 16:27

@AliTad
souhlasím je to otročina!!! :zed: ale co pro mimi neudělat, že.

já měla vždy odsáto dopředu, takže sem krmila a pak odsávala. v noci sem vydržela max 5 hod, pak už mi prsa tekla 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2765
16.7.15 16:32

Odsávala jsem skoro rok. Kojila jsem do jeho 8 měsíců, pak mu vylezly zuby a totálně kojení odbojkotoval. Vydržela jsem to do jeho 20 měsíců.
Odsávala sem z obou prsou po 3-4 h.
Mohu se zeptat, proč nekojíte, když máte mléko?(nějaký zdravotní problém,…?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13526
16.7.15 17:07

Obdivuju ze jste vydrzeli odsavat, ja osavala parkrat kdyz jsme sli ven a nechavala jsem malyho s babickou a i to mi dalo dost zabrat, delat to nekolikrat denne bych asi nezvladala uz jenom, proto ze mi to desne dlouho trvalo :-D jinak se chci zeptat jak to budete delat kdyz mala bude chtit jist vic nez 7× denne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
16.7.15 18:44

Ahoj, a co zapracovat na kojení? Tvorba mléka se stimuluje hlavně dětskou pusinkou. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2762
16.7.15 19:05

Ahoj, synovi jsem odsavala sedm mesicu, s jednim ditetem to jde. V noci jsem cekala az se probudi, vetsinou se zacal tak nejak vrtet a fnukat nez se uplne probudil ohrala jsem odsate mm z lednice, vypil to a usnul. Ja si pak sedla k televizi a odsala a sla spat. Pres den jsem jela rezim po 3-4 hodinach, po nakrmeni jsem odsavala. Z kazdeho prsu 15 minut, mela jsem spis prebytky a hromadilo se mi mm v lednici. Davala jsem 150 ml na kg vahy ditete denne a rozdelila to do 6 davek. Psychicky mi vyhovovalo, ze jsem mela odsato v lednici, kdyby mel hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama