Reklama

Odstavení miminka kvůli druhému ivf

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Venuše28
Kecalka 411 příspěvků 14.09.18 17:12
Odstavení miminka kvůli druhému ivf

Zdravím ženy, marně pátrám na netu a hledám zkušenosti maminek, které mají už dítě z ivf a rády by z důvodu věku co nejdříve druhé. Je to náš případ. Malá se povedla na první ivf pokus a je jí 13 měsíců. Rádi bychom pro ni sourozence, ale malá se stále kojí a evidentně to kojení ještě dost potřebuje. Jenže nás tlačí čas brzy mi bude 39 let a pak už pojišťovna nepřispěje. Ráda bych si vyslechla zkušenosti jiných, kteří řešili něco podobného. Tedy zda dítě odstavit a jít do druhé stimulace. Nebo čekat až kojení nebude vyžadovat a pak jít třeba jen do nativu. Nebo jít do nativu rovnou (problém je na straně muže, já mám vše 100% ok) a prostě u toho kojit dál? Mám v hlavě pračku :zed: Ráda bych předeslala, že z prvního manželství mám už 3 odrostlejší děti počaté na první vrznutí a počaté ač jsem kojila jak vzteklá. Jsou od sebe jen 1,5 roku a nikdy kojení nerušilo. Je to na hlavu. Díky moc za zkušenosti a omlouvám se za román :srdce: :mavam:

Přečtěte si článek: Postup při odstavení kojence: První příkrmy

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2766 příspěvků 14.09.18 17:39

Roční dítě kojení nějak enormně nepotřebuje. Může na něj být maximalne zvyklé. Mně by z ročního kojence škráblo, v tomto věku už děti měly normální jídelníček, mléko dvakrát denně a nazdar.
Já bych šla do CAR, podala žádost o ivf a tím budeš mít lhůtu, do kdy ji odstavit. Sourozenec je pro mě mnohem větší benefit než pár měsíců kojení navíc.

beata84
Kecalka 155 příspěvků 14.09.18 17:46

@Venuše28 Mne toto téme také velice zajímá. Hlavně za jak dlouho po kojení to IVF povolí. Mám za týden-dva teprve rodit, ale už bych nejradši byla zas těhotná. Plánuju odstavit v půl roce a pak jít do IVF.
Myslím, že 13 měsíců už je víc než dost. Ono je to spíš spojené i s tím kontaktem, to dítě to může vyžadovat i do dvou let, je to takové mazlení (kamarádky tak dlouho kojily a stejně pak musely cíleně odstavovat - před spaním to chybělo).
Ale zkušenosti teda vlastní nemám, jen si to tak nějak plánuju, představuju, že v půl roce to postupně omezím až odstavím…

Držím palce do dalšího miminka!

milwinka
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 32 inzerátů 14.09.18 17:51

Já teda nemám zkušenosti z ivf, ale v těhotenství jsem kojila normálně dál, dítě se mi pak samo odstavilo cca v 6.měsíci těhotenství- prý se pak mění složením mléka a mnohým dětem to pak přestane chutnat. Měla to tak i kámoška,taky kojila až do 3.trimestru. Takže těhotenství není překážkou kojení a pokud ty nemáš problém s udržením a donosenim těhotenství ale je problém jen z manželovi strany, tak si myslím že bys mohla kojit i dál ale to se určitě ještě zeptej v ivf centru jestli to je takto možné skrz ty hormony.

ugluk
Hvězda diskuse 42228 příspěvků 14.09.18 17:53

Určitě bych před IVF odstavila, prolaktin má negativní vliv na kvalitu vajíček, může způsobovat předčasné potraty… ne, kojení není antikoncepce, ale při cílené snaze otěhotnět rozhodně moc doporučeníhodné není. Někomu prolaktin klesne rychle, někomu to trvá měsíce - mě chtěli v CARu vidět minimálně tři měsíce, raději půl roku po úplném odstavení. Kdyby t bylo pětadvacet, tak už nějaký další rok nehraje roli, v tvém věku už se pomalu počítají měsíce. Je hezké, že máš odrostlejší děti počaté při kojení, ale nebylo ti devětatřicet, v tomhle věku jde strmě kvalita vajíček dolů jen tím věkem. A 13 měsíců je hezký věk, já měla pro sebe podmínku minimálně do roka. Moc držím palce, ať to brzy klapne!

Venuše28
Kecalka 411 příspěvků 14.09.18 17:54

@beata84 No já první děti kojila až do cca 2,5 let…ano ten kontakt je pro ně hrozně důležitý a i imunitu mají do dnes skvělou. Skoro vůbec nemarodí. Takže je to opravdu skvělá věc…takže mi krvácí srdce, jí to ustřihnout. Pomaličku omezuji a vynechávám kojení, ale když je auvínko, nebo večer než usne…to je zatím prostě těžký střihnout. Přeji hezký a klidný porod :-)

Venuše28
Kecalka 411 příspěvků 14.09.18 17:57

@milwinka Já takto právě také kojila…pak byla pauza 3 dny a po příchodu z porodky jsem kojila novouše i 15měsíčního. A problém žádný…jenže v CAR to mají přísně nastavené. Asi aby jim člověk nekazil ten průměr. Ale u kojení nejde stimulovat, léky přechází do mléka v tom je zakopaný pes. A nativ mi kvůli věku rozmlouvají, že je skoro nulová šance…

ugluk
Hvězda diskuse 42228 příspěvků 14.09.18 17:59

Já bych se nativu nebála, naopak - ve vyšším věku bývá o dost horší odezva na stimulaci, je potřeba více hormonů, zato to jedno vajíčko v přirozeném cyklu dozraje téměř vždy. A pro samoplátce je to výrazně levnější.

Venuše28
Kecalka 411 příspěvků 14.09.18 18:03

@ugluk To vše co píšeš samozřejmě vím, je mi jasné, že ta kvalita klesá…Prolaktin mám teď na horní hranici normy. Takže žádné závratné hodnoty. Nechce se mi do klasické stimulace, už kvůli šanci na přebytky, které mohou vzniknout. Mám s nimi pak trošku etický problém. Bohužel jsem v tomto hráblá :-D No příští týden jdeme s mužem na konzultaci, tak se znovu zeptám jaké jsou možnosti. Moje představa byla, 3-4 měsíce brát NosiFol Forte podpořit kvalitu vajíček i homeopaticky a jít v prosinci do nativního odběru…ale bojím se, že mě dr zavalí důvody proč to nejde…Možná je to fakt zcestná úvaha…

Venuše28
Kecalka 411 příspěvků 14.09.18 18:04

No já si to taky myslím…teď kam jít, pokud mě u nás odmítnou?

ugluk
Hvězda diskuse 42228 příspěvků 14.09.18 18:10

Já to chápu, fakt bych se toho nativu nebála, zvlášť pokud jste připraveni na to ho opakovat, úspěšnost je samozřejmě nižší, i kdyyž tím věkem se to stírá… V CAR jim nejde o nějaké průměry, ale prostě vědí, že je s kojením úspěšnost mizerná. Mně se dcera sama odstavila někdy kolem roku a půl, ale kdyby ne, před IVF bych odstavila, druhé dítě jsem moc chtěla a taky už jsem pak dávala jen nativy, už jen kvůli tomu množství hormonů… Ale šla bych někam, kde nativy dělají bez řečí a mají s nimi zkušenosti.

Venuše28
Kecalka 411 příspěvků 14.09.18 18:17

@ugluk a vyšel nějaký nativ? Moc ty centra neznám…já jsem nikdy netušila že se mě nějaké ivf bude týkat :-D Souhlasím, jít tam kde to umí. :srdce:

ugluk
Hvězda diskuse 42228 příspěvků 14.09.18 18:29

@Venuše28 bohužel ne (jen jedno embryo to dotáhlo do 6. týdne), moje vajíčka vždycky stála za houby. Ale sedm let poté, prakticky v tvém věku, nakonec zázrak. Takže je potřeba i notnou dávku štěstí :lol:

Venuše28
Kecalka 411 příspěvků 14.09.18 18:36

@ugluk Ty jo…no moc díky za názor…já nejsem tváří tvář doktorům moc průbojná, tak snad si dokážu nějaký ten nativ prosadit…říkali jsme si s chlapem, že tomu dáme 3 pokusy a pak že se spokojíme s tím co máme. Dohromady mám doma 4 děti, takže si fakt nemohu stěžovat, ale od malé mají 10 let, takže by sourozence zasloužila :-)

ugluk
Hvězda diskuse 42228 příspěvků 14.09.18 18:50

To jo, ale i tak držím palce. A dilema s kojením chápu, taky jsem řešila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama