Odstěhování z UK zpět do ČR zkušenosti?

Anonymní
16.12.19 19:59

odstehovani z UK zpět do ČR zkušenosti?

Mám dotaz na maminky či tatínky kteří mají zkušenost s prestehovanim s dětmi zpět do ČR po té co je opustil partner v UK.
Co se stalo je ze partner mě opustil kvůli jiné máme spolu 2 leteho syna a ja jsem ve 35tt. Jsem tu na všechno sama, nemám nikoho a začíná mě popadat taková nějaká úzkost. Nechci být mrcha ale proste to tu sama nedávám. Nechci dětem brát otce ani celkove jejich anglickou rodinu jenže ja se asi za chvilku složim. Otec mě samozřejmě dobrovolně nepustí tak se ptám mate někdo osobní zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3922
16.12.19 20:05

Jak by bylo tobe, kdyby ti odvezl deti tak daleko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
16.12.19 20:15

Bez jeho svolení je to únos, děti prostě odvézt nemůžeš. Měla sis rozmyslet s kým a kde zakládáš rodinu a myslet i já tu možnost, že to nevyjde. A to mluvím z pozice ženy, která si vzala cizince a vychovávám s ním dvě děti. Ale smířená s tím, že bych se do ČR vrátila nejdřív za 18 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
16.12.19 20:21

Odvézt starší by byl únos. Nicméně pokud by nenarozené dítě porodila v ČR, tak to je ovšem jiná, ne? Jinak pokud nechceš dětem brát UK rodinu a tátu, tak se nejspíš zajímají? Oni ti nemohou pomoci?

• Citovat
  • Nahlásit
1281
16.12.19 20:27
@Anonymní píše:
Mám dotaz na maminky či tatínky kteří mají zkušenost s prestehovanim s dětmi zpět do ČR po té co je opustil partner v UK.
Co se stalo je ze partner mě opustil kvůli jiné máme spolu 2 leteho syna a ja jsem ve 35tt. Jsem tu na všechno sama, nemám nikoho a začíná mě popadat taková nějaká úzkost. Nechci být mrcha ale proste to tu sama nedávám. Nechci dětem brát otce ani celkove jejich anglickou rodinu jenže ja se asi za chvilku složim. Otec mě samozřejmě dobrovolně nepustí tak se ptám mate někdo osobní zkušenosti?

Mám takto kamarádku na Slovensku a nemůže se vrátit domů ke své rodině, kvůli dceři musí zůstat tam :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 20:30

Samozřejmě ze ho bez svolení nevezmu, proto se ptám zda má někdo zkušenosti přes soud.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 20:32

@35ja je to hrozny, mužů se zeptat jak dlouho tu kamarádka je? Zda je porad sama a jak to všechno zvládá? Jak jsou staré děti?

• Citovat
  • Nahlásit
1281
16.12.19 20:50
@Anonymní píše:
@35ja je to hrozny, mužů se zeptat jak dlouho tu kamarádka je? Zda je porad sama a jak to všechno zvládá? Jak jsou staré děti?

Ona je na Slovensku, je tam asi 6let, dceru má 9letou…tam byla situace špatná, on jim nadělal ještě dluhy takže to splácí vše ona po svém muži. Chodí tam do práce, je zdravotní sestřička. Ted asi rok má přítele který ji moc pomáhá. Jinak její rodina v ČR je z te situace opravdu nešťastná. Tam není dohoda s tatínkem možná, přitom o dceru nemá zájem. Přeji ať se vaše situace vyřeší, musí být těžké být daleko od rodiny sám. Třeba se s exmanzelem na něčem rozumném dohodnete a bude vše dobré :hug:..důležité je naházet si klacky pod nohy, když už se vztah rozpadl.Deti mají pořad nějaké prázdniny tak při nich mohou trávit čas třeba u tatínka. Teď se nenervujte, čeká vás porod…Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
16.12.19 21:05

Bez svolení nesmíš děti odvézt trvale, ale jet na „chvíli“ domu, porodit v ČR, zůstat chvíli u své rodiny po porodu můžeš a uvidis co se bude dit. chtělo by to advokáta, co dělá podobné pripady. Zkus zavolat na https://www.umpod.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
16.12.19 21:20

@uživatel2 super rada.. Když pominu to, že si porod v ČR bude muset zaplatit, protože určitě hradí zdravotní pojištění v UK, tak dá svému ex do ruky ten nejlepší trumf k soudu.
Zakladatelko: mám v UK neteř s pětiletým synem, sama už právníka navštívila a řekl jí, že by se stěhováním mimo UK musel souhlasit otec, nebo musel být zbaven rodičovských práv. Těch ho ale zbaví jen v případě, že bude pro dítě styk s ním nebezpečný nebo škodlivý (drogová závislost, prokázané týrání a podobně). Jinak prý nemá téměř žádnou šanci, protože stát bude vždy hájit zájmy svých občanů. Oni to nakonec ustáli a zůstali spolu, takže k soudu nedošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
16.12.19 21:54
@Aduš8 píše:
@uživatel2 super rada.. Když pominu to, že si porod v ČR bude muset zaplatit, protože určitě hradí zdravotní pojištění v UK, tak dá svému ex do ruky ten nejlepší trumf k soudu.
Zakladatelko: mám v UK neteř s pětiletým synem, sama už právníka navštívila a řekl jí, že by se stěhováním mimo UK musel souhlasit otec, nebo musel být zbaven rodičovských práv. Těch ho ale zbaví jen v případě, že bude pro dítě styk s ním nebezpečný nebo škodlivý (drogová závislost, prokázané týrání a podobně). Jinak prý nemá téměř žádnou šanci, protože stát bude vždy hájit zájmy svých občanů. Oni to nakonec ustáli a zůstali spolu, takže k soudu nedošlo.

Tak zakladatelka bude vědět, zda si tu pojištění platí nebo ne, nepredpokladam že je natolik hloupa, aby rodila v ČR, když by tu nemela pojisteni. Co se týče změny bydliště, tak je rozdíl mezi dovolenou a právě trvalou změnou bydliště. kdyz nemají soudem upravený styk, tak zakladatelka obecně může vzít děti na dovolenou - laicky řečeno dle českého práva (a ano, můžeme se přít o to, že vztah se bude řídit právem UK…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
16.12.19 21:59

@uživatel2 tak pokud žije trvale v UK, těžko má hrazené pojištění v ČR, dvojí pojištění je nezákonné. O porodu v ČR zakladatelka nic nepsala, to byl návrh tvůj a ještě jedné přispěvatelky. Ano, může odvézt dítě na dovolenou, ale v téhle situaci to ex může úplně jednoduše využít proti ní. Prostě bych na jejím místě byla opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 22:08

Ahoj, neziji v UK, ale jinde a resim stejny problem, vztah se rozpadl a je to des, nemam tu nikoho, syn je narozen v cesku, muz taky cech, ale sli jsme spolecne do zahranici, zacal tu chodit do skolky.. Ja tu mam podradnou praci, pre nemam cas na jazyk, muz bud v praci, ci tv a pc ci spi. Dima nic nedela, o syna se nestara, jen nas depta.. Vratit se nechce a ja nemuzu se synem zpet, pre by to podal jako unos, syn ma teziste zajmu tady, mi bylo receno.. Hledam pravnika, jsem tu jak vezen, praci nesnasim, lepsi nenajdu, chci zpet, to byl prvotbi rozkol mezi nami, sli jsme pu odne jen na 1 rok! Ja blba ustoupila, ze tomu dam sanci.. A ted nemuzu zpet.. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
684
16.12.19 22:32
@Aduš8 píše:
@uživatel2 tak pokud žije trvale v UK, těžko má hrazené pojištění v ČR, dvojí pojištění je nezákonné. O porodu v ČR zakladatelka nic nepsala, to byl návrh tvůj a ještě jedné přispěvatelky. Ano, může odvézt dítě na dovolenou, ale v téhle situaci to ex může úplně jednoduše využít proti ní. Prostě bych na jejím místě byla opatrná.

Vetsina mých známých v zahraničí (zvlášť maminky na RD) si platí zdravotní pojištění v CR, resp neodhlasili se v CR a mají dvojí pojištění, není to zase tak výjimečné. Zakladatelka v UK aktuálně nejspíš nepracuje (zákaz dvojího pojisteni plati pro zestnane) a pokud před RD pracovala v ČR, tak má stále zdravotní pojištění v ČR (v tomto případě zcela legálně). Tohle je podle mě asi její třetí příspěvek cca za týden, ona je evidentně zoufalá a vůbec se jí nedivím, když zůstala úplně sama s dítětem a ještě těhotná :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16978
17.12.19 03:32

Nemuzes mit dvoje zdravotni pojisteni. Ja si kvuli tomu uzila svoje. Taky jsem byla na RD. Proste to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat