Odsávat mléko během noci?

145
10.6.13 15:46

Odsávat mléko během noci?

Ahoj,

chtěla bych se poradit zda odsávat během noci, malé jsou teď 3 měsíce a noční kojení se zredukovalo na 1, někdy prospí celou noc, od 9.00 do 6.00 ráno, někdy se budí kolem 2.00/3.00 ráno na kojení. Během dne pije často, cca po 2 hodinách. Mám obavu, aby mi ty noční dlouhé přestávky neudělaly paseku v denním kojení a mlíčka se pořád tvořilo dost. Nejsem si jistá, zda se laktace dokáže takto sama upravit nebo je potřba mít větší pravidelnost.

Moc díky za rady.
Mx

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24620
10.6.13 15:49

Myslím, že ve třech měsících už to bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
10.6.13 15:54

Můžeš odsávat a dávat na mrazák pro případ, že bys třeba chtěla jít večer pryč, nebo až nastane (pokud nastane) růstový spurt. Ten právě bývá kolem 3m.
Jinak, pokud to tvoje prsa zvládají a nemáš nepříjemný pocit, nebo bolesti, není nutné odsávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
10.6.13 15:56

@MonMil Já jsem neodsávala a mléka jsem měla a mám dost, syn ve třech měsících taky spával celou noc, vzbudil se kolem páté na kojení a pak ještě chrněl. Pak mu začaly růst zuby a budil se každou hodinu, takže za mě - vyspi se a važ si toho, že dítě tak krásně spí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
10.6.13 15:58

Máme dva a půl měsíce a neodsávám… noční přestávky jsou 8 až 9 hodin… a v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
10.6.13 16:00

Malá e od narození budila v noci pouze jednou, a to cca kolem 5, někdy i šesté hod. neodsávala jsem. ale přes den jsem kojila co 2hod, ikdyž neřvala hlady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
10.6.13 16:01

@Pipet
@mocca

Děkuji za rady, no ráno jsou prsa trochu víc nalitý, ale malá to po tom nočním absťáku všechno vytáhne a najede na ten svůj 2-hodinový pitný režim :), takže potřebu vzloženě pro své pohodlí odsávat nemám. Spíš jsme měla obavy, aby se dlouhodobě nazačalo tvořit méně mléka přes den. Ale láska naše přibývá jak má a vzpadá u kojení spokojeně. Růstový spurt máme už 3× za sebou, naštěstí nám trvá jen asi 3 dny, a to je teda na prsu každou hodinu a já přes den kojím i 12×, a skoro přes den nespí, pak se to zase hned upraví, takže to docela zvládáme. Teď si počkáme na ten 6-ti měsíční ;)

Díky moc za rady, budu si teda v noci spokojeně chrupkat dál, abych byla čilá přes den. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
10.6.13 16:05

@michaela1808
Tomu rozumím, taky jí kojím aniž by brečela. To se mi snad stalo akorát, když během dne usnula na delší dobu, to se pak rovnou probudí hlady s muzikou a já už letím s připravenou mlíkárnou rychle utišit hlad…
Jak nám říkali v porodnici: To, že dítě brečí hlady je tím, že jste ve správný čas nerozpoznaly, že má hlad ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
10.6.13 16:08

@luji78
Jj, jsou to děti šikovný, že nechají maminky vyspat. Jsem ráda, že nebudu muset odsávat, ze začátku jsem musela i když se v noci co 3 hodiny budila, mlíka bylo až až a já mezi každým kojením seděla v kuchyni a pumpovala jako o život :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
10.6.13 16:12

@aiko24
Jo, to já si toho vážím a jsem sakra ráda, že nás nechá takhle v noci vyspat. Je mi jasný, že až budou růst zuby, tak si to užijeme. No, snad to nebude tak strašný. Budu si teď užívat každou minutku klidného nočního spánku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
10.6.13 16:51

Ve třech měsících se neboj. jednou jsem tady na miminu četla v poradně, kde se maminka ptala na to samé, že dlouhá pauza v noci nevadí, (pokud to není u úplně malého mimi), pokud je za den dostatečný počet kojení, myslím, že to bylo cca 6 za 24 hod, což určo splňuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
10.6.13 17:48

@MonMil Jo, já teda zapomněla dodat, že po té dlouhé noční pauze odsávám ráno jedno prso, druhý si vytáhne sama ;) Ale zatím jsou obě ráno vždycky hrozně plný, to by beruška nevytáhla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
28.6.13 17:47

Holky obnovuji diskuzi a řeším obdobnou věc. Malé budou 4měsíce a začala spát celou noc tzn. naposledy kojím kolem 19-19:30 hod pak ještě mezi 22-23hod odsávám do zásoby, malá spí až do 5-6hod. Po tak delší době mám prsa na prasknutí, ale malá je pak vypije. Přes den kojím po 1,5hod -2hod a tak mám stach aby mlíčka neubylo když v noci se jej tvoří nejvíce. Ještě přemýšlím zda není lepší odsávat něky v noci a jít brzo spát než čekat na to odsávání do pozdního večera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5435
28.6.13 17:57

To noční kojení/odsávání je prý důležité do 3. měsíce. Takže myslím, že můžeš snižovat množství odsátého, až to úplně vypustíš. Dělala bych to postupně, aby to pro prsa nebyl šok. Jinak nejlepší čas kvůli tvorbě mlíka je prý mezi jednou a druhou hodinou ráno, to aspoň říkali v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22308
28.6.13 18:08

@emma217 to záleží na tobě, jestli chceš jít pozdě spát nebo v noci kvůli tomu ještě vstávat… ve 4m. bych se o mléko už nebála, ale kdyby náhodou byl úbytek, tak prostě začneš častěji kojit/odsávat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat