Reklama

Odškodnění za úraz na školní akci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tereza.peci
Povídálka 11 příspěvků 07.02.18 16:46
Odškodnění za úraz na školní akci

Mám dotaz… Dcera si při vystoupení na školní akci (ples) zlomila nohu. Myslíte, že to je bráno jako normální školní úraz? Tudíž se na to vztahuje školní pojištění a můžeme žádat o odškodné?

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7206 příspěvků 07.02.18 17:10

@tereza.peci A ve skole ti rekli co?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18243 příspěvků 07.02.18 17:14

Těžko říct, spíš asi ne. V době školního vyučování se to zřejmě neodehrálo. Pokud by byl ples pořádaný školou a děti měly v té době pedagogický dozor - snad ano, ale zjistit to musíš ve škole.

Uživatel je onlineanonymni_prezdivka
Kecalka 359 příspěvků 07.02.18 17:20

Určitě ne. Ples není povinná školní akce, kde mají zodpovědnost učitelé, ale dobrovolná. I v případě, že ples pořádá škola, učitelé nemají za děti odpovědnost, pokud to není jasně upraveno něčím dalším.
Každopádně poradí pojišťovna i škola samotná, přinejhorším právník.

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 07.02.18 17:30
@anonymni_prez­divka píše:
Určitě ne. Ples není povinná školní akce, kde mají zodpovědnost učitelé, ale dobrovolná. I v případě, že ples pořádá škola, učitelé nemají za děti odpovědnost, pokud to není jasně upraveno něčím dalším.
Každopádně poradí pojišťovna i škola samotná, přinejhorším právník.

já to pochopila tak, že to jsou menší děcka, ktará na tom plese vystupovala. Pod dohledem učitele.

Uživatel je onlineanonymni_prezdivka
Kecalka 359 příspěvků 07.02.18 17:34

@vokishka a jo… pardon, to slovo vystoupení mi nějak uteklo… tak pokud bylo organizováno školou, tak snad…

Uživatel je onlinesmutná máma
Závislačka 4883 příspěvků 60 inzerátů 07.02.18 17:50

@tereza.peci je to základka? akce základky? pod dohledem ped. pracovníka?
mělo dítě popř. někde napsáno v žákovské, že bude vystupovat na akci - plese?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18243 příspěvků 07.02.18 17:59
@smutná máma píše:
@tereza.peci je to základka? akce základky? pod dohledem ped. pracovníka?
mělo dítě popř. někde napsáno v žákovské, že bude vystupovat na akci - plese?

Tak to je snad jasný, že když dítě vystupuje na plese (=večer), že jsou rodiče informováni a s účastí musí souhlasit.

Závislačka 4883 příspěvků 60 inzerátů 07.02.18 18:10

@hanka.br. já jsem nepochopila od zakladatelky, zda jde o MŠ, ZŠ či střed. školu. Základka je ze zákona pojištěná, MŠ ne…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18243 příspěvků 07.02.18 18:17
@smutná máma píše:
@hanka.br. já jsem nepochopila od zakladatelky, zda jde o MŠ, ZŠ či střed. školu. Základka je ze zákona pojištěná, MŠ ne…

Neumím si představit školkové děti, jak vystupují večer na plese pro dospělé s něčím, co nacvičily ve školce. Ty snad už tou dobou mají spát. Více informací nám zakladatelka bohužel neposkytla, takže těžko říct, co se vlastně stalo.

Závislačka 4883 příspěvků 60 inzerátů 07.02.18 19:24

@hanka.br. já jsem to udávala jako příklad, ale ty ty píšeš, že je jasný, že byli rodiče určitě informováni…
To je dost podst. věc, ta informovanost v ŽK či ne, podle toho totiž lze odvodit, zda je to akce pořádaná školou(nemyslím ten ples, ale to samotné vystoupení dětí).
Nevadí, už to více raději komentovat nebudu…Chtěla jsem zakladatelce pomoci, proto se vyptávala, neboť to v úvodu nebylo konkrétně popsané

tereza.peci
Povídálka 11 příspěvků 07.02.18 20:15

Dcera je už na střední. Zástupce řekl něco že jo, že to proplácí nebo něco takového. Tak uvidíme :) Děkuji

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >