Odstavení nejedlíka ve měsících

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2633
6.1.22 08:56

Odstavení nejedlíka ve měsících

Ahoj holky, jdu si po dlouhé době pro radu.
Máme měsíčního jinak moc šikovného a spokojeného chlapečka. Jen od začátku od měsíců nechce moc jíst. Do roka jsme pomalu zkoušeli, ale tím, že mléka mám stále hodně a malý se hlavně kojil jsem tolik neřešila.
Nyní se snažíme co nejvíc nabízet jídlo, ale malý sní pár kousků a spíše se stále dožaduje prsa.

Mně bude za pár dnů 38, jsem po dvou mimoděložních a chceme kvůli sourozenci do posledního IVF.

Jelikož kvůli kojení nemám ani MS, tak bych malého ráda odstavila, ale tím, že nebaští dostatek, tak noční a jedno denní kojení nahradila UM. Včera nám přišla Colvia 12+, já doma měla jen láhev 0-6 měsíců, tak jsme zkusili toto a bohužel malého láhev nezaujala. Dudlík trochu pokousal a bylo.
Nutno tedy dodat, že neměl ani dudlík ani láhev doteď.

Poradíte někdo jak na něj? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27777
6.1.22 08:58

Kolik mu je? Měsíc? :think: nějak ti tam vypadly čísla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
6.1.22 09:07

14 měsíců :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9168
6.1.22 09:18

@Lamicka2016 Žádné z mých kojených dětí nechtělo flašku ani vidět a ve 14 měsících už není vůbec potřeba. Není dokonce potřeba ani UM. Mým dětem nechutnalo, vůbec ho nepozřely, nejstarší dítě dokonce zvracelo po jakémkoliv příkrmu obsahujícím UM. Dávala jsem normální kravské mléko, pokud ti to malý vypije, tak můžeš zkusit i kozí. No a jinak normální jídlo úměrně věku, jogurty, sýry a nemusíš se ničeho bát. Jestli máš důvod odstavit, tak odstav úplně. Já jsem to tak měla taky, stačilo že si syn párkrát cucnul 2× denně a neotěhotněla jsem. Po odstavu do 14 dnů ovulace a úspěšně otěhotnění.
Jo a děti byly taky nejedlíci, všichni. Vím, že to zní jako klišé, aleono fakt nemá smysl to moc řešit. Já už jsem časem a počtem děti otupěla, synové začali víc jíst až v předškolním věku. Ale jsou chytří a zdraví, s dobrou imunitou, nic jim nechybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
6.1.22 09:26

@Hoa Mai já právě vím, že už není potřeba dávat vůbec, ale on toho moc nesní a v noci to bude tedy asi také peklo to je zvyklý se kojit hodně :oops:
No a jak jí po troškách, tak mám strach, aby mu nechyběly vitamíny a živiny celkově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9168
6.1.22 09:38

@Lamicka2016 Mně u mých dětí právě přišlo, že se po odstavu rozjedly, právě asi jak jim chybělo to, co dřív měly v mléce, tak to musely doplnit jinak a začaly víc jíst.
Jak bude tvoje dítě reagovat na odstav, těžko říct. To budeš muset vyzkoušet. Mé prostřední dítě vypadalo jako závislák, jak viděl prso, začal se po něm sápat a nemohla jsem ho sundat. No a když jsem si řekla, že budu kojit už jen „na požádání“ tzn až si on sám řekne, ne že já budu nabízet, tak si neřekl ani jednou a byl odstavený.
Musíš si rozmyslet, jestli zvolit možnost „mám strach aby“, nebo „zkusím a uvidím“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27340
6.1.22 09:54

Já teda dostavovala v 10 měsících, ale taky mi klasickou flašku nechtěl. Dr mi doporučila láhev s imitací prsa, že má takový speciální tvar te savicky a víc to mimcu připomíná prso, tak s tím už sem pak měla úspěch. Jinak s tím strachem chápu, taky mám doma jednoho nejedlika a ten měl um jeste ve školce, protože byl schopný nejíst ale vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
XLe
34
6.1.22 10:06

Předpokládám, že pije taky vodu, tak tak jak podáváš vodu bych zkusila podat mléko. Jinak moc neporadím, já jsem vzhledem k zdravotním problémům střídala láhev a prso již někdy kolem měsíce (do té doby alternativy za láhev), proto byla dcerka zvyklá.
Ono jak na lahev tak na UM si dítko musí zvyknout. Všem v okolí, kterým se povedlo projít na UM, to bylo do věku 8-10 měsíců. Ti co pouze kojili (tedy nedávali vůbec UM) do vyššího věku, tak buď děti po kojení přestali pít mléko úplně, nebo pili normálně z hrnečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
6.1.22 10:33

@Kriss Tina děkuji, a značku asi nevíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27340
6.1.22 10:35

@Lamicka2016 tyjo myslím že byla od Tommee tippee a tuším že je má i Avent, ale už je to nějaký pátek, tak nevím jaký mají aktuálně sortiment :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
6.1.22 10:43

@Kriss Tina chápu, až malý usne prohrabu net :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
400
6.1.22 11:15

Jen bacha.. Měla jsem neprospívající dítě od začátku. Ve 14m jsem odstavila a propad v růstovym grafu. A táhne se to s ním furt… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
6.1.22 11:58

@AH dr nám neříkal, že by neprospíval. Má okolo 10 kil. Jen je hubenejší, ale zase žádná tragédie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
11.1.22 00:43

14 mesicu je na odstav fakt blba doba, kdyz moc neji. Mohl by se lip rozjist, az bude mit vsechny zuby, tak za 3-4 mesice.
Tezko radit v tehle situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat