Odstavení ročního závisláka

1.6.17 12:01

Odstavení ročního závisláka

Dobrý den maminky,
mám ročního syna, který je v noci stále kojený, přes den pouze když ho uspávám, tedy usíná u prsa. Situace je taková, že se chcem začít snažit o druhé miminko, ale protože kojím, tak nemám cyklus. Doktorka říkala, že budu muset odstavit, abych začla menstruovat. Nějaké rady jak malého odstavit? Neumím si to představit, nechci ho nechat plakat. Je to odpravdu závisláček. Děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.6.17 12:22

My zkusili skoro vse a pomohlo az, kdyz jsem na jednu noc odjela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5400
1.6.17 12:43

@Charlie1425 Možná trochu mimo, ale se u obou dětí rozjel cyklus při kojení okolo jejich 16 měsíce, a to jsem prvního kojila mnohem méně (tedy odsávala jsem asi 3× denně), druhý nic nejedl a byl kojený na požádání, takže skoro furt. Takže to může být spíš než o kojení o nastavení organismu po porodu. Já bych z tohoto důvodu neměla to srdce odstavovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 13:04

U nás zabralo to, že jsem spala v obýváku a manžel s malou v ložnici. Tři noci k ní vstával místo mě. Začla vždy jen trochu kňourat, manžel ji pochoval a usla dál, šlo to dobře. Hodně holek tu psalo, že takto odstavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 13:35

Já mám mateřskou na 2 roky a ráda bych, aby mi druhá tak nějak navázala, navíc chci, aby děti byly od sebe ty dva ročky :) malý mi v noci vstává co půl hoďky, už jsem úplně k. o. a páteř v pr…* :D… A kdo vám hlídal, když jste odjely? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
1.6.17 13:53

@Charlie1425 Ahoj, já odstavovala v 18M tím způsobem, že jsem si přelepila bradavky náplastí a malýmu vysvětlila, že mám bebí a mlíčko není. Taky usínal u prsa :zed: a budilo ho to i v noci :zed: První noc se vzbudil kolem 2 ráno a ječel až do 5 hodin. Vydržela jsem nedat, chovala a pochodovala jsem s ním po místnosti. Druhá noc už byla jen půlhodinka řevu a usnul. Pak se ještě párkrát probral, dala jsem napít vody z lahvičky a do týdne už prospal celou noc. Večerní (i odpolední) uspávání jsme první týden řešili procházkou v kočárku (byl červenec). Bydlíme v bytovce, tak jsme na odstavení jeli k rodičům na barák, protože jsme počítali s řevem, tak aby nás sousedi nesežrali. Když jsme pak přijeli domů, už usínal v postýlce se zaplím kolotočem a já si užívala spánek přes celou noc (do té doby buzení a kojení co 2-3 hodiny, což už bylo po 18 měsících dost na palici). Jinak přítel slíbil, že k němu bude vstávat, ale tu první noc (3 hodiny řevu) vydržel jen 15 minut a pak mi ho dal a zbaběle utekl z ložnice a nechal mě v tom. Do společného lože se vrátil až po týdnu, když jsme se vrátili domů a malý už spal celou noc, hrdina :mrgreen:

Edit: gramatika :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama