Odsavani mleka - vede ke zmensene tvorbe mleka?

2.4.07 13:54

Odsavani mleka - vede ke zmensene tvorbe mleka?

Ahoj. Mam doma 6 12denni miminko, a snazim se kojit. Maly ma ale casto problemy prisat se na bradavku, asi jsou male. Je ale take mozne ze ma potize proto ze porod byl s vakuovou pumpou i klestemi, a mozna doslo k pochroumani nejakych vaziv, posunuti neceho v celitech, omlouvam se nerozumim tomu, ale ve stredu mame termin u osteopata tak doufam ze nam rekne co a jak a pripadne pomuze.
Kazdopadne maly vzdy rozcilene hleda bradavku a kdyz se prisaje tak jen na moment a zase pusti a tak stale dokola. Mleko ale z bradavky tece. Dite se ale tim neuspesnym prisavanim hodne stresuje a breci, a krome toho se takhle nenakrmi.
Zkousela jsem to s kloboucky, na ty se prisaje hned, ale pripada mi ze je jen tak zuzla a sotva neco polyka.
Tak jsem si koupila pumpu od Medea, rucni,a odpumpovavam mleko, nechavam ho v lednici a hlavne v noci ho krmim timto ohratym mlekem.
To vypije vzdy vsechno.
Ale byla u nas na navsteve hebamme - neco jako porodni asistentka, a rikala mi ze pry mam zkouset za kazdou cenu prikladat, ze jinak o mleko prijdu, kdyz ho budu jen odpumpovavat.
Maly ztratil po porodu cca 60gr a jeste nenabyl sve porodni vahy.

Chci se zeptat co byste mi poradily. Mam ho krmit dal jen svym mlekem, nebo prikrmovat umelou vyzivou, a je pravda ze kdyz budu mleko odsavat a nebude ho sat z prsu, tak o mleko prijdu?
Popripade mam zkouset krmit pres ty kloboucky, a ktere tedy pouzit? Zkousela jsem od NUK silikovone, ale jsou pry hodne velke rikala ta hebamme, tak nevim.

Dekuji predem za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

234
2.4.07 14:05

Já měla jednu bradavku vpáčenou, malý se špatně přisával, mě to šíleně bolelo,a hlavně jsem v tom prsu ztrácela mléko.Pak jsem si koupila odsávačku, malého krmila z lahve a z toho druhého prsu.Zezačátku jsem odsála tak 20 ml a postupně se to zvyšovalo.teď jsem naprosto v pohodě, i z toho prsa v pohodě kojím, protože ta bradavka si zvykla být vytažená.Malý na to sílu neměl.Myslim že to uvidíš sama kolik mléka budeš mít, ale mě se tim častým odsáváním mléko vrátilo.myslim že je úplně jedno jestli kojíš nebo odsáváš.Snad je důležitý, aby bylo mimi napapané.Někdo taky tvrdí že jak naučíš dítě z flašky, už z prsu nechce, ale my s tím problém neměli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zu
4347
2.4.07 14:05

Marge,
super stránky o tomhle jsou www.kojeni.net
Tam i pohledej v databázi otázek a odpovědí.
Já Ti poradit neumím, ale když jen odsáváš, často pak mlíka postupně ubývá.Ale jak u koho.
Držím vám oběma pěsti,
Zu

Ještě vidím,co napsala Juka - jak říkám - různé holky Ti tu budou psát různě - já teda problém s flaškou měla - pak už prso nechtěla(měla jsem avent),takže stříkačkou.
Ale vy ten problém mít nemusíte, to je jasné.
Jo a než mimo zesílí, tak odsávat,pak už bude třeba cucat sám.
A kloboučky prý taky moc nezvyšují tvorbu - ale raději s nimi než vůbec.

Ale opravdu zkus zajít na ty stránky viz výše!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.07 14:09

Dekuju za odpovedi, ja se snazim pres den kojit normalne, ale jde to cim dal hur.
yuka, pouzivala jsi elektrickou pumpu nebo rucni? mozna ta elekticka by byla lepsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zu
4347
2.4.07 14:12

S dovolením Ti odpovím taky - elektrická věrněji napodobuje mimko a nenadřeš se, ale třeba já jsem si připadala jako kravička napojená na dojení a to mi nedělalo vůůbec dobře(jsem prdlá,co?),
takže mi vyhovovala ruční maximálně - a to jsem odsávala po každém koju 20-30 minut několik týdnů!
Zu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.07 14:18

zu, ten pocit kravicky znam, mam to dokonce i u te rucni pumpy :D
mozna koupim elektrickou, nebo si ji vypujcim v lekarne a uvidim co mi lepe vyhovuje

jeste jednou diky za rady, pomohlo mi to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.4.07 16:07

Ahoj maminy,
jestli můžu přispět svojí zkušeností do debaty, doporučuji zkoušet kojit za každou cenu. Vím, o čem mluvím. Vzdala jsem kojení velice záhy, můj prcek byl nedonošený a sací reflex neměl nic moc. Tak jsem začala odsávat s tím, že až se trošku pochlapí a hlad ho donutí,vrátíme se ke kojení. Ale skončili jsme u té odsávačky. Půl roku. Která mamina to nezažila, nepochopí, jak je to strašná ztráta času a jak moc to omezuje. Dítě dnes nakojíš kdekoliv a nikdo se nepohoršuje, ale vyndáš někde v restauraci odsávačku??? Půjdeš na procházku a budeš mléko někde ohřívat??? Atd atd… V noci , když malý po krmení usnul, místo abych padla taky, šla jsem odsávat, pak odsávačku umýt, strčit do strelilizátoru… Vypadá to, že jsou to prkotiny, ale postupem času to mooooc vyčerpává. Fyzicky, ale hodně i psychicky. A navíc, mléka samosebou ubývalo, od šesti týdnů jsem musela pikrmovat. A to jsem zezačátku měla tolik mléka, že jsem ho vylévala…
Takže fakt to zkus. Není to jen ideální pro dítě ale i pro maminku.
Držím palečky, ať dopadneš líp, než já!
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
234
3.4.07 16:01

Měla jsem ruční odsávačku od aventu.Asi je to teda vážně u každého mimča jiné, ale já bych bez odsávačky o mléko přišla.Teď normálně kojim.Ale je fakt že Filípkovi je jedno jestli pije z flašky nebo z prsu, už mu i na noc dávám Nutrilon a taky mu to nevadí.V pohodě se vrátí k prsu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
3.4.07 16:04

myslim že je pořád lepší odsávat, i když to samozřejmě zabere víc času,než to vzdát a začít krmit umělou výživou.a když to mimčo nevytáhne,tak je to ještě o zánět.I když to pak má z flašky, pořád je to mateřské mléko.Přeju ať se to srovná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3470
4.4.07 12:29

marge,hlavne se nestresuj.my jsme meli od zacatku problem s tim,ze maly u prsa spal,jak jsem ho oddelala rval a mel hlad,ale pak zase usnul,no des.tak jsem proste odsavala a davala mu to z flasky.jednu dobu jsem jenom odsavala a skoro nekojila.vetsinou jsem ho ale aspon jednou denne prilozila pro ten kontakt,ale nekdy ani to ne.ted uz je vetsi,tak ho kojim casteji,uz u toho nespi,ale teprve ted poslednich par dnu se snazim ho vic kojit nez odsavat a jde to v pohode.jinak odsavacku vymyvam horkou vodou a sem tam,ale fakt zridka,ji vyvarim a nec se mu nestalo.
i touto technikou odsavani misto kojeni jsem produkovala tolik mlika,ze mam plny mrazak zamrazeneho mlika,ktere maly nestacil vypit a to ji opravdu hodne.ve 3,5 mesicich vazi 7,60kg.ted se to trosku snizilo,ale porad nam vecer zustava nevypite mliko

takze marge,bud v klidu,udelej si to tak,aby vam to vyhovovalo a nestresuj se.tchyne mi taky porad rikala,jak tim o mliko prijdu a nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
6.4.07 11:27

přidávám se ke Katce. Taky odsávám, protože malá si ode mne málo vypije. Odsává tak 6× denně. Nejdřív jsem měla málo mléka, takže jsem odsávala jenom ruční ods. Avent. Elektr. to šlo moc špatně. Pila jsem denně litry melty a během týdne se mi množství mléka začalo zvyšovat. Nyní už odsávám jenom elektrickou odsávačkou . Za necelých 10 minut odsaji cca 150-180ml, takže mléka mám dost. Tak 2× -4× denně přiložím malou k prsu, ale stejně si za cca 20-30 minut ode mne vytáhne max. 50 ml. Odsávačku taky občas vyvařím, jinak ji po každém odsávání pořádne umyji horkou vodou. Moje doktorka říkala, že to tak stačí, že se nemá nic přehánět. Jinak, když někam s malou jdeme, tak beru mlíčku sebou + termosku s horkou vodou a mlíčko tam zahřeji (poradila mi to tady jedna maminka. Odsávačku beru taky raději sebou a vždycky se najde nějaké místo, kde můžu mlíčko odsát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.07 17:47

jeste jednou dik za vsechny tipy.
katko1110, presne tohle maly dela nekdy taky, usne u kojeni, pak ho jeste musim zvednout aby si odrihl, to se nastve, probudi se, zjisti ze ma jeste hlad, zacne plakat, zase prilozim, jak je rozcileny tak to chvili trva nez se prisaje, jak se prisaje, chvili pije a usne, pak zase zvedat k odkrknuti, nastve se, probudi se, breci, zase prilozit atd :D
ja jsem prvni tydny po navratu z porodnice kojila v leze a tim to bylo jeste horsi s usinanim. ted kojim v sede a je to lepsi. ale na noc stejne pumpuju a davam mu mlicko z lahvicky, na ten sahodlouhy ritual bych nemela v noci silu, protoze to pak neustale usinam i ja.
jinak musim rict ze po druhem tydnu, kdy pry byva mlecna krize, mam ted mleka vic, takze zatim nemusim prikrmovat umelou vyzivou, a snazim se pres den prikladat, s trochou trpelivosti to jde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama