Odstavení od dudlíku - katastrofa se spaním

14
26.10.19 08:13

Odstavení od dudlíku - katastrofa se spaním

Ahoj, máme takový problém. Náš syn, 2 roky a 3 měsíce měl ještě před 2 týdny dudlíka. Jenže kromě spaní s ním otravoval čím dál víc, a když chtěl dudlíka v autě takovým způsobem, že mi to za 2 km snad 100× zopakoval, zavelel jsem doma, že dudlíka odstavíme (manželka trochu protestovala). S malým jsem se dohodnul, že ho dáme sousedovic štěňátku pejska. Udělali jsme to tak, první večer se sháněl, ale v pohodě. 3 Večery naprosto v pohodě, přes den se sháněl, ale vždy pochopil a smutně řekl, že ho má pejsek, ale vždy v pohodě. Po 3dnech nám začaly růst 2 Špičáky, horečka v noci, takže 2× skončil spát u nás v posteli a měl problém usnout. Nyní nastalo peklo. Nechce spát. Vůbec. Řve jak tur, jenže od mala má problém, že když řve 5 minut, tak se pozvraci, takže nějaké rady uřvat u nás nejdou. Nepomáhá nic, pohádky, nic. Doplním že stále spí v postýlce - do velké jsme zkoušeli a zatím nechtěl, tak jsme ho nenutili. Nevime co dělat, protože každý večer jezdit autem se nám nechce, leč zatím nám to jinak nevyslo, kromě 2× usnul u nás v posteli, ale musí tam být manželka, mě nechce a je tam s ním hodinu, protože tam dělá kraviny. Pohádky číst nechce, nic. Časy spaní jsme nezměnili. Včera jsme ho nechali chvilku zarvat až se poblil, takže špatné. Už jsme z toho celkem vyřízeni, včera nám už doteky nervy oboum, až jsme na něj byli zbytečně zlí, pak se hadame i spolu, no to každý asi znáte :lol:
Máte nějakou radu? Jen doplním, že když ho chytne ten hysterak v posteli, tak nemá smysl vyprávět, číst, ba naopak ještě víc ho to naštve a s postýlkou mlátí, div ji neprevrati. Ještě doplním, že jinak vše máme v pohodě, mluví hodně, je šikovný, spíš oproti svým vrstevníkům je celkem výrazně napřed, nemáme jiné problémy a jinak zlobí jako každé dítě, nic extra 8)
Jeste dodatek že když spí s námi v posteli (což teď v noci brekem vypnutí často), ani jeden se nevyspime, strašně sebou mele a silou nás kope.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3171
26.10.19 08:21

:* Je mu špatně. Bolí ho zoubky… Chce být s vama, tulit se, cítit lásku a podporu. To chtějí i dospělí když jim není dobře. Nechat ho vytrvat není řešení ani kdyby nezvracel. K dudlíku bych se nevracela. Prostě teď vás potřebuje víc… Tak mu ten čas dopřejte. Zuby vyrostou a bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
26.10.19 08:26

No zavelel si a zavelel si špatně. Kvůli blblině kteoru si potřeboval prosadit a už i úplně nemůžeš vrátit se to tak nějak celé sesypalo.

Jako pokání za chybu (ne, účinna rodiná domluve fakt nefunguje tak, že já zavelím a prostě tak bude) si pořiď a projdi tuhle knihu - myslmí že ti mnohé usnadní.

https://www.kosmas.cz/…-porazenych/

Jo a prosím tě - ženě přiznej, že si zavelel špatně a že už to víš. Opravdu tím neztratíš tvář, naopak získáš výrazné plusové body.

To co potřebujete akutně je přežít, než se zuby dostanou ven - tišit synovu bolest a kojenšit ho. Fakt za to nemůže že ho to bolí a že přišel o metodu, která ho zkliďnovala. A ještě na něj za něco, za co nemůže rodiče řvou.

Když ne dudlík, tak sáhněte po nějakém kousátku na žužlání, pokud se dá namrazit, aby to chladilo, tak to s těma zubama taky ulehčí, v lékárně vám prodají nějaké zklidňující gely na zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.10.19 08:28

Já bych ho tulila a mazlila a hladila a věnovala mu co nejvíc času 100% své pozornosti. Potřebuje vás, je mu špatně a navíc mu chybí dudlík (k tomu bych se nevracela). Jinak u syna zabíralo kousátko při růstu zubů, nejlépe v lednici vychlazené nebo aspoň namočené ve studené vodě. Trochu se tím uklidil.
Jsou to nervy, já vím, ale ono se to časem zase uklidní. Ještě bych určitě zavedla nějaké spaní na střídačku přes den (myslím vás a manželku), příp. v noci jeden v jiné místnosti, ať se vyspíte a dobijete baterky. To nevyspaní dělá s psychickou strašně moc, člověk je pak podrážděnější, netrpělivější atd.

• Nahlásit
  • Citovat
269
26.10.19 08:33

Dobry den, dudlika jsme odbouravali postupne nejprve pres den asi v 1,5 roce a pak asi taky v 2 a 3 mesice na spinkani. Cekala jsem az si ho sam zahodi a kdyz se ptal, tak jsem popravde rekla, ze nevim, kde je. Proslo to v pohode, ikdyz jsem se dost bala.Tak jestli to u vas nebylo moc naraz a ve spatnem obdobi(zuby). Muj syn mel v tomto veku vsechny zuby a u zubare ma psany opozdeny prorezavani zubu. Ptala jsem se zubare, jestli to neco znamena a on, ze to muze znacit hormonalni problem.Tak se na to radsi zeptejte. A co zkusit nejaka chladiva kousatka? Gely proti bolesti? Nurofen jste asi dali, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1631
26.10.19 08:34

Nasemu synovy jsou 2 a 2m a dudlika ma na noc stale, asi by bez nej mohl byt, nekdy si ani nevzdechne, ale neky n8c jineho nezabírá a já mu ho neberu, myslim, ze jsou dulezitejsi veci :palec: ale chapu vas :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13835
26.10.19 08:39

Vzal jsi mu ho moc brzy. Já mám tu zkušenost, že pokud je scéna a řev, tak ještě nepřišla ta správná doba. Teď už mu ho nevracejte, ale příště se do toho radši nemontuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
26.10.19 08:41
@terien píše:
Vzal jsi mu ho moc brzy. Já mám tu zkušenost, že pokud je scéna a řev, tak ještě nepřišla ta správná doba. Teď už mu ho nevracejte, ale příště se do toho radši nemontuj.

Ne - to že někdo rozhodně a prosadí nevhodné řešení fakt neznamená, že se má ze základní rodinné internakce- tedy z výchovy stáhnout.

Jen je dobré se to naučit tak, aby to byla společná cesta, ne konflikt.

Kdo nepustí otce k péči o dítě, tak se pak nesmí divit, že je na všechno sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13835
26.10.19 08:44
@Ou píše:
Ne - to že někdo rozhodně a prosadí nevhodné řešení fakt neznamená, že se má ze základní rodinné internakce- tedy z výchovy stáhnout.

Jen je dobré se to naučit tak, aby to byla společná cesta, ne konflikt.

Kdo nepustí otce k péči o dítě, tak se pak nesmí divit, že je na všechno sama.

Sebrat dudlík, navíc proti vůli manželky, není žádná péče. A starat se může klidně dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6463
26.10.19 08:45

No, zavelel si ve špatnou dobu. Zrovna růst špičáků byl u nás úplně šílené období. Tebe když něco bolí, tak se nechceš přitulit k manželce, aby tě pohladila a politovala. To dítě to má stejné, jen s tím rozdílem, že ze si tu bolest neumí vysvětlit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
26.10.19 08:49

No dudlíka jsem sebral zřejmě ve špatnou dobu, ale to že za 2 dny polezounzuby bohužel nemůžeme ovlivnit. Proto píši že s tím ze začátku neměl vůbec problém. Ty 2 dny. Další 3 dny kdy. Měl teplotu že zubů spal s námi, to vše je jasné a nemáme s tím problém, ale „známe“ ho natolik a jeho chování, že víme, že teď je to jen že to z nás vymami. Ani usínání v posteli nám nevadí, leč to taky nezabírá a prostě on i dnes v noci řval - do auta. Naložím do auta, ujedu 3km a je tuhý a Krásně spí - takže jen vytrapuje, tam se mu dobře usíná, ale takhle to nejde, že s ním budu jezdit. Nemám problém usínat a ním, mazlit, ba naopak. Ale bohužel ani tak nechce usnout, dělá tam kraviny atd.
O tom že jsem vzal dudlíka brzy nevím - já ho. Prý nmel od roka, oststbindeti v rodině max do 2.let, na nic by ko nevadil, ale už ho chtěl prakticky neustále, což je špatně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
26.10.19 08:51

Ještě dodám, že s dudlikem jsem zavelel a manželka souhlasila, nedělal jsem nic za jejími zády, ona je s ním doma celé dny… Spíš jen neměla odvahu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
26.10.19 08:52
@Aduš8 píše:
No, zavelel si ve špatnou dobu. Zrovna růst špičáků byl u nás úplně šílené období. Tebe když něco bolí, tak se nechceš přitulit k manželce, aby tě pohladila a politovala. To dítě to má stejné, jen s tím rozdílem, že ze si tu bolest neumí vysvětlit.

Nemáme problém s mazlením, jenže v posteli začne místo mazlení delst kraviny a chce jít spát do auta… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13835
26.10.19 08:53
@OK2017 píše:
Ještě dodám, že s dudlikem jsem zavelel a manželka souhlasila, nedělal jsem nic za jejími zády, ona je s ním doma celé dny… Spíš jen neměla odvahu

V úvodním příspěvku píšeš něco jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 08:55

Syn má dudlík od malička jenom na spaní… nikdy jsem mu ho nedavala přes den. Má 16M, spicaky už má, chybí mu jen pětky a brát mu ho přesto nebudu, pořad je maličký a nebude dudat navěky. Jak tady všechny píšou ze nevracet, já bych mu ho vrátila, řekla ze je na spaní. Přes den ho ani neukazovat. Syn jak ho nevidí, tak si na nej ani nevzpomene a vůbec se po něm nepidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama