Odsouzení ze strany rodičů

Anonymní
16.2.20 12:53

Odsouzení ze strany rodičů

Jdu se spíše vypsat a zajima mne, zda je zde někdo s podobnou zkušenosti. Jsem na holky, je mi 30,ziji v reg. partnerství, máme dítě. Mamka je ok, rodina partnerky úplně v pohodě, můj otec (s mamkou 20 let rozvedeny) mne nepřijal vůbec. Nevideli jsme se ani na vánoce, neslavime narozeniny. Když mu zavolám, pozvu ho, vždy odpoví neurčitě, někdy dokonce slíbí, že přijede, ale vzdy to nakonec zruší. Tak nějak se to snažím přijímat, že prostě to jiné asi nebude, nepomáhá ani fakt, že pro jeho přítelkyni jsem naprosto nepřijatelná a ta mi dala po mem coming outu jasně najevo svuj postoj, když nepřijala pozvání na me narozeniny s tím, že "kontakt se mnou max po sms " no a tak to nějak na mne padlo teď, když umřela babička a taťka mi naznacil, že na karu nejsem vítaná (na pohřeb jedu sama, bez partnerky) babička -jeho máma, teda byla ve všem s taťkou za jedno a neměla jsem pochopení ani jednoho z nich. Tak třeba by mne tam nechtěla ani ona. Každopádně do coming outu (který byl pred 6 lety) jsem byla Lucinka, milované vnouce, bývala jsem u babicky pecena varena celé dětství. Ale to rozebirat nechci, spíš jestli máte někdo podobnou situaci, jaký byl důvod odstrihnuti a jak se s tim vyporadate…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8572
16.2.20 13:02

Je to těžký, chápu. Ale bohužel vztahy se vynutit nedají. Asi bych přestala lidi, co o mě nestojí kontaktovat a žila pro ty co mě mají rádi. Na pohřeb babičky jedˇ, pokud chceš, táta ti do toho nemá co mluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7000
16.2.20 13:03

Ahoj, nepsala jsi sem už jednou? Někdo tu řešil podobný smutný příběh před pár týdny. Nicméně pokud jsi pro babičku po coming outu přestala existovat a pro otce taky, na pohřeb bych nešla a také bych na jejich existenci zapomněla. Když tě měli rádi jen tak omezeně, že jeden prostý fakt změnil jejich přístup k tobě. Je mi líto, že ti to lidé dělají tak těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 13:06

Mně odstřihl táta, a stačilo k tomu to, že si našel mladou milenku, nás opustil a já zůstala s mámou, to ho naštvalo a konec. Nestýkáme se už 15let, bolí to i po 15letech, moje děti neviděl. Nikdy to nepřestane bolet, zaleze to do hloubky, v běžném životě mě to už neomezuje, jediný jeho kontakt je SMS na mé narozeniny a na Vánoce. Ještě všude dokola rozhlašuje, jak já jsem mu ublížila. Dal mi tenkrát vybrat, buď s ním bez mámy, nebo s mámou bez něj, neopustila jsem mámu, která za nic nemohla, a tak žiju bez něj, prý z mé volby. Vypořádat se s tím se mi nikdy nepodařilo, vždycky to v nějaké takové situaci vyleze a bolí. Bohužel. A mám tetu, ta je taky babičkou, miluje svoje vnučky, ale je omezená, nesnáší homosexualitu, nemluví o těch lidech hezky, jednou jsme se hádali, protože ona má fakt brutálně vyhraněné názory, jsem jí říkala, ať se modlí, že odříkaného největší krajíc, aby se jí nestalo, že jedna z jejích milovaných vnuček bude lesba. Ona na to bez mrknutí odpověděla, že v tom případě by u ní okamžitě skončila. A jsem si jistá, že by to tak fakt bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
1359
16.2.20 13:21

Mě můj táta postupně odstřihuje taky. Je to práce macechy, která ani po třiceti letech jaksi nepobrala, že má táta děti z prvního manželství, tak ho pěkně zpracovala…no na dlouhé vyprávění by to bylo. Hrozně mě to mrzí, někdy to ještě obrečím, ale většinou si říkám, že to je jeho škoda, protože má senzační vnoučata, která skoro nezná. A děti mají jiné dva dědečky, takže těm nechybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 13:35

Na pohreb bych jela, ale otce bych kontaktovat prestala, pokud o to nestoji. My jsme sice heterosexualni rodina, ale taky mame pribuzne, kteri o kontakt moc nestoji a tak je ani nezveme, nevolame jim. Kontakt je omezen na prani k vanocum/narozeninam, a vidime se tak 2× do roka bud na nejake velke rodinne udalosti nebo kdyz projevi zajem videt deti - vetsinou kolem vanoc. Takze pokud o to nekdo nestoji tak nekontaktovat. Kor kdyz je to z duvodu jako u tebe, ze te nechce prijmout jaka si.

• Nahlásit
  • Citovat
4361
16.2.20 13:47

Rodičovská láska by měla být bezpodmínečna. A pokud to tak není, tak je něco špatně v tom rodiči, ne v dítěti. To, že rodič nepřijme dítě po přiznání orientace je padlé na hlavu. Muze si vzít čas se s tím srovnat, ale není to nic, za co by měl kdokoli své dítě odsoudit.
To, že jeden rodič dá svému dítěti blok v podobě „vyber si mě nebo mámu“ se mi nechce ani komentovat. A popravdě bych odmítla i jeho SMS.
Holky držte se, každému se vrátí, co dává on sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7000
16.2.20 13:59
@Halamka píše:
Rodičovská láska by měla být bezpodmínečna. A pokud to tak není, tak je něco špatně v tom rodiči, ne v dítěti. To, že rodič nepřijme dítě po přiznání orientace je padlé na hlavu. Muze si vzít čas se s tím srovnat, ale není to nic, za co by měl kdokoli své dítě odsoudit.
To, že jeden rodič dá svému dítěti blok v podobě „vyber si mě nebo mámu“ se mi nechce ani komentovat. A popravdě bych odmítla i jeho SMS.
Holky držte se, každému se vrátí, co dává on sám.
:palec: líp bych to nenapsala
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
16.2.20 14:08

@Halamka taky ziram, jak to někde chodí. Holky, aspoň objímám na dálku :srdce: :hug: Jste borky, že takové hnusy od nejbližších dokážete ustát. Klobouček! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3745
16.2.20 14:20

To je strašný. Mám taky případech kdy se někteří rodič vykašlal na své děti. I bez důvodu. I naopak. Zaměřte se na ty ktere máte kolem sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 14:31

Ahoj, příbuzné si nevybíráš, přátele a partnery ano, tak i když je to bolestivé, soustřeď se raději na svojí partnerku a její rodinu a další užší okruh přátel, kteří Tě berou takovou jaká jsi, ne takovou, jakou by Tě chtěli mít

• Nahlásit
  • Citovat
1153
16.2.20 14:46
@7.straka píše:
Mě můj táta postupně odstřihuje taky. Je to práce macechy, která ani po třiceti letech jaksi nepobrala, že má táta děti z prvního manželství, tak ho pěkně zpracovala…no na dlouhé vyprávění by to bylo. Hrozně mě to mrzí, někdy to ještě obrečím, ale většinou si říkám, že to je jeho škoda, protože má senzační vnoučata, která skoro nezná. A děti mají jiné dva dědečky, takže těm nechybí.

Věř mi, pokud jeho vnoučata nezná, tak mu to je jedno. Co nemáš, o to nemůžeš přijít. To spíš on chybí vám a vnoučátkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 16:10
@Halamka píše:

Vnímám to právě úplně stejně. Hrozně dlouho jsem byla přesvědčena, ze chyba je ve mne, že nejsem dost dobrá, že bych měla svou orientaci změnit " ve smyslu potlacit.. pomohl psycholog a uvědomění si, ze jako lesba se proste nikdy nezavdecim a prijmout to jako fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
529
16.2.20 16:12
@Halamka píše:
:potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama