Odštíplá kost s vazem u kotníku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
262
17.11.21 10:08

Odštíplá kost s vazem u kotníku

Ahoj holky, v pátek jsem si uštipla kus kosti s vazem v kotníku a dostala jsem sádru až pod koleno na 3 týdny, pak prý ortéza…, k tomu 2 podpaží berle a nesmím na tu nohu šlapat. Jenže problém je v tom, že když používám ty berle, mám strašně otlacene podpaží a bolí to, tak už nevím jak se kam dopravit, takže si přijdu totálně neschopná, přestože se snažím. Doma buď skáču po jedné noze nebo lezu po čtyřech, ale příští týden mám jít se synem (4roky) na logopedii a vůbec nevím, jak to dám. Mám z toho všeho tak trochu depky, jestli budu pak chodit normálně, až mi sádru sundaji a jak vůbec to zvládat. Se synem jsem sama, jediná pomoc je moje mamka… Schody s berlema si vůbec nedokážu představit…
Syna odvádí do školky i ze školky mamka, ale nechci ji pořád otravovat.
Jak to zvládnout? Máte prosím nějaký tip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25218
17.11.21 11:21

Nemáš ty berle blbě nastavený? Váhu máš rovnomerne rozkládat mezi zápěstí a ty podpažni jamky, a pokud na tom nebehaš maraton, mělo by se to dát zvládnout. Máš je dost vysoko? :think: jinak lidi si to vyvolávají molitanem a kámoška, když měla zrakvenou nohu nadlouho, tak si Ujčíka vozíček a po bytě jezdila na něm, to ji ušetřilo hodně sil ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
17.11.21 11:42
@Mar__tanka1983 píše:
Nemáš ty berle blbě nastavený? Váhu máš rovnomerne rozkládat mezi zápěstí a ty podpažni jamky, a pokud na tom nebehaš maraton, mělo by se to dát zvládnout. Máš je dost vysoko? :think: jinak lidi si to vyvolávají molitanem a kámoška, když měla zrakvenou nohu nadlouho, tak si Ujčíka vozíček a po bytě jezdila na něm, to ji ušetřilo hodně sil ;)

Oni mi tam výšku berli nastavili, ale přišla jsem si na nic nestabilní, tak jsem si to upravila, abych udržela alespoň stabilitu a bylo to pro mě pohodlnější, jinak jsem s nimi byla jak hrom do police :oops: :lol:
Dá se s těmi berlemi chodit i po schodech? Bojím se, že si dám na budku, že mi to podklouzne… Chtěla bych alespoň syna odvádět do školky (u vstupu do školky jsou schody a do jeho třídy se jde po dalších dvojic schodů), nechci pořád otravovat mamku. Jak to vyřešit? Nějaký nápad? 🙏 🙏 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
17.11.21 13:16

Ahoj, je mi líto, co tě potkalo. Dcera měla nedávno taky zraněný kotník a nechodící sádru pod koleno. Schody nahoru dávala s berlemi, ale dolů je to s berlemi nebezpečné. Našla si svůj způsob, když musela jít bez pomoci, postavila se bokem ke schodkům, obě rukama se chytla zábradlí a ze schodů se pomalu “sunula”, postupně si byla už tak jistá, že ji to šlo fakt rychle. Hlavně ať ti to dobře a rychle sroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25218
17.11.21 18:14

@Kitia1 no po schodech bych asi radši dala berle do jedné ruky a druhou rukou se přidržovala zábradlí a schody vyskákala/seskákala…
schody jsou o hubu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
17.11.21 18:30

A jaká je šance, že budou nebo nebudou nějaké následky co se týká chůze? Dá se to nějak odhadnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4045
17.11.21 18:30

Ja mela sadru na kotniku loni a berle jsem nemela, mela jsem francouzske hole. Ale stejne je oboji naprd. Schody jsem se s berlema zdolat neodvazila, takze jsem 6 tydnu spala dole na gauci misto v posteli. Bud opatrna, at si neublizis jeste vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
17.11.21 18:35
@jednoslunicko píše:
Ja mela sadru na kotniku loni a berle jsem nemela, mela jsem francouzske hole. Ale stejne je oboji naprd. Schody jsem se s berlema zdolat neodvazila, takze jsem 6 tydnu spala dole na gauci misto v posteli. Bud opatrna, at si neublizis jeste vic.

Snažím se, schody si právě moc netroufnu, proto se ptám na zkušenosti tady 😁
A chodíš teď už v pohodě? Mám docela strach, aby to do budoucna nemělo nějaké následky 🤷‍♀️
Na netu jsem četla, že kotník a vázy se řeší operací, ale to už by mi asi doktor řekl hned… Nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4045
17.11.21 18:49
@Kitia1 píše:
Snažím se, schody si právě moc netroufnu, proto se ptám na zkušenosti tady 😁
A chodíš teď už v pohodě? Mám docela strach, aby to do budoucna nemělo nějaké následky 🤷‍♀️
Na netu jsem četla, že kotník a vázy se řeší operací, ale to už by mi asi doktor řekl hned… Nebo ne?

To uz by ti rekli. Chodim normalne, ale lepsi je to s rehabilitaci, ja nechodila, nebyl cas. Ja to mela zlomeny asi 2 cm nad mistem, od ktereho se to operuje a vazy se zhojily v te sadre. Kosti nebyly dislokovane, zustaly na svem miste, takze operacw nebyla treba. Jinak mne doporucili jist vitamin D3 a syry, kvuli vapniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat