Odstavení a krmení MM z láhve

Anonymní
15.4.21 00:16

Odstavení a krmení MM z láhve

Ahoj maminky.Je dlouhodobě udržitelné odsávání mléka?? Jste tady některá která to tak praktikujete? Malá se mi odstavila momentálně mléko odsavam. Okoli mě straší že omleko do 2 týdnů přijdu. Myslite že je na tom něco? Děkuji za rady a zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
638
15.4.21 00:49

Je potřeba pravidelné odsávání… Odsavam velice často. Při kojení/ odsávání se ti vyplavuje hormon nevím jak se jmenuje ale je za potřebi. jako když máš vedle sebe miminko a koukáš na něj tak ten hormon vyplavuješ. Ale jestli je to dlouhodobě udržitelné nevím… Taky by mě odpovědi zajímaly.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8287
15.4.21 01:19
@Anonymní píše:
Ahoj maminky.Je dlouhodobě udržitelné odsávání mléka?? Jste tady některá která to tak praktikujete? Malá se mi odstavila momentálně mléko odsavam. Okoli mě straší že omleko do 2 týdnů přijdu. Myslite že je na tom něco? Děkuji za rady a zkušenosti :kytka:

No, těžko říct, mě máma strašila, že už kojit nebudu, je to tak dva měsíce zpět. To už jsem převážně, jen odsávala a to jsem odsávala do Velikonoc, pak jsem už s kojením, odsáváním sekla nadobro. takže se spletla. A to jsem to nějak nepřeháněla, spíš flákala a vydrželo mi to ještě takhle dlouho :) Prakticky, kojení bylo od příchodu domů z porodnice v podstatě, ale, že jsem začínala a měla malá spíš um, tak jsme se z toho nevyhrabaly a spíš kojila, plus um a mezitím odstříkávala. Pak mě začala dcera prsa bojkotovat, tak už jsme jen odstříkávala, až jsem odstříkávala čím dál méně, až když už to bylo jen o pár kapkách, tak jsem to nevzdávala. Jak jsme ale usoudila, že už to fakt nemá cenu, jen ztrácím čas, tak jsem přestala úplně :(
Daly jsme to ale skoro sedm měsíců, což není, zas až tak blbý ;)
malovala jsem si to, aspoň, až do roka, ale holt, člověk míní, osud mění a tak je to se vším :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
15.4.21 07:27
@Anonymní píše:
Ahoj maminky.Je dlouhodobě udržitelné odsávání mléka?? Jste tady některá která to tak praktikujete? Malá se mi odstavila momentálně mléko odsavam. Okoli mě straší že omleko do 2 týdnů přijdu. Myslite že je na tom něco? Děkuji za rady a zkušenosti :kytka:

Kolik je malé? Samoodstav nastává až kolem 2-4 let, pokud je mladší, velmi pravděpodobně to bude jiný problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8386
15.4.21 07:40

A kojik ji je? No spíš je to docela otrocina pořád odsavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
16.4.21 09:54

Ked sa odsava spravne tak sa to da kludne rok aj dlhsie, limitom je len kolko casu si moze zena dovolit stravit priputana k odsavacke.
Pretoze je to brutalny zaberak na cas, idealne je odsavat tak 2h cisteho odsavacieho casu na prso denne (preto je skoro nutne mat odsavacku na 2 prsia, inak tym clovek zabije 4h denne), spociatku rozlozene do 8× za ten den, neskor sa da odsavat menejkrat zato dlhsie odsavacie „sessions“. A to aj ked uz mlieko napr po 5m netecie, kedze ten cas treba na stimulaciu, aby sa ho netvorilo cim dalej menej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat