Odstěhování se, pokračování ve vztahu

Anonymní
27.4.20 12:05

Odstěhování se, pokračování ve vztahu

Krásný den,

anonym kvůli rodině. Díky za respektování.
Pro zachování pohody a klidu jsem se rozhodla odejít z domu, kde bydlím s přítelem a jeho rodiči (4 roky). I přes různé řešení se tam necítím a přenáším mojí frustraci do vztahu. Chci se odstěhovat do svého bytu. Přítel se mnou nepůjde, je hodně fixován na dům, kde žije celý život. Jediné možné je se začít navštěvovat. Což mi přijde spíše krok zpět, než dopředu. Každopádně mi na vztahu záleží a chci, pokud možno, aby pokračoval. Akorát nikoho neznám, že by takto volil. Kdybych zůstala, tak zapřu sama sebe a žiju sice pohodlný život, ale ne můj. Víte o někom, kdo takto žije? Bohužel, jsem vyčerpala možnosti na řešení a to je jediné, co mohu nabídnout a co přítel přijal.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

47
27.4.20 12:10

Ahoj,
asi tam bylo více problémů, než jen bydlení s jeho rodiči, není to tak? To navštěvování mi přijde jak říkáš ty - krok zpátky a později se asi rozejdete. Na to by ani neměl přistoupit pokud chce zachránit Váš vztah? Jak na to reagoval? Chladně? V pohodě? Pohádali jste se?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12986
27.4.20 12:11

No pokud s ním chceš zůstat a on stále odmítá přestříhnout pupeční šňůru a dospět, tak je to jedinná šance - vyzkoušet to můžete.

Osobně moc nevěřím tomu, že to povede k happyendu, ale co už.

Myslím že je dobrý nápad se odtamut odstěhovat a hlavně si s ním nepořizuj dítě, dokud nebude naprosto jasné, zřejmé a opakovaně dokázané, že si vybere tebe spíš než rodiče a barák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3076
27.4.20 12:12

Nepokračovala bych v tom vztahu pokud se nedokážete shodnou na hodně podstatné věci jako je bydlení. Kdyby jste měli děti tak by taky chodil na návštěvy nebo jak si to představujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.20 12:16

Proč být s chlapem, co nedokáže odstřihnout pupeční šňůru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 12:16

Ahoj, já jsem to udělala a vztahu to kupodivu prospělo. Přítel se začal snažit. Zatím jsme oba mladí, na dítě mám ještě pár let čas, tak mi ten krok zpět nevadil. Pozor, nesmíš ale povolit a vrátit se, jinak budete tam kde jste byli. Časem si minulost začneš idealizovat, ale nopodlehni klamu. Postupně začínej pritele zvykat, že přespává i u tebe, ale pomalu. Je to těžké po 20,30 letech na jednom místě si zvykat na jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
27.4.20 12:18

Jinak znám vztahy, kde spolu partneři nebydlí a navštěvují se, ale to jsou lidé, co mají už odrostlé děti a vyletěli z hnízda. určitě to takhle nemají lidé, co jsou ve věku, kdy chtějí zakládat rodinu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 12:27

Abych vám to trochu přiblížila. Měla jsem s ex dům na hypotéku, ale zamilovala jsem se do tohoto přítele. Vyplatit ex nešlo, byl zhrzený a chtěl mi dokázat, že to beze mě dá. Odstěhovala jsem se teda za přítelem do domu. Byl tam určitý tlak, abych se co nejdříve vyvázala z hypotéky a i za cenu, že se zřeknu vyrovnání (nic velkého, hypo byla jen půl roku). Tlačili docela na mě - přítel, tchýně. Když jsem jim řekla, že pokud to udělám, tak nemám, kde mít trvalé bydliště. Nebyl problém. Jakmile jsem podepsala zřeknutí a měli jsme jít na úřad, abych se přihlásila k trvalému bydlišti (již jsme se pokoušeli o dítě, plánovali svatbu), tchýně s tchánem řekla NE. Od tý doby se to veze. Dítě díky bohu není a s tím NE, všechno šlo do vyšumění. Rok mi trvalo, než jsem se vzpamatovala a nějak fungovala. Naštěstí jsem si pořídila byt, i přes nesouhlas přítele. Čas šel dál a postupně jsem dostala alergii na tohle bydlení. A stejně jim to nezapomenu, i když měli právo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.4.20 13:05

@bryonka přítel to přijal dalo by se říct, byl zaskočený a pořád se snaží, aby to zvrátil. Jediná vada na příteli je, že nedospěl, aspoň co se týče bydlení a svého života. Proto se mi i hůř odchází, jinak je to hrozně hodný člověk. Akorát si neumí zařídit svůj život.

• Nahlásit
  • Citovat
27.4.20 14:12
@Anonymní píše:
@bryonka přítel to přijal dalo by se říct, byl zaskočený a pořád se snaží, aby to zvrátil. Jediná vada na příteli je, že nedospěl, aspoň co se týče bydlení a svého života. Proto se mi i hůř odchází, jinak je to hrozně hodný člověk. Akorát si neumí zařídit svůj život.

Dost podstatná věc ve společném životě, ne? :think: Takovýho poseru bych teda nechtěla. Chci chlapa, o kterého se můžu opřít, který mě podrží a podpoří. Nebude se držet máminé sukně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12520
27.4.20 18:13

Mám kamarádku, která se odstěhovala z domu od přítele a žila sama a přitom se nerozešli, pokračovali takto asi rok, možná rok a půl a pak se zas sestěhovali, dnes jsou manželé s dětmi. Takže je to sice zvláštní krok, ale nemusí to znamenat konec, ale posunutí kupředu, oba si uvědomíte, co chcete. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 09:00

Zkusím pokračovat v založené diskuzi. Třeba to někomu pomůže a já se vypíšu. Pokračování:
S přítelem jsme vedli debaty co dál s tímhle vztahem. Z něho vypadlo, že vlastně se stěhovat do mého bytu nebude. Ještě jsem uvažovala nad tím, že bychom si našli něco svého. Jenže mi nedošlo v ten moment diskuze s přítelem, že jsem ten byt kupovala z důvodu krize ve vztahu, kterou jsme sice přešly, ale nezapomenu nikdy. Tím pádem společný projekt nepřichází v úvahu. Tak vám nevím. Do bytu nechce na 100% a i kdyby, pořád by více trávil času na dosavadním místě. A to já ve 28 ti letech nehledám, nepotřebuju. Takže mi nezbývá než vydržet necelé tři měsíce, než se byt uvolní, protože jsem husa a neumím si najít mezitím přechodný byt nebo být u kamarádky. Jsem introvert a ke všemu nemám ráda změny, a to mezipřistání u kamarádky bychom obě blbě nesly (ona žije sama, introvert a ma ráda klid). Mrzí mě, že stratim přítele jako člověka, moc si ho vážím za to co udělal pro moji rodinu, ale bohužel, já společní bydlení s jeho rodiči nedávám. I díky tomu ten vztah utrpěl šrámy, které neumím překousnout.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.5.20 09:02

Omlouvám se za chyby, je jich tam jak máku. Píšu na mobilu a ono se to přepisuje. Musím to nějak vypnout. Díky za pochopení.

• Nahlásit
  • Citovat
254
6.5.20 09:10

Tak tchýně a přítel na tebe tlačili, aby ses zřekla trvalého bydliště a hypotéky, ale současně pak tchýně a tchán ti zakázali, aby ses přihlásila natrvalo u nich v domě… to mi teda nepřijde moc fér :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 09:25

@OpportunityNox ano, to je ten důvod proč nechci riskovat, protože už mi takto ublížil a co potom? Bez bytu ve společném domě s hypotékou a bez peněz? Občas si říkám, že jsem nepřizpůsobivá, hloupá a nevážím si toho, co mám. Když jdu na sezení s mojí psycholožkou, tak padne věta: Proboha proč furt setrváváte? Jenze bez emocí se to řekne. Teď nejsem schopná ani uklízet, jsem paralyzovaná.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama