Odsávání + UM mléko, ohřev vody 40st.

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 08:51
Odsávání + UM mléko, ohřev vody 40st.

Ahoj maminky, miminku jsou tři týdny, prosím poraďte, svého mléka mám málo, a jsme na příkrmu už z porodnice, odsávám + dávám umělé Nutrilon1. Když celou noc neodsaji, tak mám ráno 40 ml pak za další dvě hodiny nic, a teprve až to další odsávání třeba 30 ml, nebo 20 ml, pak zase nic neodsaji a takhle pořád dokola, sedím pořád jen u odsávačky, pak řeším to ohřívání te vody na 40 stupňů, prevarenou kojeneckou vodu mám v termosce, a když pripravuji umělé mleko, tak to tu prelevam z jedné lahvičky do druhé, ochlazuji studenou vodou.. Nejhorší to je v noci, vůbec nevím jak to dělat, protože když prebalim, tak pak jednou rukou vše chystat a odměřovat, prelevat ochlazovat, v druhé ruce malého. Nechci aby brečel v postýlce než si to vše připravím, manžel je pak v práci úplně vyřízený a to nechci. Přijde mi že celý den nedělám nic jiného, než to že se probudí, prebalim, dám mu své odstrikane, pak to umělé, uspavam, pak odsati, no a je hodinka do dalšího krmení ????.. Děláte to takto i v noci nebo můžu v noci třeba neodsavat, když stejně nic neodsaji a nechat to na ráno, že aspoň něco ráno mám..  V noci se budime každé dvě, tři hodiny, a stolici nemáme každý den. Jak jste třeba odhaly ti stupně vody, nechci vyhazovat peníze za konvici se stupnema no.. Nejradši bych si koupila nějakou knížku, co třeba dělat s miminkem a tak, jak se o něj starat atd.. maminkou jsem poprvé tak nevím co s miminkem a tak, pořád jen ležím v mobilu a čtu různé informace, kurz u nás žádný není.. Vím že teď je malinký jen leží, kaka, a pije ???? ale stejně…, jako že jsem už máma a tak si poraď, ale když je to vše poprvé tak člověk moc neví.. Chci pro něj to nejlepší :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 7872 příspěvků 29.01.19 09:00

V noci bych neodsavala, aspoň ráno budeš mít víc mlika. Já odměřovala stupně podle pocitu, buď sem si to kápla na predlokti nebo to rovnou ochutnala, zas to nemusí mít přesně 40 stupňů, jenom aby to nebylo studené a nebo si mimčo naopak nespalilo pusu. Když sem chvátala a nechtela vodu převařovat tak sem ji nalila do lahvičky a strčila půl minuty do mikrovlnky.

janickaIII
Závislačka 3208 příspěvků 29.01.19 09:04

Mela jsem to presne jak ty. Prvni tydny jsem odsavala i v noci, ale to se nedalo. Nejlepsi by bylo abys neodsavala a miminko prilozila k prsu a zbytek mu dala um. Ja maleho po kojeni vazila a podle toho jsem pripravila mnoustvi um. Ale pak se nechtel maly prisat nebi nesal, tak jsem zkoncila u odsavani. A odsavala jsem naposledy kolem pulnoci a pak rano kolem 5-6. Ono se pry pres noc tvori nejvic mleka. A ani bylo to na prd cely den jsem nedelala nic jineho. Bohuzel rada je opravdu asi jen ta, ze je dobre prikladat miminko k prsu. A nebo pak prejit plne na um. Ohledne teploty je dobre si poridit onrivacku, ta ti mleko ohreje na pozadovanou teplotu. Hodi se pak i pro prikrmy. A nebo si porid bezdotyvy teplomer a tim zmer teplotu vody.

marka123
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 29.01.19 09:09

Timto zpusobem za chvili o mleko stejne prijdete, takze je treba rict si, jestli vam to za to stoji. Nekojite vubec? Jen odsavate? U prvni dcery, jsem to zazila, mleka malo, prikrm od porodnice, kolotoc kojeni,odsava­ni,dokrmu strikackou. I v noci jsem si davala budika co tri hodiny na odsavani. Takto jsem to delala 8 tydnu az jsem byla psychicky na dne a zustala jen u UM. U druhe dcery jsem si rekla, ze bud laktace nabehne sama nebo ne. Nenabehla ani treti den tak je mimi od porodnice uz s flaskou. A je to mnohem jednodušší. Vim co to je, ten dnesni tlak. Kojit,kojit, nic lepsiho neni…ale vzdy to bohuzel nejde. Takze bud se zkusit jeste rozkojit, jit k laktacni poradkyni,nebo prejit na UM ,tak jak to delate ted to neni dlouhodobe urzitelne.

Jak chystam UM: mam v jedne flasce/sklenici prevarenou vodu studenou, pak si naleju do flasky vetsinu studene a doleju jen trochu horke, tak to namixuju a nemusim ochlazovat. Teplotu zkousim na zapesti nebo
Malickem.

chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 09:10

Já bych se vykašlala na celé odsávání. Normálně nakoj a pak, když bude mít ještě hlad, udělej trochu UM. Pokud jen odsavas, nikdy se ti ta tvorba mlíka nemůže zvednout, na to je potřeba dítě u prsa. Já jsem nikdy neodsala víc jak 20 ml, ale dítě si vytáhlo, kolik potrebovalo, čili určitě mnohem víc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 09:11
@janickaIII píše:
Mela jsem to presne jak ty. Prvni tydny jsem odsavala i v noci, ale to se nedalo. Nejlepsi by bylo abys neodsavala a miminko prilozila k prsu a zbytek mu dala um. Ja maleho po kojeni vazila a podle toho jsem pripravila mnoustvi um. Ale pak se nechtel maly prisat nebi nesal, tak jsem zkoncila u odsavani. A odsavala jsem naposledy kolem pulnoci a pak rano kolem 5-6. Ono se pry pres noc tvori nejvic mleka. A ani bylo to na prd cely den jsem nedelala nic jineho. Bohuzel rada je opravdu asi jen ta, ze je dobre prikladat miminko k prsu. A nebo pak prejit plne na um. Ohledne teploty je dobre si poridit onrivacku, ta ti mleko ohreje na pozadovanou teplotu. Hodi se pak i pro prikrmy. A nebo si porid bezdotyvy teplomer a tim zmer teplotu vody.

Ohrivacku máme :) Myslela jsem 40 stupňů vodu na přípravu toho um mléka, také to dělám podle pocitu, vždy dám do vody malicek a kdyz mě to nepálí a není to studené tak nasypu umělé mléko a připravím.. No budu odsavat dokud to půjde, každá kapička odeme dobrá :) Příkrmy jsou od 4 měsíce nebo od kdy? To jsou asi ty různé presnidavky z lékárny že? Musím si pořídit nějakou knížku jde se to všechno doctu co kdy jak :D :zed: :srdce:

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 29.01.19 09:19
@Anonymní píše:
Ohrivacku máme :) Myslela jsem 40 stupňů vodu na přípravu toho um mléka, také to dělám podle pocitu, vždy dám do vody malicek a kdyz mě to nepálí a není to studené tak nasypu umělé mléko a připravím.. No budu odsavat dokud to půjde, každá kapička odeme dobrá :) Příkrmy jsou od 4 měsíce nebo od kdy? To jsou asi ty různé presnidavky z lékárny že? Musím si pořídit nějakou knížku jde se to všechno doctu co kdy jak :D :zed: :srdce:

A proc neprikladas k prsu?

Kriss Tina
Echt Kelišová 7872 příspěvků 29.01.19 09:30
@Anonymní píše:
Ohrivacku máme :) Myslela jsem 40 stupňů vodu na přípravu toho um mléka, také to dělám podle pocitu, vždy dám do vody malicek a kdyz mě to nepálí a není to studené tak nasypu umělé mléko a připravím.. No budu odsavat dokud to půjde, každá kapička odeme dobrá :) Příkrmy jsou od 4 měsíce nebo od kdy? To jsou asi ty různé presnidavky z lékárny že? Musím si pořídit nějakou knížku jde se to všechno doctu co kdy jak :D :zed: :srdce:

Zaprvé lepší spokojená a odpočatá matka než pár kapek mléka. Zadruhé příkrmy jsou od ukončeného 4. měsíce, přesnídávkama bych fakt nezačínala, buďto jsou kupované zeleninové příkrmy, ale v tom začátku se stejně má začínat jedním druhem zeleniny, což si v klidu uděláš doma… Tohle bys měla spíš studovat než po nocích ze sebe dolovat za každou cenu každou kapku mléka ;)

janickaIII
Závislačka 3208 příspěvků 29.01.19 09:32
@Anonymní píše:

No ano vzdyt muzes dat do lavicky studenou vodu a tu lahvicku dat oak do ohrivacky ohrat na pozadovany stupen. Taje to dekam pocitove, nic nemerim. Priprmy muzes kouoit i v normalnich potravinach nebo varit sama, ale az od ukonceneho 4.,mesice. Ja mam treba knuzku Muj prvni rok zivota od Matouska, ale knih je spousta. Hodne informaci by ti mela rict i detska dr.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 29.01.19 09:35

Na celé odsávání bych se vyprdla, zkusila bych jen přikládat. Pokud to z nějakého důvodu nejde, vyprdla bych se na kojení a dávala jen UM. Stejně ti mléko v tomhle kolotoči nejspíš brzy zmizí… A když máš ohřívačku, tak není nic jednoduššího, než UM připravovat v ní, dle návodu a teplota by měla být přesná ;) Já to ze začátku dělala na noc i tak, že jsem si do ohřívačky připravila vodu, dala na tu udržovací teplotu a když byl hlad, tak jen smichala s UM a šlo se bastit :lol:

janickaIII
Závislačka 3208 příspěvků 29.01.19 09:35
@Kriss Tina píše:
Zaprvé lepší spokojená a odpočatá matka než pár kapek mléka. Zadruhé příkrmy jsou od ukončeného 4. měsíce, přesnídávkama bych fakt nezačínala, buďto jsou kupované zeleninové příkrmy, ale v tom začátku se stejně má začínat jedním druhem zeleniny, což si v klidu uděláš doma… Tohle bys měla spíš studovat než po nocích ze sebe dolovat za každou cenu každou kapku mléka ;)

Mozna me nektere maminky ukamenuji, ale naprosto souhlasim. Me dr rekla, ze pokud neodsaju dost aspon na celou jednu davku tak to nema smysl.

marka123
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 29.01.19 09:38

Informace je mozne zjistit z ruznych knih, internetu. Pediatra mi doporucovala webovky 1000dni.cz je tam podrobne info o prikrmech a i o kojeni, treba Vam to pomuze

MEduZKa35
Povídálka 44 příspěvků 29.01.19 09:40
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, miminku jsou tři týdny, prosím poraďte, svého mléka mám málo, a jsme na příkrmu už z porodnice, odsávám + dávám umělé Nutrilon1. Když celou noc neodsaji, tak mám ráno 40 ml pak za další dvě hodiny nic, a teprve až to další odsávání třeba 30 ml, nebo 20 ml, pak zase nic neodsaji a takhle pořád dokola, sedím pořád jen u odsávačky, pak řeším to ohřívání te vody na 40 stupňů, prevarenou kojeneckou vodu mám v termosce, a když pripravuji umělé mleko, tak to tu prelevam z jedné lahvičky do druhé, ochlazuji studenou vodou.. Nejhorší to je v noci, vůbec nevím jak to dělat, protože když prebalim, tak pak jednou rukou vše chystat a odměřovat, prelevat ochlazovat, v druhé ruce malého. Nechci aby brečel v postýlce než si to vše připravím, manžel je pak v práci úplně vyřízený a to nechci. Přijde mi že celý den nedělám nic jiného, než to že se probudí, prebalim, dám mu své odstrikane, pak to umělé, uspavam, pak odsati, no a je hodinka do dalšího krmení ????.. Děláte to takto i v noci nebo můžu v noci třeba neodsavat, když stejně nic neodsaji a nechat to na ráno, že aspoň něco ráno mám..  V noci se budime každé dvě, tři hodiny, a stolici nemáme každý den. Jak jste třeba odhaly ti stupně vody, nechci vyhazovat peníze za konvici se stupnema no.. Nejradši bych si koupila nějakou knížku, co třeba dělat s miminkem a tak, jak se o něj starat atd.. maminkou jsem poprvé tak nevím co s miminkem a tak, pořád jen ležím v mobilu a čtu různé informace, kurz u nás žádný není.. Vím že teď je malinký jen leží, kaka, a pije ???? ale stejně…, jako že jsem už máma a tak si poraď, ale když je to vše poprvé tak člověk moc neví.. Chci pro něj to nejlepší :srdce:

Já to mám úplně stejně jak píšeš, přebalit, mezitim dat vařit vodu, dolít studenou na tech 40 st( na to mereni doporucuju teplomer na caje, prodavaji v oxalisu)odmerit nutrilon,zaster­chat, dat espumisan, nakrmit a jak malá usne, odstrikat mleko. Musíme vydržet, jak budou příkrmy, bude líp :D

koblizeq
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 29.01.19 09:41

Ahoj, synovi zítra budou 3 měsíce a měli jsme to jako ty.Mam velký prsa a malej mi z prsou nic nevypil, na váze ubíral.začal maraton s odsavackou a dokrmovanim hipem.A zvládli sme To, malej pije jen moje mlíko. A krásně se mi rozběhla laktace.Odsavam i v noci, malej pije z lavičky 6× za den 150-180 ml a nádherně prospívá a v noci spí 8 hodin v kuse.Da se to s odsavacku zvládnout :)

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 29.01.19 09:44

A jeje další vymýt mozek ti.jak je každá kapka mléka dobrá :zed: ne nic ve zlem ale to ti za to jako stojí ten kolotoč? vždyť se z toho brzo zcvoknes ,pro mimco je určitě lepší klidná vyspana matka než 20ml mléka …jinak bych teda jako nakojila ,ono si z toho prsa vytáhne víc jak odsávačka a pak bych popřípadě udělala Sunar, mimochodem voda musí projít varem aby byla převařená , takže než půjdeš spát převař vodu ona do prvního krmení schladne a pak jen prihrej na cca 40 stupňů .

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >