Stěhování s dítětem do zahraničí po rozvodu

14.1.20 08:56

Odstěhování s dítětem do jiné země

Dobrý den,
Rozešli jsme se před nějakou dobou s partnerem a máme spolu dítě. Čeká nás soud co se týká svěření do péče a alimentů.
Mám partnera v zahraničí, v rámci EU(letecky 2 hodiny), chceme spolu žít v jeho zemi.
Máte někdo zkušenost s vycestováním větší dálku, jak k tomu soud přihlíží, a jestli je šance vůbec moci vycestovat s tím, že by styl otce s dítětem byl dodržován?
Napište mi, jestli s tímto máte někdo vlastní zkušenost.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57435
14.1.20 09:04
@Petopegi píše:
Dobrý den,
Rozešli jsme se před nějakou dobou s partnerem a máme spolu dítě. Čeká nás soud co se týká svěření do péče a alimentů.
Mám partnera v zahraničí, v rámci EU(letecky 2 hodiny), chceme spolu žít v jeho zemi.
Máte někdo zkušenost s vycestováním větší dálku, jak k tomu soud přihlíží, a jestli je šance vůbec moci vycestovat s tím, že by styl otce s dítětem byl dodržován?
Děkuji

Podle mě leda se souhlasem otce ( pokud tam chcete skutečně žít, ne jen tam jet na výlet)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:06
@Lama Lama píše:
Podle mě leda se souhlasem otce ( pokud tam chcete skutečně žít, ne jen tam jet na výlet)

Ano, žít. Ale prý pokud otec nesouhlasí, což by nesouhlasil, jde to soudně.
Zajímá mě, jestli s tím má někdo zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:08

@Petopegi žít jen se souhlasem otce… Jen OT jak chceš dodržovat styk 2 vikendy v měsíci? To se docela prodraží ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:10
@welovefashion píše:
@Petopegi žít jen se souhlasem otce… Jen OT jak chceš dodržovat styk 2 vikendy v měsíci? To se docela prodraží ne?

Hledám prostě řešení a zkušenosti.
Styk by finančně nebyl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
14.1.20 09:22

Bez souhlasu otce to na 99% neklapne ani přes soud. Soud hájí zájmy svých občanů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8607
14.1.20 09:28
@Petopegi píše:

Pokud s tím otec nesouhlasí, musíš získat jeho souhlas soudně. A dopředu ti nikdo neřekne, jestli to soud povolí nebo nepovolí. Mojí kamarádce nepovolil a to to bylo jen do Německa a byly to dvě hodiny jízdy. Otec byl proti a nepomohlo ani to, že by mu děti vozila. Naopak otec požádal o rozšířený styk a dostal ho, takže neexistovala odvést děti do jiného státu na bydlení.
Další to má tak, že žije dvě hodiny letadlem. Tam se dohodli mimosoudně, jen to dali posvětit soudu. Otec má veškeré prázdniny a volna dítěte, včetně Vánoc, má je i dlouho v kuse o letních prázdninách. Na víkendy to dítě nelétá, protože ještě se musí započítat cesta na letiště, doba na letišti před odletem a to by z víkendu nic nezbylo. Veškeré náklady na dopravu dítěte k otci a od otce zpět hradí matka. Taktéž tam mají ukotveno, že pokud matka nedodrží jedinou podmínku, dítě se vrací do Čech do péče otce. Funguje jim to co vím už 5let. Ten táta nemá pravidelný styk, ale má ty děti hodně, když se to spočítá, tak víc než vychází víkend jednou za 14 dnů. Matka s nimi ale krom víkendů a jedné dovolené v létě nemá žádné volno ale, to je vše otce.

Přiznám se, že já bych jako otec okamžitě žádala střídavou péči popřípadě výhradní péči a nějaké odtažení dítěte do ciziny 2hodiny letadlem dost bojkotovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9818
14.1.20 09:28
@Petopegi píše:

Jak je dite stare? A jak by se k otci dostavalo?

Jeste stridavka… treba po nesici nebo po pul roce. Ale to by asi neslo u skolniho ditete :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15241
14.1.20 09:33

@Petopegi vše se bude odvíjet od toho, jaký rozsah péče bude přiklepnut otci. Máte nějakou dohodu? a s ním už jsi toto probírala? protože s jeho souhlasem půjde vše daleko lépe, než když bude proti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11296
14.1.20 09:50

No to můžeš udělat jedině, pokud s tím otec souhlasí - jinak je to nesmírně sobecké vůči dítěti i vůči otci.

Sorry, ale pořídila sis dítě s někým a to je prostě závazek minimálně do té doby, než dítě bude dospělé.

Ne - nemůžeš se jen tak sebrat a odjet pryč. Tvoje dítě má právo na svého biologického otce. Stejně tak na rodinu z otcovy strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6709
14.1.20 10:06

Mám opačnou zkušenost, známému exmanželka relativně nedávno odvezla děti do jiného státu, cca 3 hodiny ketecky. Dva roky se tahali po soudech a nepomohlo mu to. Mmchodem, perlička je, že tam ani neměla pořádnou práci a stálého partnera. Asi záleží, na koho narazis :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6103
14.1.20 10:18

Soud by mel zkoumat, jestli to je v zajmu ditete.
Takze to zalezi na mnoha vecech a samozrejme chce to mit dobreho pravnika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 08:56
@Petopegi píše:
Dobrý den,
Děkuji

můžu se odstěhovat s vámi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 08:55
@Nikola 1989
@Nikola 1989 píše:
můžu se odstěhovat s vámi?
??? :*
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 08:56

Tak uvidím.
Děkuji všem za názory, ale především jsem se ptala na zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama