Odstavení od kojení ze dne na den

Anonymní
21.8.20 09:12

Odstavení od kojení ze dne na den

Ahoj holky, nechala jsem si předepsat dostinex a včera večer si vzala první půlku. Ano jsem odhodlaná skončit s kojením ze dne na den a to proto že moje váha se zastavila na 40ti kilech. Nejdříve jsem vynechala každé denní kojení a po týdnu kdy to pochopil, teda končím i s tím nočním. Dneska vstával teda přítel, asi 10 minut řevu, vypil Sunar a usnul, podruhé jsem ho uklidnovala já, chvíli plakal ale pak to zalomil. Chci se zeptat jestli si dítě tak nějak na ten Sunar zvykne, nebo je to běh na delší trať a mám teda počítat s nejhorším a tím myslím nějaké hysterické záchvaty. :nevim: A taky jestli ta prsa mám mít stažená nebo ne? Sestra z gyndy říkala že jo ale tady zase čtu něco jiného, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19113
21.8.20 09:22

Já odstavovala kvůli lékům ze dne na den. První dvě noci uspával manžel s řevem, ale pak pohoda. UM přes nám vůbec nechtěla, takže jsem ho míchala do kaše. A přes den měla normální jídlo. Takže bych sunar v noci nelámala. Větší děti prso stejně nemají na jídlo, ale na uklidnění.

Prsa jsem nestahovala, jen odstříkala vždycky jenom do úlevy a rozmasírovala boule a zatvrdliny. Můžeš si v lékárně koupit homeopatika. DRžím palce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 09:28

@P4ja malý měl rok ale do téhle doby jsem prso dávala asi 3-4× z toho si ale snad jednou cucnul trochu a spal. To bylo celý, myslíte že mu teda stačí Sunar jen před spaním? A malá vám pak spala celou noc? Nedělala nějaké scény? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 09:28

Má * @P4ja

• Citovat
  • Nahlásit
1060
21.8.20 10:10

Mě doktorka poradila ať prostě aspoň tři dny jdu spát do jiné místnosti. U nás to opravdu zabralo, první dvě noci byli teda horší co se řvaní týče, ale pak pochopil a byl klid. Připadala jsem si teda jak nejhorší matka na světě, když tam brečel a já jinde, ale jinak to prostě nešlo. Jinak spal a mužem, aby se do mě někdo nepustil, že jsem nechala řvoucí dítě samotné v pokoji. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
21.8.20 10:23

Já odstavila malého v roce, UM jsem mu nikdy nedala, plival ho. Přijde mi zbytečné dávat UM, když dítě jí plnohodnotnou a pestrou stravu. Jinak, první tři noci s ním spinká tatínek, pak už si na prso ani nevzpomněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19113
21.8.20 10:59
@Anonymní píše:
@P4ja malý měl rok ale do téhle doby jsem prso dávala asi 3-4× z toho si ale snad jednou cucnul trochu a spal. To bylo celý, myslíte že mu teda stačí Sunar jen před spaním? A malá vám pak spala celou noc? Nedělala nějaké scény? 8o

Tak uvidíš. Když si před spaním vezme, tak ok, když ne, tak bych to nelámala. Malá dělala scény první a druhou noc pak v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
23.8.20 00:54

Taky jsem skončila ze dne na den v půl roce malé. Dva dny dostávala moje odsátý mlíko z flašky a pak už UM. A zvládla to na pohodu.
Z prsou jsem odstříkala jen do úlevy, nestahovala jsem. Za chvilku to bylo ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
1.12.20 11:46

Odstavení od kojení

Dobrý den,
máme v rodině 10ti měsíční holčičku byla do 5 ti měsíců plně kojená a pak následně pomalé zavádění příkrmu. Vzhledem k tomu, že se v noci velmi často budila a už jsme z toho byli úplně vyřízení, začali jsme podávat kendamil, malé ale zachutnal vypije klidně 3-4 lahvičky v průběhu noci.
Problém je v tom, že kojit už nechce, z prsa nesaje pouze žužlá a navíc bolestivě kouše.

Není to brzo odstavit dítě v 10 ti měsících? Nemůže mu to ublížit? Bude ještě vůbec možné ho případně znovu převést na kojení když už vyžaduje pouze umělé mléko?

Moc děkuji za případné zkušenosti a rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6618
1.12.20 12:05

@nixynka Syna jsem kojila 4 měsíce, dceru 3 dny (poporodní deprese) oba jsou zdravé zvídavé děti. Kojení bude asi o něco lepší, ale UM není jedovaté a vyrostlo na něm hodně, dnes už dospělých, lidí a opravdu nepoznáte koho máma kojila a koho krmila z lahvičky. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10428
1.12.20 12:13
@nixynka píše:
Dobrý den,
máme v rodině 10ti měsíční holčičku byla do 5 ti měsíců plně kojená a pak následně pomalé zavádění příkrmu. Vzhledem k tomu, že se v noci velmi často budila a už jsme z toho byli úplně vyřízení, začali jsme podávat kendamil, malé ale zachutnal vypije klidně 3-4 lahvičky v průběhu noci.
Problém je v tom, že kojit už nechce, z prsa nesaje pouze žužlá a navíc bolestivě kouše.

Není to brzo odstavit dítě v 10 ti měsících? Nemůže mu to ublížit? Bude ještě vůbec možné ho případně znovu převést na kojení když už vyžaduje pouze umělé mléko?

Brzy mi to nepřijde. Spíš bych se snažila omezit to noční pití UM, přeci jen 3-4 lahvičky - pravda nevím, jak velké - mi připadají hodně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4786
1.12.20 12:23
@nixynka píše:
Dobrý den,

řekla bych že už je odstavené… sama píšeš že kouše, žužla ale nesaje a pije 3-4 láhve umělého mléka… takže tvoje už dávno nepije. Má tě místo dudlíka na žužlání. A omezila bych i to noční mléko. Raději ho dej přes den, třeba i po obědě. Prsa zalep, to už nemá vůbec smysl. A redukuj noční mlíko… pro 10ti mesíční už je to dost.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14968
1.12.20 12:31
@Veru1987 píše: řekla bych že už je odstavené… sama píšeš že kouše, žužla ale nesaje a pije 3-4 láhve umělého mléka… takže tvoje už dávno nepije. Má tě místo dudlíka na žužlání. A omezila bych i to noční mléko. Raději ho dej přes den, třeba i po obědě. Prsa zalep, to už nemá vůbec smysl. A redukuj noční mlíko… pro 10ti mesíční už je to dost.

Souhlas. Teď už pozdě bycha honit, máš odstaveno, ber to, jak to je :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9472
1.12.20 13:01

Ale odstavena uz je :nevim:.
Jestli jsi chtela kojit, nemela jsi davat tu flasku.
Ted budes v noci misto kojeni delat mliko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19113
1.12.20 13:08

@nixynka TAk na odstav bylo potřeba myslet, když jsi jí dala láhev místo prsa. Teď už s tím nic neuděláš. Ale je možné, že dopadneš stejně a místo kojení budeš běhat chystat umělé. :( Ne vždy je UM výhra. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat