Odstavilo se v noci někomu dítě samo?

502
22.11.20 07:28

Odstavilo se v noci někomu dítě samo?

Je to vůbec možné? Můj ročňák to k nočnímu usnutí vyžaduje. Jinak se rozčiluje, brečí. Je s námi i v posteli, což tomu moc nepomáhá. V noci se budí jak kdy. Když nemá potíže, tak třeba „jen“ třikrát, když ano, tak i 6 krát. V postýlce spí cca do půlnoci a pak jde k nám. Nemyslím si, že je to o hladu.
Krásnou neděli všem. A děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
507
22.11.20 07:42

Mě se druhá dcera odstavila sama ato tak že mi to ani nedošlo. Před spaním vždy dostala „prso“ a když se v noci probudila, tak jsem ji přiložil, ona se dotáhla a řekl ble. Došlo mi, že nepije až po delší době, to jí byl asi rok a půl :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
22.11.20 07:46

Ano, sám cca tři týdny před prvními narozeninami. Možná pomohlo, že jsem kojení vždycky brala jen prostě jako jídlo (ne k utěšování) a postupně omezovala, až naposled zbylo jen jedno noční. No a od té doby spí celou noc, velká spokojenost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1508
22.11.20 07:50

Ahoj, deti mi spaly od cca pul roka celou noc. Nemyslim si, ze je to moje zasluha. Proste takovy byly. Porad se kojili min a min a 1. syn odmitl definitivne kojeni ve 13. mesicich a druhy v 10. mesicich. Jestli nechcete uz v noci kojit, tak zkuste nabidnout vodu. Kluci spali v tomto veku ve svem pokoji, protoze jsme je v noci rusili a vic se budili. Chodit v noci k nam zacali az cca ve 2 letech. Tohle ma kazde dite jine a jeste se to ruzne v case meni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
22.11.20 07:58

My v roce cca přešli na UM (měla jsem problémy s bolestí) a noční mlíko vyžadoval stále, dudlík nepomohl. U nás to tedy asi byl hlad, ačkoli večeřel a před spaním měl ještě flašku mlíka. A přešlo to opravdu samo, respektive přestal se někdy ve 2 letech budit v noci a večerní mlíko jsem pak zrušila já, prostě jsem přestala nabízet a dávat, když si ho vyžádal, tak ho dostal, ale celkem brzy si sám ani nevzpomněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9315
22.11.20 08:03

Já od nočního kojení odstavila tak, že jsem nechala 3 noci tatu spát s malým samotné. Ale proti buzení to nepomohlo, jsou to dva roky, teď mi byly tři a v první půlce noci se budí s křikem pořád. Většinou ale stačí pomazlit, dát usínáčka a je klid. Ještě nedávno se budil během celé noci několikrát a musela jsem zůstávat u něj, i přesto že už půl tomu má postel ve svém pokojíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5668
22.11.20 08:07

Jenom technická poznámka, do dvou let věku to není samoodstav, ale bojkot kojení (z různých důvodů), ale je mi jasné, že zrovna vaše děti to mají prostě jinak, tak na mě ani nereagujte :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5474
22.11.20 08:35

@Happy Hippo Odstavily se sami, ve 3letech, ale to jsi asi slyšet nechtela :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
22.11.20 08:42

@Alušáček já ti děkuji za informaci. Mám dítě, kterému je 26 měsíců a v noci pořád kojím. A už jsem začínala přemýšlet, jestli se zvládne odstavit samo. Když vím, že to zvládne, tak paráda. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32172
22.11.20 08:49

Ano, všechny děti průměrně od roku spí celou noc, i když jsem přes den kojila mnohem déle, průměrně skoro tři roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65305
22.11.20 08:59

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1689
22.11.20 09:26

Ne. Po druhém roce jsem musela aktivně zasáhnout a v noci prso nedat. Hned napoprvé to nevyšlo, to byl hororový týden a hysterie se stupňovala, nebyl správný čas. Zkusila jsem za dva měsíce a už to šlo líp, za dva týdny se už dítě konečně přestalo budit kolem půlnoci, za další měsíc se odbouralo buzení ve čtyři. Zrušení kojení na uspání už pak šlo tak nějak ruku v ruce. Už nám zbývá jenom kojení od 6 do 7, to mi zatím moc nevadí. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4404
22.11.20 10:31

Ano. Starší chvíli po půl roce, mladší asi o dva měsíce později. Prostě se v noci nevzbudili, prospali ji celou. Přes den jsem kojila dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5474
22.11.20 11:48
@Kresatkovi píše:
@Alušáček já ti děkuji za informaci. Mám dítě, kterému je 26 měsíců a v noci pořád kojím. A už jsem začínala přemýšlet, jestli se zvládne odstavit samo. Když vím, že to zvládne, tak paráda. :kytka:

Zvládne, je to přirozený vývoj, já jsem obě dcery kojila dlouho, straší ale byla spac a v noci se budila maximálně do roka, pak už ne, kojila se jen přes den.. Mladší byla v tomto směru náročnější, kojila se i v noci a budila se do 3let, vsechno se změnilo s nástupem do školky, byla asi z celého dne víc unavená a v noci spala jak dřevo a kojení postupně přestala potřebovat.. Do 3-4mesicu po nástupu do školky byl s kojenim konec, bez jakéhokoli mého vlivu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
22.11.20 13:07

Vsechny děti jsem odstavila na noc mezi rokem a rokem a půl, ale ráno, po obědě a večer jsem kojila dál. Jenom v noci jsem už prostě chtěla spát. Odstěhovala jsem se z ložnice a když děti viděly, že je jen tatínek a ten mlíko nemá, tak si pár nocí stěžovaly, ale jako horor to nebyl :nevim: Po pár nocích spaly celou noc, víceméně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama