Odstěhovat se z hlavního města do malého městečka

1254
5.4.21 14:00

Odstěhovat se z hlavního města do malého městečka

Ahoj, jak dlouho vám trvalo, než jste si zvykli v malém městečku, když jste se přestěhovali z Prahy? Stýská se vám nebo naopak jste teď spokojený, že děti mají více přírody atd.? Jaké to je začínat někde od začátku? Těším se, ale zároveň se ve mě perou pocity, jestli to zvládnu, což je ale asi normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33
5.4.21 14:08

Stýskalo se mi a to jsem se stěhovala do známého prostřední. V Praze jsem žila 15let a jsem proste městský typ. Ale zvykla jsem si, a s covidem jsem dokonce byla už minulé jaro ráda, že máme zahradu a přírodu v okolí, ne panelák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
5.4.21 14:12

A jak dlouho to trvalo? No upřímně půl roku určitě, možná víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
5.4.21 14:18
@Meggynka píše:
Ahoj, jak dlouho vám trvalo, než jste si zvykli v malém městečku, když jste se přestěhovali z Prahy? Stýská se vám nebo naopak jste teď spokojený, že děti mají více přírody atd.? Jaké to je začínat někde od začátku? Těším se, ale zároveň se ve mě perou pocity, jestli to zvládnu, což je ale asi normální.

Bydlím nedaleko Prahy, ale narodil jsem se v porodnici v Bubenči (již dávno srovnána se zemí) a do svých sedmnácti jsem žil v Dejvicích a po těch letech jsem srdcem pořád dejvičák. Naštěstí autem do Dejvic to trvá pět a čtyřicet minut. Bohužel Praha ztrácí vlídnost vůči svým obyvatelům, ale není čemu se divit, když magistrát a městské části jsou plné naplavenin, kterým jde jen o vlastní koryta.

Příspěvek upraven 05.04.21 v 14:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
5.4.21 14:18
@Meggynka píše:
Šla jsem z Prahy na vesnici asi 60 km od Prahy. Líbí se mi tady. Teď když je malé dítě, tak o to více jsem ráda. Vesnice a příroda je super pro malé děti. Ale neříkám že se mi někdy nezasteskne po městském životě, nákupech, ruchu apod…to mi fakt chybí ale když chci tak si do té Prahy si zajedu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
5.4.21 14:21

Nas to čeká v létě. Jsem zvědavá, jak to půjde. Už jsem se jednou takhle stehovala, ale bez dětí, bylo to jednoduché, protože jsem porad mela stejný život, jen jsem bydlela jinde, dojizdela. Teď bude i ta změna životního stylu nebo jak to říct. Dojíždět nikam nebudeme, škola, školka, lékaři, obchody… všechno je v novem miste, takže přijdeme o všechny kamarády, nebudeme chodit na znama místa, se známými lidmi… taky se toho bojím, ale věřím, že to půjde. Jdeme za lepším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20673
5.4.21 14:28

Nestěhovala jsem se z Prahy, ale z většího města do malého městečka. Byla jsem čerstvě na mateřské a zpočátku to bylo dost náročné. Nikoho jsem neznala. Ale časem si to sedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
5.4.21 14:29

Šla jsem trvalo to cca 2roky. Z vesnice do Prahy z Prahy na malomesto (20km od Prahy) a jsem teď ráda. Praha je jak ja říkám pro svobodný bezdetny ideální pro začátek osamostatnění. Na vesnici bych žít uz nemohla *některé jsou fajn druží se atd.
Malomesto mi vyhovuje s dětmi vše je u nosu v docházkové vzdálenosti máme kino kulturak plaveček zimni halu herny hřiště…lidi se znají i neznají za mě ideální střed.
Prahu na vylety mame za rohem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
5.4.21 14:39

@Meggynka Stěhovala jsem se z vesnice do velkého města jsem tady daleko spokojenější je vše při ruce, je to daleko lepší než na vesnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
5.4.21 14:44

Stehovala jsem se z vesnice 400 obyvatel do Prahy. Bydlim tu 10 let a porad si nemuzu zvyknout. V budoucnu bych chtela nejake stredne velke mesto. Ale na druhou stranu - pokud tam budes mit rodinu, praci a konicky, je uplne jedno, kde to bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
5.4.21 14:56

Stehovala jsem se z centra Prahy do vesnice s tisici obyvateli par km za Prahu a dobry. Srovnani prvni materske v Pze s druhou materskou a vlastni zahradou je nesrovnatelne.
Ale do Prahy za normalniho stavu jsem dojizdela/dojizdim za praci, tak mi nechybi. A taky podminka odstehovani a ponechani si bytu v Praze. Od jara do podzimu mi Praha nechybi vubec, pres zimu bych se do Phy klidne vratila, coz mam v planu az mladsi dite vyjde zakladku. Jo obe deti do skoly chodi v Praze, mladsi to ma ctvrt hodinky busem nebo deset minut autem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
5.4.21 14:59
@PupuP píše:
Ale na druhou stranu - pokud tam budes mit rodinu, praci a konicky, je uplne jedno, kde to bude…

To si myslelo strašně moc lidí. Takhle to však nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
5.4.21 15:28

Musíš sama vědět, jaký jsi typ. Já se stěhovala z menšího města na vesnici a nemůžu si to vynachválit. V Praze jsem nikdy nežila, ale jsem tam často, mám tam blízkou rodinu. Upřímně - v Praze jsem schopna vydržet tak max tři dny, pak jsem úplně K. O. a těším se na klid. A to jsem tam vždycky prakticky jako na dovolené - památky, restaurace, nákupy. Nedovedu si ani ve snu představit muset tam žít, chodit tam do práce. Nikdy jsem tam nedokázala vydržet ani týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14721
5.4.21 15:47

Já pocházím z maloměsta, od VŠ jsem v Praze a maloměsto snesu maximálně na pár dní na odpočinek o víkendu nebo o prázdninách. Trvale bych tam bydlet nemohla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
5.4.21 15:48

@Adrasteia Proč myslíš, že se tam blbě chodí do práce? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu