Odstěhovat se na venkov a byt pronajmout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 14:18
Odstěhovat se na venkov a ´byt pronajmout?

Kamarádka má jedno dítě, ovdověla a teď přišla s nápadem, že odejde z práce a odstěhuje se i se synem na chalupu. Žít budou z pronájmu bytu v Praze (toho, kde teď bydlí + ještě jeden dlouhodobě pronajímají, ten kde dřív bydlela ona). Navíc má pro dítě sirotčí důchod.

Upnula se na tu myšlenku, že to bude nový začátek. Podle mě je to blbost. Chalupu mají hezkou, asi 50 km od Prahy, ale v minivesničce, kde není fakt nic. Navíc venkovský život - topení, práce kolem baráku… Už teď má deprese, jestli se nebude stýkat s lidmi v práci, bude podle mě strašně osamělá. Ona říká, že je v práci unavená, nemá sílu tam chodit.

Nejsem sobecká, že bych chtěla mít kamarádku tady, ale myslím, že prostě dělá chybu. :think: Znáte někoho, kdo to takhle udělal?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Paola21
Závislačka 3536 příspěvků 05.03.17 14:29

Tak jestli má auto, tak si dojede.. ale spíš by měla být mezi lidmi, než se takhle odříznout, ale jestli je už rozhodnutá, tak ji asi nepřesvědčíš

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 05.03.17 14:32

Možná chce být sama a srovnat se se vším. Někdo to tak má, já když mám opravdu velké trápení, tak místo toho, abych hledala oporu a přicházela na jiné myšlenky mezi lidmi, tak se seberu a odjedu pryč, někam, kde potkám minimum lidí, vypnu mobil a jsem sama. Ale chápu obavu o to, aby nepropadla depresím, promluvila bych si s ní o tom, nicméně rozhodnutí je na ní :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 14:33

@radkka Ale ona tam chce na furt…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 14:34

@Paola21 Auto má. Moc dobře neřídí (řídil její muž), ale umí.

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 05.03.17 14:35
@Anonymní píše:

To chápu, ale to chce teď, vrátit se může vždy. Možná prostě potřebuje utéct od života, který žila se svým mužem, moc bych se tomu nedivila :nevim: Však v kontaktu s ní budeš i dál, ne?

Gituš
Závislačka 2607 příspěvků 05.03.17 14:36

Před jakou dobou ovdověla?

Mně se to zdá jako fajn nápad - na čas vypadnout ze stereotypu. Pokud ji peníze z pronajímání zajistí život na který je zvyklá - případně auto, aby mohla dojíždět do nějaké vesnice poblíž - vzhledem ke školce/škole/pří­padné práci - osobně bych do toho šla.

Myslím si, že to není způsob života, kterým by byla schopná žít napořád. Ale na vyběhnutí ze stereotypu a utřídění myšlenek ideální nápad :).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 14:36
@radkka píše:
To chápu, ale to chce teď, vrátit se může vždy. Možná prostě potřebuje utéct od života, který žila se svým mužem, moc bych se tomu nedivila :nevim: Však v kontaktu s ní budeš i dál, ne?

To jo, ale byt tady pronajme třeba na rok. Syna tam zapíše do školy. To už bude návrat komplikovaný

Gituš
Závislačka 2607 příspěvků 05.03.17 14:38
@Anonymní píše:

To, že chce pryč na pořád, neznamená, že se po pár měsících nedá do kupy.

Naopak mi přijde, že běhání okolo domu, zahrady je ideální na to, aby byl člověk zaměstnaný a nevymýšlel „blbosti“ :).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 14:40

A další věc - dá vypověď v práci. Bude na tom nájmu finančně závislá. Nebude ho moct jen tak ukončit.

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 05.03.17 14:40
@Anonymní píše:
To jo, ale byt tady pronajme třeba na rok. Syna tam zapíše do školy. To už bude návrat komplikovaný

Já to vnímám stejně jako @Gituš, lépe to popsala. Návrat by byl komplikovaný, ale ne nemožný, nicméně jít pracovat může i tam (nebo někde poblíž), pokud zjistí, že to na ní v opuštěném baráku padá. Třeba najde jiné aktivity, kterými se zabaví :nevim: Nedovedu si představit, že bych ovdověla a jela dál svým životem, který by mi manžela každou minutou připomínal.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 05.03.17 14:41

Ano, jsou lidi co to dělají.

Navíc je to něco, co nemusí být na věky - vyčistit si přes léto hlavu a srovnat si myšlenky nebude špatný nápad.

Většinou pak se zimou a podzimem chce člověk zase zpět.

Pokud je to něco, co jí dává pocit kontroly a naději na posunutí se někam, jinam, než je teď, tak ji v tom podporujte a pokud se bude chtít vrátit, tak jí neříkejte „jí ti to říkala“

Práce je pořád hodně, do roka a do dne v ČR krize ještě nenastane.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 14:46
@Gituš píše:
Před jakou dobou ovdověla?

Mně se to zdá jako fajn nápad - na čas vypadnout ze stereotypu. Pokud ji peníze z pronajímání zajistí život na který je zvyklá - případně auto, aby mohla dojíždět do nějaké vesnice poblíž - vzhledem ke školce/škole/pří­padné práci - osobně bych do toho šla.

Myslím si, že to není způsob života, kterým by byla schopná žít napořád. Ale na vyběhnutí ze stereotypu a utřídění myšlenek ideální nápad :).

Na jaký byla zvyklá asi úplně ne, ale na normální skromnější život ano. Je to jako žít z jednoho platu. Plus si může vždycky přivydělat, ve financích asi vyloženě problém není.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 14:47
@Ou píše:
Ano, jsou lidi co to dělají.

Navíc je to něco, co nemusí být na věky - vyčistit si přes léto hlavu a srovnat si myšlenky nebude špatný nápad.

Většinou pak se zimou a podzimem chce člověk zase zpět.

Pokud je to něco, co jí dává pocit kontroly a naději na posunutí se někam, jinam, než je teď, tak ji v tom podporujte a pokud se bude chtít vrátit, tak jí neříkejte „jí ti to říkala“

Práce je pořád hodně, do roka a do dne v ČR krize ještě nenastane.

Bude to nejmíň na rok. A s napsáním syna do tamní školy (asi deset kilometrů od té vesnice).

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 05.03.17 14:49
@Anonymní píše:
Bude to nejmíň na rok. A s napsáním syna do tamní školy (asi deset kilometrů od té vesnice).

To je plán.

jako když nic nezmění, tak se nejspíš nikam neposune. Ano, může to být těžké, může to v závěru vyhodnotit jako chybu, ale nejspíš je to něco, co prostě musí zkusit.

Jestli chcete být v jejím životě, tak jí podpořte. Máme právo dělat i rozhodnutí, které ostatní neschvalují.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >